Pomocnik
Sugestia
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

4746 Estelle 2012-03-05 78

Intuicja, a poszukiwanie właściwej odpowiedzi…

01 Estelle
POLSKI 
Promocja
Tarot Sennik Horoskop partnerski
Dziedziny: Uczucia Partnerstwo Finanse
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich. Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontaktu z Ekspertem
teraz niedostępny

Czym jest intuicja chyba każdy z nas wie i nie ma potrzeby przytaczać kolejnej definicji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak może ona wpływać na nasze życie, wybór właściwej drogi. Człowiek jest istotą myślącą, nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że podejmując określone działania, kieruje się jednak rozumem. Tym samym intuicja ulega stłumieniu, a naturalna zdolność niezwykłego postrzegania zostaje zbagatelizowana. W przypadku uczucia, spraw dotyczących relacji międzyludzkich, często staramy się postąpić ”jak należy”, ale czy czujemy, że ten wybór jest właściwy?


Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że o miłości napisano najwięcej książek, artykułów, poświęcono jej najwięcej publikacji czy dociekań naukowych. W zasadzie powiedziane zostało już chyba wszystko. Popularne dzisiaj podręczniki w stylu "jak ją uwieść", "jak sprawić bym była dla niego tą jedyną" sprawiają, że wiemy jeszcze więcej. I na pewno jest to dobre, słuszne, wielu osobom pomaga uporządkować swoje sprawy uczuciowe, pójść o krok dalej w sferze wewnętrznego rozwoju czy faktycznie zdobyć, znaleźć miłość lub na szczęście się otworzyć. Jednak warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy nasze mamy, babcie, miały dostęp do ogromniej wiedzy jaką jest Internet, czy czytały takie podręczniki? Oczywiście nie… Ale czy to oznacza, że były mniej szczęśliwe, ich związki mniej trwałe, a życie puste i bez wyrazu?


Świat w jakim przyszło nam żyć niesie wiele ułatwień. Młode mamy mogą wiele dowiedzieć się na temat wychowywania dzieci, czy dbałości o ich zdrowie z fantastycznie wydanych podręczników, witryn internetowych. Inicjacja seksualna nie budzi już tyle emocji, ponieważ wiedza na tematy cielesności, sfer erogennych nie jest przekazywana szeptem w wąskim gronie przyjaciółek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę i skarbnica wiedzy staje się już dostępna. Oczywiście ogólny dostęp do wiedzy, to wspaniała sprawa, można powiedzieć, że mamy szansę wiedzieć więcej, więcej umieć, a więc nasze życie może stać się bardziej wartościowe, pełniejsze, a co za tym idzie my możemy być szczęśliwsi? Ale czy tak jest w istocie??? Ta fantastyczna łatwość z jaką możemy dowiedzieć się jak zdobyć ukochanego mężczyznę ma niestety także swoje negatywne brzmienie. Nie musimy się już tak starać, dociekać, nie ma w nas pasji poszukiwacza, odkrywania tajników czegokolwiek. Cierpi na tym nasza intuicja, którą moim zdaniem ma każdy z nas, jedni bardziej rozbudowaną, inni mniej, ale ona „tam” jest. Ulega ona uśpieniu, bo przestajemy słuchać swojego wewnętrznego głosu. Przestajemy postępować tak jak czujemy, tak jak mówi nam nasze serce, postępując jednocześnie zgodnie z radami z podręcznika czy narzuconymi normami. Poruszam w tym artykule głównie sprawę uczucia, miłości, związków, ponieważ one oddziałują także na inne sfery naszej działalności zdecydowanie najsilniej. Osoba nieszczęśliwa w miłości, może nie będzie czerpała satysfakcji ze świetnej pracy, nie będzie cieszyła się posiadanym majątkiem. Tyle się mówi o odblokowaniu na uczucia, o samej blokadzie, o odcinaniu od przeszłości. Sama mam wiele takich "przyblokowanych" klientek i oczywiście bardzo często te blokady wynikają z przeszłych zdarzeń, jakiś przeżyć, które sprawiają, że w sercu pozostaje rana, że nie chce się goić, każdy kolejny związek lub próba wkroczenia w nową relację jest jak sypanie na nią soli. Odczuwany jest ból i rodzi się nawet pewnego rodzaju panika...Słyszę często wtedy słowa "a w tej książce napisali, żeby się spotykać, żeby próbować, żeby nie odcinać się od ludzi". No właśnie, a czego Ty chcesz? Czy Twoja intuicja mówi Ci, że tak właśnie powinnaś postąpić teraz, czy tego właśnie potrzebujesz?? Może to działanie wbrew sobie powoduje tak silną blokadę?


W swojej pracy oczywiście zachęcam do tego by ludzie odcinali się od tego co było złe w przeszłości, ale też nie namawiam ich do rewolucji. W przypadku uczucia, zranienia, które silnie w nas tkwi, sprawdza się metoda małych kroczków. Nie da się przeskoczyć kilku etapów na raz od zranionej osoby, bojącej się związków, od razu do szczęśliwej żony i matki. Na wszystko jest miejsce i czas. Uważam, że moje klientki, moi klienci sami to bardzo dobrze wiedzą, czują wewnętrzny głos, który mówi im jak postąpić. Czasy, w których żyjemy, poprzez liczne ułatwienia, wprowadzają też niestety chaos. Staramy się z wielu źródeł wiedzy, wybrać właściwą odpowiedź, stosowną do naszej sytuacji, szukamy na zewnątrz, zapominając, że największą skarbnicę wiedzy mamy w sobie, bo przecież każdy jest inny, a podręczniki jednak uogólniają różne sytuacje, starają się ludzi w pewien sposób ujednolicić.


Tutaj myślę, że moje koleżanki i koledzy zajmujący się wróżeniem, zgodzą się ze mną, że mamy tą naszą silnie rozbudowaną intuicję, nad którą też stale pracujemy, pewien dar, ale nie jesteśmy aż tak wyjątkowi i niepowtarzalni. Każdy ma to „coś” w sobie, tyle że ludzie przestali słuchać wewnętrznego głosu, a do wróżki nie należy mówienie takiej osobie jak ma postąpić, jakiego dokonać wyboru, ale wydobycie tego wewnętrznego głosu i doprowadzenie do sytuacji kiedy sama podejmie decyzję zgodną z tym co mówi serce i odnajdzie właściwą drogę.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Estelle
Estelle
autor: Estelle, odwiedzin: 4746
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę All Connect Sp. z o.o.
Copyright 1998-2019 © All Connect Sp. z o.o.