Heart_4
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy dziś
na żywo godz. 22:00

1271 Paweł Therion 2019-01-21 7

Księżyc cz. I

Sennik Tarot Astrologia - horoskop
Uczucia Partnerstwo Praca
0048224 452 487 POLSKA I ZAGRANICA 4.20 zł brutto
708 688 032 POLSKA 4.26 zł brutto
teraz niedostępny

Dedykowane kobietom

Znaczenie planet w horoskopie, ich wpływ na nasze życie.


Wprawdzie Księżyc nie jest planetą, lecz naturalnym satelitą Ziemi, jednak ma największy wpływ na nasze życie duchowe, emocje i uczucia. Posiada zdecydowanie pierwiastek żeński. Jego pozycja w horoskopie, czyli na mapie nieba w momencie urodzenia, determinuje zachowanie człowieka, kształtuje osobowość, opisuje wrażliwość, dynamikę uczuć, a także ich ograniczenia. Miejsce Księżyca w horoskopie bardzo ważne jest szczególnie dla kobiety, ponieważ jego cykliczność bezpośrednio wpływa na emocje i psychikę.
Fazy Księżyca mają duży wpływ na nasze zachowanie i decyzje, dlatego dobrze wiedzieć kiedy Księżyc rośnie, a kiedy maleje. Tuż przed pełnią może pojawiać się niepokój, stres, a nawet bezsenność.
Działając pozytywnie w horoskopie wpływa na wyobraźnię, wrażliwość na piękno, sztukę, pamięć, osobisty magnetyzm, zmysłowość. Działając negatywnie ujawnia brak woli, zmienność emocjonalną i uczuciową, kapryśność, lenistwo, skłonność do melancholii czy brak poczucia bezpieczeństwa.
Księżyc świeci światłem odbitym od Słońca, jego energia jest iluzoryczna, wzrastająca i malejąca, stąd zmienność nastrojów, brak zdecydowania lub uległość, szczególnie u osób o tak zwanej „osobowości lunarnej”. Jest to rodzaj nadwrażliwości przy silnej pozycji Księżyca w horoskopie. Np. Księżyc w znaku Raka daje cechy nadopiekuńcze, silne emocjonalne więzi rodzinne, poczucie odpowiedzialności za bliskich, czasem nadmierne. W negatywnym aspekcie chorobliwą miłość i troskę, która prowadzi do uzależnienia i podporządkowania sobie bliskiej osoby.
Warto wiedzieć gdzie znajduje się Księżyc na astrologicznej mapie naszego życia.

Pisząc o właściwościach Księżyca nie sposób nie wspomnieć o jego ciemnej stronie, zwanej Lilith. Nazwa pochodzi od hebrajskiego imienia tajemniczej kobiety.
W astrologii Lilith jest niematerialnym punktem na ekliptyce Księżyca i symbolizuje niewidoczną dla nas jego stronę. W psychologii głębi nazwana jest „Cieniem”, który oznacza nieznaną, ukrytą część natury ludzkiej. Pozycja Lilith w horoskopie wskazuje obraz nieświadomości, instynktu, którego nie rozumiemy: gdy postępujemy wbrew własnej woli, na poziomie pierwotnej natury. To odruchy, zachowania, których czasem chcielibyśmy uniknąć, wstydzimy się ich?
Nie wiemy dlaczego zrobiliśmy coś wbrew swojej woli, wbrew „zdrowemu rozsądkowi”. Miejsce Lilith w horoskopie pozwala lepiej zrozumieć naszą skomplikowaną naturę, znaleźć przyczynę błędów, które kiedyś popełniliśmy, czynów nieodwracalnych, być może decydujących o naszym losie.
Każde zdarzenie, nawet „najgorsze”, traktuj jak lekcję karmiczną - lekcję życia.
Niczego jednak nie żałuj, wszystko ma swój sens i znaczenie.
Lilith – kobieta tajemnicza i fascynująca. Twoja piękna, ukryta strona.
Królowa Nocy, Kobieta demon. W magii sumeryjskiej duch wiatru.
Taka jest Lilith. Zbuntowana i niezależna.
Odkryj swoją prawdziwą naturę, postaraj się ją zrozumieć.
Nie pozwól zniewolić się światu zewnętrznemu. Wola Lilith, to Twoja Wola.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Paweł Therion
Paweł Therion
708 688 032 POLSKA 4.26 zł brutto
autor: Paweł Therion, odwiedzin: 1271
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.