Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

2307 Tarocista Leszek 2018-09-06 0

Jarzębina

Tarot Numerologia Reiki
Uczucia Finanse Rozwój duchowy
0048224 452 413 POLSKA I ZAGRANICA 4.50 zł brutto
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

JARZĘBINA to roślina bardzo ceniona ze względu na duża zawartość witaminy C, kwasów organicznych i antocyjanów. Antocyjany to naturalne barwniki, którym przypisuje się działanie ochronne. Jarzębina wykorzystywana jest w leczeniu chorób nerek i wątroby.


Ma bardzo silne działanie przeciwzapalne. Surowe owoce nie za bardzo nadają się do jedzenia, mogą być wręcz trujące, ze względu na duża zawartość sorbiny powodującej gorzki i cierpki smak, ale możemy jarzębinę zasuszyć i sproszkować, a następnie taki proszek spożywać dla podratowania naszej chorej wątroby i przy bólach nerek. Możemy również z jarzębiny zrobić wywar, poprzez gotowanie owoców przez pół godziny w czystej wodzie. Taki wywar pijemy dla wzmocnienia pracy serca.

Jarzębinę najlepiej jest zbierać jesienią tuż po pierwszych przymrozkach, wtedy traci ona swoją gorycz, gdy zbieramy ja wcześniej warto ją zamrozić na dwa dni przed przygotowaniem wywaru, dżemu, czy proszku, wtedy również straci swoją goryczkę.

W medycynie ludowej wykorzystywana jarzębinę w leczeniu płuc, nerek i wątroby. Napary z tego owocu działają moczopędnie, przeciwzapalnie i przeczyszczająco.

Jarzębina działa na nas również energetycznie, warto więc nosić przy sobie owoce jarzębiny jako korale, bransoletki, czy inne ozdoby. Jej działanie ma wiele aspektów, między innymi mobilizuje nas do działania i dodaje pewności siebie. Energia jarzębiny poszerza naszą świadomość i pozwala dojrzeć to co niedostrzegalne. Pozwala usunąć wszelkie negatywne wpływy energetyczne, z jakimi miał do czynienia dany człowiek, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, sprawia, by to, co do tej pory wydawało się trudne czy wręcz niemożliwe do realizacji, stało się łatwiejsze. Jarzębina umacnia w człowieku wierność ideałom, przekonaniom i celom. Dodaje również sił zmęczonym trudami dnia codziennego.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Tarocista Leszek
Tarocista Leszek
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Tarocista Leszek, odwiedzin: 2307
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.