Pomocnik
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 72140 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

ARTYKUŁ

7721 Wróżka Ibona 2008-12-01 29

Forum o wróżbiarstwie

Dziedziny:
Promocja
teraz niedostępny

Zajrzałam z ciekawości na ogólnodostępne forum o wróżbiarstwie. Poczytałam sobie i chcę się podzielić z Państwem moimi przemyśleniami.
Każdy z nas ma prawo wyrażać swoje zdanie, swoją opinię i ocenę, swoje odczucia i emocje.
Czy jednak mamy prawo oceniać innych – to już sprawa bardziej skomplikowana, na następny felieton.
Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób to robimy. Krytykujmy, mamy prawo wypowiedzieć się w każdej sprawie, krytykujmy jednak nie osobę, atakując ją, obrażając.
Bardzo mnie poruszyło na przykład nazwanie jednej z wróżek „babą”. Krytykujmy, ale jej zachowanie, sposób pracy, sposób postępowania, opisujmy co nam się nie podoba, co my w związku z tym odczuwamy.
Takie forum jest potrzebne, pomaga osobom poszukującym kontaktu z wróżką/wróżbitą znaleźć odpowiedniego dla siebie doradcę oraz ostrzega przed wróżkami/wróżbitami postępującymi nieetycznie.
Wypowiadajmy się jednak zachowując normy, wynikające z etyki i kultury, empatii i szacunku dla drugiego człowieka.

 

Na wspomnianym forum prawie każda wypowiedź wróżki/wróżbity jest traktowana jako autoreklama i natychmiast następuje atak personalny. A my wróżbici jesteśmy po to, aby Wam wróżyć, mamy prawo zaoferować swoje wróżby gdzie chcemy i komu chcemy, a klienci sami zdecydują, czy skorzystać.

 

Sprawą często poruszaną na forum o wróżbiarstwie jest sprawa ceny i zapłaty za wróżbę. Czytając posty na forum, nasuwa mi się następujący wniosek: niska cena – kiepska wróżka, wysoka cena: wspaniała wróżka lub naciągacz naiwnych.
Nie zawsze ten schemat tak funkcjonuje. Są wróżki i wróżbici, którzy zajmują się sztukami mantycznymi zawodowo oraz są doradcy, także profesjonalni, dla których sztuki mantyczne, kartomancja są życiową pasją, powołaniem, jednak na co dzień wykonują inną pracę, a umowa z portalem wróżbiarskim jest dodatkowym źródłem satysfakcji i dochodu. Nie ukrywajmy, że wróżbici pasjonaci też ponoszą koszty, związane z ich życiową pasją, karty kosztują, książki też, studium psychotoniczne też nie jest przecież darmowe, kursy także, zrobienie strony internetowej również. Tacy wróżbici zazwyczaj nie oferują bardzo wysokiej ceny, ponieważ mają dochody ze swej pracy zawodowej, są też świadomi, iż nie mają mocnej, ugruntowanej na rynku pozycji, ich twarz nie bywa zazwyczaj powszechnie znana. Zrozumiałym jest także, że profesjonaliści-pasjonaci nie są dostępni 12h na dobę. Niepokojące są także słowa na forum, że jakaś wróżka pojawia się „nie wiadomo skąd” i nie wiadomo kim jest. A on/ona chce wróżyć, najlepiej jak potrafi, dlatego się pojawia na forach, na portalach z wróżbami online, zakłada swoją stronę internetową. Chce realizować swoją pasję i powołanie.
Warto to przemyśleć – dla osób atakujących – postawić się na miejscu takiego wróżbity/wróżki. Jak on/ona – jak CZŁOWIEK się czuje w takiej sytuacji. Jak TY byś się czuła/czuł.....Trzeba mieć w sobie dojrzałość i siłę psychiczną, aby przyjąć agresywne ataki ze spokojem. Apeluję więc raz jeszcze o dojrzałą krytykę.

 

Sprawą najczęściej poruszaną na forum o wróżbiarstwie jest sprawdzalność wróżb.
Wiele w naszym życiu zależy od nas. Weźmy na przykład taką wróżbę, dla samotnej kobiety, spędzającej wiele czasu w domu. Załóżmy, że prognoza brzmi, że ta pani pozna odpowiedniego mężczyznę podczas wyjazdu, który jej zaproponuje kobieta. Pani nigdzie nie wyjechała, nie skorzystała z propozycji (może tej propozycji nie wyłapała wśród natłoku informacji), no i faceta nie poznała. Wróżka beznadziejna! Nie sprawdziło się. Cuda rzadko się zdarzają…szczęściu trzeba pomóc. Dlatego bardzo często my wróżki i wróżbici dajemy Wam przesłanie, radę płynącą od kart. Oczywiście, że nie trzeba się do tej rady stosować, mamy zawsze wybór i wolną wolę. Są też w naszym życiu zdarzenia nieuniknione, z wyroku losu, bywa zatem tak, że coś się musi wydarzyć i nie mamy na to wpływu. Zaakceptujmy to….
Bywa i tak, że wróżka ma gorszy dzień. Wróżka to też człowiek, taki sam jak Ty. Każdy z nas ma prawo do popełniania błędów i pomyłki. Czy nigdy się nie mylisz w pracy, w życiu? Ten się nie pomyli, kto nic nie robi. Karty się nie mylą, osoba interpretująca może się pomylić. Ponadto karty są stawiane w konkretnym dniu. Za miesiąc rozkład kart na to samo pytanie i prognoza na przyszłość mogą być inne, bo osoba pytająca korzystając ze swej wolnej woli, na przykład z rady kart odwróciła niepomyślną prognozę lub odwrotnie – odwróciła swoim czynem pomyślną prognozę swoją niekorzyść, mimo ostrzeżenia, jakie dały karty.

 

Kolejnym tematem poruszanym na forum jest sposób pracy wróżek z kartami. Bywa tak, że wróżka mając przed sobą konkretną kartę, opowiada o innej karcie, o karcie, która nie leży przed nią na stoliku, ale pojawia się w jej podświadomości. Wróżka, patrząc z perspektywy czasu, mówiła dobrze – ta karta na stoliku właśnie to miała oznaczać.
Mnie się to też zdarzyło, szukałam wyjaśnienia tego „zjawiska” i znalazłam je w książce znanej warszawskiej wróżki, która dokładnie je opisała. To się ma prawo zdarzyć.
Osoba na forum, która interesuje się kartami i obserwuje pracę wróżki, skrytykowała ostro jedną z nich, że „bredzi”, skrytykowała jej fachowość. Nie ma jednakże w interpretacji kart utartych schematów i jednej ścieżki. Pamiętajmy o tym, że tu działa intuicja wróżki, książkowe znaczenie danej karty nie zawsze się pokryje z tym, co podpowie intuicja, pierwszy impuls, obraz, odczucie.

 


Nie napisałam tego artykułu w obronie kogokolwiek ani po to, by kogokolwiek krytykować.
Proponuję Państwu spojrzeć na pewne sprawy z innej strony, zapomnieć o schematach myślenia i spróbować zrozumieć drugiego człowieka.

 

 

 


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Wróżka Ibona
Wróżka Ibona
Wróżka Ibona, odwiedzin: 7721
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę Scenic Group Sp. z o.o.
Copyright 1998-2017 © Scenic Group Sp. z o.o.