Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

3611 Amber 2016-04-25 22

Amulety i talizmany - co wybrać dla siebie?

Amber
POLSKI 
Tarot Karty Anielskie Reiki
Uczucia Praca Finanse
0048224 452 478 POLSKA I ZAGRANICA 4.92 zł brutto
708 788 812 POLSKA 4.92 zł brutto
urlop do 2021-09-26

Są to zazwyczaj niewielkie przedmioty, które poprzez swoją wewnętrzną moc mają nas chronić oraz przyciągać upragnione szczęście i powodzenie w ważnej dla Nas kwestii lub sytuacji.


Mnogość zastosowań tych magicznych symboli od wieków ciekawiła największe umysły, ale czym właściwie są amulety i talizmany? Czy wszystkie działają, jak korzystać z ich energii, czy amulet zadziała tak samo na każdego? Co zrobić, gdy zgubiło się swój talizman?

 

Wiele osób stosuje nazwy "amulet" i "talizman" zamiennie, jednakże istnieją subtelne różnice między nimi, które pomagają nam zrozumieć ich podstawowe działanie. Niewidoczną, ale często "wyczuwalną" różnicą jest rodzaj emanowanej energii:

 

  • Amulety posiadają energię bierną, co oznacza, że uaktywniają się dopiero w chwili, kiedy mają spełnić swoje przeznaczenie - zazwyczaj są to funkcje ochronne - przed klątwami, urokami, złym okiem, chorobą, zranieniem, niepowodzeniem, chorobą czy innymi negatywnymi dla Nas sytuacjami. Istnieje wiele rodzajów ochrony, a same magiczne symbole są często łączone i modyfikowane, aby pomagać w wielu różnych sytuacjach. Bierna energia amuletu zostaje uwolniona dopiero w momencie tzw. "zagrożenia energetycznego" czyli np. w sytuacji, kiedy ktoś rzeczywiście obdarzy nas negatywną energią. Na co dzień nasze amulety po prostu "śpią", nie wytwarzając żadnej wyczuwalnej energii, służą nam na przykład za piękną biżuterię. W tym miejscu myślę, że już zadaliście sobie kilka pytań - kiedy amulet już "zadziała" i zużyje swoją energię to skąd pobierze nową? Czy kupiony w sklepie amulet już posiada swoją energię? Czy amulet może się po prostu wyczerpać np. jak bateria?

 

  • Talizmany są obdarzone energią aktywną, która spełnia swoje przeznaczenie w każdej chwili - w dzień i w nocy - dopóki tylko starczy jej "sił". Wrażliwe osoby często wyczuwają tę subtelną energię jako uczucie ciepła, wibrację, poświatę. Często lubimy taki przedmiot lub przeciwnie - nie podoba nam się i chcemy go wyrzucić - takie odczucia świadczą o zgodności lub niezgodności energii talizmanu z naszą własną. Talizmanem może stać się praktycznie każdy przedmiot, ale pod warunkiem, że zostanie wykonane na nim (świadomie lub nieświadome) naenergetyzowanie, rytuał lub poświęcenie. W codziennym życiu już od małego poznawaliśmy drzewka szczęścia, słoniki z uniesioną trąbą, szczęśliwe pióro na egzaminy czy łuski karpia, które gościły w portfelach. Każdy z tych przedmiotów mógł być prawdziwym talizmanem, gdy ktoś podarował nam go ze szczerego serca lub sami obdarowaliśmy go silną energią.

 

Symbole, które mogą stać się amuletem mogą nawiązywać do różnych kultur, tradycji duchowych, postaw religijnych, numerologii czy znaków zodiaku. Talizmanem, jak wspomnieliśmy, może stać się właściwie każdy przedmiot.

 

W religii chrześcijańskiej amulety wzbudzały wiele kontrowersji, jednak rzadko się wspomina, że identyczną funkcję (jak w ezoteryce czy innych religiach pełniły amulety) w chrześcijaństwie przejęły wizerunki świętych. Często spotykamy się z obrazkami świętych pełniącymi funkcję amuletów, najbardziej znany jest patron kierowców – Święty Krzysztof, który ma nas uchronić przed nieszczęściem na drodze. My sami możemy rozsądzić, który rodzaj amuletu będzie Nam bliższy. Amulety tworzy się zwykle z rzeczy zwykłych, codziennego użytku, a także przedmiotów religijnych takich jak krzyżyk, medalik, czy obrazek świętego. Chroniącym nas przedmiotem może być biżuteria (np. obrączki), coś dla nas znaczącego, a nawet niewielka figurka, którą możemy zawsze nosić przy sobie. Żeby amulet spełniał swoją rolę, taki przedmiot należy najpierw odpowiednio oczyścić ze złych energii, potem zaś naładować odpowiednim jej rodzajem, nadając mu moc poprzez afirmację lub inkantację. Często do odpowiedniego działania amuletu wykorzystuje się również runy i odpowiednie znaki, które mają na celu przyciągnięcie do nas szczęścia w danej dziedzinie np. miłości czy finansów.

 

Amulety, które wprowadzamy do naszego życia, powinny pasować do naszej energii jak ubrania do naszej figury. Chcesz się dowiedzieć jaki amulet czy talizman wybrać, jak go oczyścić z negatywnej energii, jak go naenergetyzować, jak wykonać afirmację bądź inkantację?

 

Jaki amulet wybraliście dla siebie? Co stało się Waszym talizmanem?

 

Pozdrawiam Was gorąco,


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

urlop do 2021-09-26
Amber
Amber
708 788 812 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Amber, odwiedzin: 3611
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.