Pomocnik
Sugestia

1582 Moka 2017-03-20 9

Sabat na wiosenne przesilenie

Moka
POLSKI 
Tarot Astrologia - horoskop Wahadełko
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
0048224 452 442 POLSKA I ZAGRANICA 6.00 zł brutto
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
teraz dostępny

Jest, przyszła  Punktualnie o 11.29 przywitaliśmy wiosnę. Dziś też przypada Dzień Nawski w którym na ziemię przybywają dusze zmarłych.


Przed wschodem Słońca poganie kąpali się w rzekach lub symbolicznie wodą oblewali, by kolejny rok w wielkiej mocy i  zdrowiu przeżyć.

To święto przebudzenia się przyrody i narodzin nowego cyklu życia. Czas topienia Marzanny. Zazwyczaj topiono ją przy szczególnym wszczynaniu hałasu – trzaskaniu z batów, terkocie i klekocie grzechotek, głośnym  śpiewie i grze na wszelkiego rodzaju instrumentach.

Tradycyjnym symbolem tego dnia jest jajko, jako prasłowiański symbol  odrodzenia się i powstawania  nowego życia. Tradycja ta została przejęta przez chrześcijaństwo i jajko jest także symbolem związanym z Wielkanocą, która ma miejsce w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

 W tym dniu wznoszono również modły do Dadźboga…lub w tym dniu odbywał się  Sabat Ostara, który to  wyznacza początek wiosny. To symboliczny moment kiedy dzień (światło) wygrywa z nocą (ciemnością) jest początkiem okresu radości, płodności i rozmnażania się.

 Zwyczajem praktykowanym tego dnia jest też  sadzenie ziaren, które tak samo jak jajko są symbolem odrodzenia. Dlatego też w tym dniu  sadzimy  kwiaty, zioła i drzewa.

Sabat równonocy wiosennej to również  Festiwal drzew (warto z nimi porozmawiać, przytulić się) lub zamiennie nazywany Rytuałem Eostry, do którego wykorzystuje się min. dereń, irysy, krokusy, lilie, żołędzie i żonkile. Podczas tego Sabatu warto okadzać się kadzidłami z  róży, jaśminu i szałwi.

 Warto też znaleźć źródło i wymyć w świeżej wodzie amulety i talizmany magiczne, a także kamienie szlachetne i biżuterię. W ten sposób ich pozytywne energie zostaną w pełni odnowione.

Jest to pora niezwykle dynamiczna. Świetna do działania, rzucania zaklęć mających przynieść owoce w przyszłości. Jest to niezwykle radosne święto odradzającej się dzikiej przyrody.

Zanim wykonacie ołtarze magiczne należy pamiętać o gruntownych porządkach, które jak wiadomo mają głębokie przesłanie magiczne. Zapalcie na nim zielone, żółte i złote świece, połóżcie miskę zielonych i żółtych fasolek, nie zapominając oczywiście o świętych kamieniach Sabatu - czerwonym jaspisie, ametyście i akwamarynie.

Pięknej słonecznej wiosny, niech nam się wszystkim darzy.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Moka
Moka
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
autor: Moka, odwiedzin: 1582
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.