Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Wiosenne porządki

Data publikacji: 2023-03-29

Kategoria: Doradztwo duchowe

Wiosenne porządki

Robienie wiosennych porządków to dobra okazja, aby dać, także sobie, czas na wewnętrzną pielęgnację. Tak jak świeża energia rozbudza się w naturze, tak i w nas samych strumień czystej energii ma okazję wymyć i wyczyścić wszystko, co stare i już niepotrzebne, czyli stare wspomnienia czy emocje. Regularne porządki robione w naszych ciałach i głowach to podstawa zdrowia. Aby móc funkcjonować w harmonii i spokoju, należy zadbać o swoją wewnętrzną przestrzeń, jaką jest nasza energia, nasze umysły i nasze serca.

Praca z własną przestrzenią energetyczną jest jak utrzymywanie własnego domu. Codziennie otwieramy okna, aby przewietrzyć mieszkanie, ścieramy kurze, myjemy podłogi. W taki sam sposób możemy i powinniśmy w pierwszej kolejności podejść do siebie samego, do swojego domu, którym jest nasza własna wewnętrzna przestrzeń.

 

Jeśli dopadło cię wiosenne przesilenie oraz pozimowe zmęczenie, być może zechcesz dać sobie więcej czasu na odpoczynek. Możesz więc wraz ze zmianą pory roku dostosować się do tego, co widzisz za oknem albo możesz także spróbować podnieść poziom energii w swoim ciele i stawić czoło wyzwaniom. Odnalezienie własnego złotego środka doprowadzi cię do miejsca zadowolenia i ukontentowania.

Spróbuj wykonać poniższe ćwiczenie. Jest to metoda, której korzyści są zbawienne jeśli chodzi o codzienne podnoszenie własnych zasobów energetycznych. Zauważyłam, że gdy wykonuję to ćwiczenie rano, działa ono silniej niż najlepsza kawa, a w ciągu dnia pozwala mi się szybko zresetować i kontynuować dzień nie czując zmęczenia. Zapraszam cię do wykonania następującego wiosennego ćwiczenia:

Ćwiczenie:  Doładuj baterie

Krok 1 W pozycji siedzącej wyprostuj plecy i połóż dłonie na udach lub kolanach, dłonie są otwarte w stronę nieba.

Krok 2 Robiąc wdech, wypełnij brzuch energią wypychając go na zewnątrz; jednocześnie ściśnij pośladki tak, jakbyś chciała zamknąć energię w miednicy i jej nie wypuścić; a także w tym samym momencie zamknij swoje dłonie w piąstki, także z intencją zatrzymania energii w środku. Zostań na wdechu tak długo, jak możesz.

Krok 3 Robiąc wydech, otwórz dłonie, rozluźnij pośladki i wciągnij brzuch do środka.

Wykonuj 7 powtórzeń:
- rano, szczególnie jeśli masz problem, aby wstać z łóżka,
- w ciągu dnia, jeśli czujesz spadek energii a opcja drzemki nie wchodzi w grę,
- wieczorem, tylko jeśli musisz pozostać aktywna i rozbudzona.

AUTOR ARTYKUŁU

Aleksandra

Aleksandra

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.