Pomocnik
Sugestia
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

1312 Ayla 2017-04-04 8

Rządzą nami Żywioły

01 Ayla
POLSKI 
Tarot Jasnowidzenie i Wizjonerstwo Biała Magia
Dziedziny: Uczucia Partnerstwo Wsparcie duchowe
ODKRYJ NUMER ↓224 452 ...451 4.62 zł brutto CAŁY ŚWIAT
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...078 4.92 zł brutto POLSKA
teraz dostępny

Cztery Elementy są to cztery sposoby, w jakich przejawia się energia. Cztery wyrazy: Woda, Powietrze, Ogień i Ziemia. Istnieją też inne formy energii, ponieważ wszystko we Wszechświecie jest energią, ale te cztery są wystarczające do opisania szerokiego spektrum fizycznych i psychicznych manifestacji.


Bazuje na nich nie tylko astrologia, alchemia, tarot,  ale także sztuki piękne i wiele, wiele innych dziedzin życia.

WODA

Woda ma wrodzone właściwości oczyszczające. Od najdawniejszych czasów była używana w ceremoniach duchowych i była związana z tajemnicami ludzkiej egzystencji. Woda myje i oczyszcza negatywy oraz zastoje energii i przywraca poczucie spokoju i jasność umysłu.We wszystkich zakątkach świata istnieją legendy, które opierają się na przekonaniu, że Woda daje życie, młodość, mądrość. 

Dla starożytnych Egipcjan była źródłem, które prowadziło do ​​bogów. Hindusi wierzą, że wody są początkiem i końcem wszystkich rzeczy na ziemi. Dla ludów Mezopotamii, woda stanowiła niewyczerpane źródło mądrości ludzkiej. Wiele kultur czciło wody, ponieważ wiedzieli że jest krynicą która stanowi duszę żywego ducha. Woda, jako element, łączy nas przede wszystkim z poziomem uczuć.

Za każdym gdy się kąpiemy w wannie, morzu czy rzece, uruchamiamy proces usuwania negatywnych energii i podłączamy się pod pozytywne wpływy wody. Woda leczy, oczyszcza i odmładza. Może nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi tego procesu. Moc wody wzmacnia jednak naszą intuicję i duchowość oraz koi emocje.

POWIETRZE

Element ten jest ściśle związany z myślami, pomysłami, inspiracją. Powietrze jest manifestacją wolności,  jego zakres to świat pomysłów, kreatywności, wyobraźni, refleksji, fantazji. W przeciwieństwie do innych żywiołów jest dość racjonalnym elementem. Reprezentuje moc naszego  umysłu, podobnie jak w świecie fizycznym, umysł może być spokojny lub siać katastrofy niczym siła huraganu.

Powietrze jest elementem idei, elokwencji, jest niczym ruch w kierunku jasnych celów, komunikacji werbalnej i pisemnej. Gdy budzimy  istotę i siłę tego żywiołu  wewnątrz nas, tworzymy wokół siebie przestrzeń do komunikacji, do słuchania i bycia wysłuchanym. Jest to echo, które pojawia się na szczycie góry, która rewitalizuje i inspiruje nas swoją obecnością wolności.

Praca z elementem powietrza pozwala nam klarować nasze myśli, z tego związku płyną pomysły i marzenia. Ćwiczenia oddechowe, ruch czy medytacje w ruchu są więc dla nas korzystne, aby odpocząć i dotlenić ciało fizyczne.

OGIEŃ

Element ognia jest siłą Yang par excellence jest on związany z energią wniebowstąpienia, z jasnością, z latem. Ogień reprezentuje rozkwit życia, lato, spełnienie, pasję i ruch.W chińskiej kulturze reprezentuje splendor i uznanie i jest odpowiedzialny za dostarczenie sławy i renomy dla mieszkańców domu. Jeśli brak nam elementu ognia objawia się to smutkiem, apatią, przygaszeniem.

Ogień jest najbardziej nieuchwytną, mniej skondensowaną energią od pozostałych i jest  najszybszy. Ogień jest związany z naszym działaniem - to jest wola, która  może jednak zostać łatwo rozproszona w pragnieniach i namiętnościach. Nie zapominajmy, że ogień może być miękki i ciepły, przyjazny jak wiosenne słońce, ale gdy wymyka się spod kontroli staje się niszczącym pożarem, trawiącym nasze uczucia i emocje.

Praca z elementem ognia pozwala nam wzbudzić w sobie radość, pasję życia, pobudzić w nas siły życiowe, wytrącić z zastoju. Jeśli chcemy więc zmienić to, czego pozornie zmienić nie można, czy to w naszym domu, czy w firmie, wszędzie tam gdzie obserwujemy niechcianą stagnację,  zastosujmy Ogień,  ( kominek, świece) ale pod kontrolą. 

ZIEMIA

Element ziemi dla Chińczyków jest centrum ciała, mają oni powiedzonko "jeśli chcesz zrobić jedną rzecz, to myśl i zrób to z głową”. Ziemia odpowiada strukturom zewnętrznym, w niej zawarte są  wzorce kształcenia i zachowań ustalonych w kraju, społeczeństwie, w rodzinie. Symbolizuje też Matkę jako podstawę, na której rodzina rośnie zdrowo i rozwija się bezpiecznie. Element Ziemi związany jest  z pieniędzmi i z wiedzą jak sobie radzić z materią.  Ziemi to centrum, które spaja i koordynuje pozostałe Elementy, ale jednocześnie nie może bez nich prawidłowo funkcjonować.

Ziemia to również najwolniejszy z czterech żywiołów, ściśle powiązany z wytrwałością i uporem. Ziemia jest Yin, pasywna, sucha,  jest punktem na którym stoimy, daje nam oparcie, stąd możemy bezpiecznie obserwować swoje otoczenie i podejmować przemyślane decyzje. Ziemia obdarza  nas zmysłem strategii, dojrzałością, uruchamia realizm podczas wykonywania wszelkich czynności. Nierównowaga i niedobór tego elementu może powodować poczucie braku bezpieczeństwa, brak stabilizacji życiowej, niedobór pieniędzy oraz materii w naszym życiu. 

Praca z elementem ziemi dodaje  nam ochoty do praktycznego działania, uczy działać „ z głową”  tak aby zobaczyć materializację swoich planów i pomysłów. Najprościej nawiązać kontakt z Ziemią poprzez prace w ogródku czy też poprzez spacery, ale  takie podczas których każdy nasz krok jest świadomym kontaktem z ziemią. Możemy też nosić przy sobie kamienie szlachetne, półszlachetne, które poprzez swój związek z ziemią obdarzą nas jej mocami.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Ayla
Ayla
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...078 4.92 zł brutto POLSKA
autor: Ayla, odwiedzin: 1312
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"

Najchętniej czytane

Horoskop na 2019 rok

Znajdź swój rok urodzenia i zapoznaj się z horoskopem na rok 2019. Sprawdź, co dla twojego...

CZYTAJ DALEJ >

Znaczenie daty urodzenia

Czym jest numerologia? Numerologia opiera się na liczbach od 1 do 9.

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop miłosny dla mężczyzn (wg znaku Zodiaku)

RYBYMiłość mężczyzny spod znaku Ryb jest jak powiew łagodnego, ciepłego, wiosennego wiatru. Jego...

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop indiański na tydzień 06.08-12.08.2018 r.

Czy już wiesz którym indiańskim znakiem zodiaku jesteś? Sprawdź, a dowiesz się co Cię spotka...

CZYTAJ DALEJ >

Obrona przed atakami energetycznymi

Zdarza się, że ludzka zazdrość, zawiść nie zna granic. Dlatego chciałabym dziś Państwu przybliżyć...

CZYTAJ DALEJ >

Fazy Księżyca i ich wpływ na ludzi

Księżyc - Naturalny satelita ziemi, prócz wpływu na cykle odpływów i...

CZYTAJ DALEJ >

Nowy Rok Numerologiczny 2014 – rok siódemki

Dziewiętnastego września bieżącego roku o godzinie 13:12 miała miejsce pełnia księżyca...

CZYTAJ DALEJ >

Karmiczna miłość

Większość osób interesujących się ezoteryką wie, czym jest karma. Może tylko tak dla...

CZYTAJ DALEJ >

Toksyczni ludzie, toksyczne związki - jak sobie z nimi radzić

Często spotykam się z pytaniami czy dany związek jest toksyczny, czy mamy do czynienia z...

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop indiański na tydzień 27.08-02.09.2018 r.

Sprawdź swój horoskop indiański i zaplanuj najbliższy tydzień

CZYTAJ DALEJ >
Strona jest zarządzana przez firmę All Connect Sp. z o.o.
Copyright 1998-2019 © All Connect Sp. z o.o.