Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Andrzejki - magiczna noc

Data publikacji: 2023-11-29

Kategoria: Wróżby ogólne

Andrzejki - magiczna noc

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w noc listopadową z 29 na 30,  w tzw. wigilię świętego Andrzeja, który od zawsze były okazją do spotkań w większym gronie towarzyskim, aby wspólnie bawić się przed okresem pokuty i adwentu w Kościele Chrześcijańskim.

Według dawnych wierzeń ta noc miała potężną, magiczną moc, ponieważ pozwalała poznać przyszłość.

Oto kilka wróżb, które są tradycyjnie związane z Andrzejki:

 

1.     Lanie wosku

Wróżba lania wosku jest jedną z najpopularniejszych i najstarszych wróżb praktykowanych podczas Andrzejek. Proces ten polega na topieniu kawałka wosku i zalewaniu go przez klucz do miski z zimną wodą. Kiedy wosk stwardnieje, tworzy różne kształty, które następnie są interpretowane jako znaki dotyczące przyszłości osoby, która wróżbę wykonuje. Interpretacja zależy od wyobraźni i intuicji osoby przeprowadzającej wróżbę, a kształty mogą dotyczyć różnych sfer życia, takich jak miłość, praca, zdrowie czy szczęście.

 

2.     Butelka z wodą

Umieszcza się mały przedmiot (np. pierścień) w butelce z wodą. Osoba, której uda się wydobyć ten przedmiot z butelki, ma spodziewać się szczęścia w miłości.

 

3.     Obiad andrzejkowy

Niektórzy wierzą, że jedzenie specjalnego obiadu w noc andrzejkową może przynieść szczęście. W Polsce tradycyjnie spożywa się ryby, karpia w szczególności.

 

4.     Napój miłości

Przygotowujemy go w wieczór Andrzejkowy i pijemy razem z partnerem lub sami jeżeli jeszcze partnera nie mamy.

Składniki:

1 butelka czerwonego wina lub herbata z dzikiej róży

3 szczypty goździków przyprawowych

3 szczypty cynamonu

1 szczypta tymianku

3 łyżeczki miodu lub brązowego cukru

Wino zagotować, odstawić na 10 minut.
Po tym czasie dodać wszystkie pozostałe składniki w czasie dodawania wymówić 3 razy imię. osoby, z którą będziemy pili napój.
Jeżeli jeszcze nie znamy osoby mówimy "Nich Ta lub Ten, który jest mi przeznaczony przyjdzie do mnie tak jest i tak będzie".

 

5.     Pantofel z papieru

Wróżba ta polega na zrobieniu pantofla z papieru i postawieniu go na rogu pokoju przed snem. Rano sprawdza się, w którą stronę pantofel jest zwrócony, co ma wskazywać, w którą stronę pójdzie przyszła miłość.

 

6.     Wróżba z zapałkami

Zapal dwie zapałki i pomyśl życzenie. Obie zapałki trzymaj płonącymi łebkami do góry. Jeżeli zapałki będą palić się do siebie, życzenie się spełni w ciągu roku, a jeśli nie -trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

7.     Wróżba z kubeczkami

Przygotuj cztery identyczne kubeczki. Po pierwszy kładziemy obrączkę, pod drugi monetę, pod trzeci listek. Czwarty kubek pozostaje pusty. Kubeczki trzeba zamienić kilka razy miejscami a następnie wybrać jeden z nich. Jeżeli pod kubkiem, który został wybrany mamy obrączkę - czeka nas miłość, listek - ślub, monetę - pieniądze. Pusty kubek oznacza, że nowy rok nie przyniesie nic nowego.

 

8.     Skórka z jabłka

Jabłko obieramy cieniutko ze skórki, aby uzyskać jak najdłuższą obierkę. Następnie otrzymaną długą skórkę w pozycji stojącej rzucamy za siebie przez lewe ramię. Zobacz, w jaką literę się ułożyła? To będzie litera imienia Twojej połóweczki.

 

9.     Wróżby z kart

Można także użyć kart do wróżenia, na przykład Tarota, aby uzyskać wskazówki dotyczące przyszłości. Szczególnie przy tej wróżbie zapraszamy do skorzystania z wiedzy i kompetencji naszych Ekspertów.

 

Miłej zabawy i spełnienia życzeń.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.