NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Wiedźmie Kamienie

Kategoria: Kamienie

Wiedźmie Kamienie

Wiedźmie kamienie to zwykłe kamyki z jedną lub więcej dziurkami powstałymi wyniku sił, takich jak woda lub piasek. Można je znaleźć w okolicach rzek lub nad morzem. Wiedźmie kamienie były nazywane także kamieniami życzeń, nocnych koszmarów, rumakami wiedźm, świętymi kamieniami.

Przepisywano im moc chronienia ludzi i zwierząt przed atakami złych mocy czy czarownic. Często zawieszano je na szyi lub przyczepiano do kluczy, a także przybijano do drzwi domów i stajni.

W dawnych czasach wiele różnych chorób leczono za pomocą wiedźmich kamieni. Umieszczano je pod łóżkiem, by pozbyć się reumatyzmu i skurczów lub kładziono na brzuchu by pozbyć się bólu żołądka. Kamienie zawieszone nad łóżkiem miały chronić przed koszmarami. W Skandynawii piwo nalewane przez dziurkę w wiedźmim kamieniu podawano rodzącym kobietą, aby ulżyć im w cierpieniu i ułatwić przyjście dziecka na świat.

Arabowie zawieszali wiedźmie kamienie na szyi wielbłądom, aby uchronić je przed urokami, chorobami czy wypadkami.

W Anglii kamienie przymocowywano do dziobów statków, aby były bezpieczne na morzu.

Najciekawsze właściwości miały wedle niektórych wierzeń magiczne kamienie, umożliwiały ich posiadaczowi ujrzenie duchów, wróżek, skrzatów i innych stworzeń, a jednocześnie chroniły przed ich złośliwymi czarami.

Aby wiedźmi kamień działał trzeba było go znaleźć samemu, albo otrzymać z miłości. Kamień kupiony lub podarowany byle jak był bez mocy.

Jeśli wiedźmi kamień miał spełnić życzenie, brano go do lewej ręki i pocierano kciukiem w prawo (w kierunku ruchu wskazówek zegara) lub jeśli ktoś był leworęczny brano kamień w prawą rękę i kciukiem pocierał w prawą stronę.

Kamienie z wieloma dziurkami używane były do rzucania zaklęć. Niektórzy magowie specjalnie wiercili dodatkowe otwory, przeważnie trzy, w jednakowej odległości. Przez dziurki przesuwano sznurek, jednocześnie powtarzając cel zaklęcia. Robiono tak trzy razy dla każdej z dziurek. Czasami jak kamień był duży wiercono w nim liczbę dziurek odpowiednią iloczynowi liczby trzy (6, 9,12 itp.). Ten typ zaklęcia podkreśla wiarę w moc powietrza w celu uzyskania pożądanych rezultatów.

Ja osobiście dowiedziałem się o wiedźmich kamieniach parę lat temu kiedy spacerowałem z psem nad jeziorem. Spotkałem tam pewną kobietę która opowiedziała mi o wiedźmich kamieniach i powiedziała o rytuale błogosławieństwa

Rytuał błogosławieństwa to rytuał który odprawia się w czasie kiedy księżyc rośnie. Zbiera się 13 zwykłych kamyków i ogrzewa się kamienie w swoich dłoniach aby je naładować swoją osobistą energią. Następnie bierze się je do lewej ręki i przesuwa nad nimi prawą rękę i wypowiada zaklęcie:

,,Kamienie czasu obdarzają dobrodziejstwem

i dają błogosławieństwo, co nigdy nie zginie”

Wdycha się mocno powietrze i wydycha na kamienie. Wrzuca się kamienie je do wody i wpatruje się w kręgi na wodzie.

Za nim woda się uspokoi wymawia się słowa:

,,Niech tak się stanie”

Rytuał ten warto powtarzać jak jesteśmy gdzieś nad jakimś stawem, jeziorem lub jakimś zbiornikiem wodnym, ale tylko podczas przybywania księżyca.

AUTOR ARTYKUŁU

Doradca Iravan

Doradca Iravan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.