Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Nagietek

Kategoria: Zielnik

Nagietek

Nagietek podchodzi z okolic morza śródziemnego. Jest to roślina o dość drobnej budowie, pomarańczowych płatkach.

Charakteryzuje ją intensywna barwa oraz zapach. Rośnie do kilkudziesięciu centymetrów, posiada wyprostowana „budowę”. To roślina lecznicza, ale nie tylko. Przede wszystkim jest rośliną ozdobną, mile widzianą na ogródkach.

 

Zastosowanie/ciekawostki: Posiada liczne zastosowania, nie tylko lecznicze… Znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również kosmetyce. Napar z nagietka jest nie tylko smaczny – co jest jednak dość indywidualne – ale również zdrowy. Można śmiało napisać, że działanie tej rośliny jest nie tylko bardzo pozytywne pod kątem właśnie zdrowia, co też można odnaleźć multum innych zastosowań … Na pewno jednym z głównych jest pozytywny wpływ na urodę, samopoczucie.

Nagietek posiada wiele witaminy C oraz B. Znajduje zastosowanie przy problemach nowotworowych, trawiennych, chorobach kobiecych. Napar zudziałem nagietka ma miodowo-pomarańczową barwę, a regularne picie poprawia nie tylko stan cery, ale również ogólny stan zdrowia. Tak jak przy każdym ziele – warto sprawdzić, czy nie spowoduje uczulenia. Stąd, warto jest zastosować wpierw tylko krótką kurację, i oceniać jej efekty.

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżka Hanna

Wróżka Hanna

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"