NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Kamienie

Data publikacji: 2023-01-10

Kategoria: Kamienie

Kamienie

Natura obdarowała nas kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, które występują na całym świecie we wszystkich kolorach tęczy. Dzięki temu możemy wybrać odpowiednią barwę spośród kamieni szlachetnych takich jak niebieski szafir, tanzanit czy topaz, czerwone kamienie jak np. rubin czy granat bądź też żółte kamieni jak np. cytryn. Ich piękne, żywe, mieniące się barwy to nie tylko piękno zewnętrzne, ale również ukryta moc, wpływająca na nas i osoby w naszym otoczeniu.

Przeprowadzano wiele badań na temat wpływu kamieni na nasze życie codzienne. Kamienie odzwierciedlają między innymi nasz charakter i samopoczucie, oddziałują na nasze emocje, działania, jak również postrzeganie nas przez innych.
Czerwony kolor kamieni w różnych krajach ma różne znaczenia i tak w Chinach czerwony jest kolorem radości i dobrobytu, a w Indiach panna młoda podczas ślubu zakłada czerwone sari. Przykładami czerwonych kamieni szlachetnych i półszlachetnych są rubin, granat, rodolit, koral czy turmalin. Szczególnie rubiny i granaty wyglądają wprost przepięknie. Rubiny dodają witalności, wzmacniają uczucia oraz inspirują do poszukiwania szczęścia. Granaty chronią od zła, przynoszą sukces, wzmacniają siłę woli i logiczne myślenie. Koral symbolizuje radość i pomaga dostrzegać dobre strony życia. Rodolit to kamień przywracający stabilizację emocjonalną i opanowanie w sytuacjach stresujących lub przy gwałtownych życiowych zmianach. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość, ułatwia porozumienie.


Zielony kamień to kolor natury symbolizuje dobrobyt, witalność i płodność. Uspokaja, kojarzony jest też z bezpieczeństwem, szacunkiem, harmonią i pieniędzmi. Zielone kamienie szlachetne przynoszą uspokojenie umysłu i kontrolę emocji, dodają kreatywności i potęgują rozwój intelektualny. Przykładami zielonych kamieni są szmaragd, peridot, zielony szafir, turmalin, malachit, awenturyn czy agat. Szmaragd oznacza wielką miłość oraz wierność. Zielony szafir sprzyja wierności, uczciwość i lojalność. Peridot ma zdolność oczyszczania z negatywnych emocji i blokad umysłowych, działa odmładzająco. Malachit pomaga uzyskać spokój i równowagę oraz poprawia koncentrację. Awenturyn jest symbolem cierpliwości, spokoju i wewnętrznej równowagi.


Niebieski kamień jest kolorem nieba i oceanu. Symbolizuje młodość, duchowość, szczerość, inspirację, prawdę i pokój. Podobnie jak kolor zielony ma właściwości uspokajające i kojące. Jest ulubionym kolorem większości ludzi. Niebieskie kamienie zapewniają spokój i bezpieczeństwo, uspokajają nas oraz wzmacniają intuicję. Szafir niebieski, topaz niebieski, tanzanit, akwamaryn, niebieski diament, lapis-lazuli, turkus, iolit czy też kyanit to przykłady niebieskich kamieni. Szafir niebieski leczy wiele chorób, daje wieczną młodość, sprawiedliwość i prawdę. Niebieski diament chroni przed złem i nieszczęściem, oznacza luksus i bogactwo. Topaz potrafi uduchowić, rozwijać ciało i umysł. Turkus to kamień hojności, szczerości i oddania. Lapis zwiększa samoświadomość, pozwala dostrzec nasze najlepsze cechy i motywuje do pracy nad wadami. Akwamaryn posiada bardzo silne właściwości oczyszczające. Iolit wspomaga detoksykację organizmu. Kyanit to regeneracja systemu nerwowego, ułatwia koncentrację i zapamiętywanie nowego materiału w edukacji, regeneruje i usuwa zmęczenie.


Fiolet to magia, mistycyzm, tajemniczość i władza królewska. Kamień koloru fioletowy jest idealny do medytacji i dla osób szukających duchowego spełnienia. Jest dla ludzi z wysokimi aspiracjami i poczuciem własnej wartości. Fioletowe kamienie naturalne oczyszczają i otwierają umysł, pomagają pokonać trudności, relaksują i przezwyciężają depresje. Przykładami fioletowych kamieni są ametyst i turmalin. Ametyst przynosi spokój, dodaje cierpliwości i pozwala uwolnić się od negatywnych myśli. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość.


Żółty kamień oznacza mądrość, szczęście i radość. Ulubiony dla ludzi o wysokim intelekcie. Żółte kamienie naturalne dodają witalności, zwiększają pewność siebie i umiejętność podejmowania decyzji, poprawiają elokwencje, są doskonałe dla osób wypowiadających się publicznie. Przykładami żółtych kamieni naturalnych są cytryn, żółty szafir, bursztyn czy kwarc. Cytryn uważany jest za kamień optymizmu, radości czy szczęścia. Kwarc chroni od złego, sprzyja płodności, wrogów zmienia w przyjaciół. Bursztyn przyczynia się do zachowania dobrego samopoczucia oraz łagodzi bóle reumatyczne.


Biały kamień to czystość, niewinność, dobroć i pokój. W wielu krajach jest to kolor sukni panny młodej, ponieważ symbolizuję cnotę i czystość. W niektórych kulturach białe ubrania zakłada się podczas pogrzebów. Białe kamienie utrzymają harmonię między duchem i ciałem, wzmacniają właściwości innych kamieni. Przykładami białych kamieni są diament, kryształ górski, biały szafir, opal czy perła. Perła symbolizuje szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość. Kryształ górski zwiększa zdolność koncentracji, rodzi optymizm i wiarę we własne możliwości. Opal uspokaja nerwy, jest dobry dla oczu, na krążenie krwi, stymuluje regenerację tkanek, obniża poziom cholesterolu.


Brąz to symbol stabilności, niezawodności, komfortu i spokoju. Brązowy kamień wzmacnia więź z naturą, przynosi stabilizację, dodaje pewności siebie, sprzyja podejmowaniu decyzji i jasnemu myśleniu. Przykładami brązowych kamieni naturalnych są kwarc dymny czy tygrysie oko. Kwarc dymny wprowadza spokój i harmonię do twojego życia. Tygrysie oko ma działanie stymulujące i energetyzujące, przynosi radość, uwalnia od lęku i niepokoju, pomaga w podjęciu prawidłowej decyzji.


Kolor czarny to tajemniczość, elegancja, stabilność, władza, ale także kojarzony z żałobą, magią. Dodaje powagi i elegancji. Czarne kamienie powodują tajemniczość, zwiększają oddanie w pracy, pomagają pokonać trudności. Przykładami czarnych kamieni są czarny diament, czarna perła, szafir, czarny onyks czy agat. Agat to kamień wierności i miłości, równowagi fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Onyks symbolizuje moc i siłę, kamień ten pozwoli ci stać się panią własnego losu, zwany również kamieniem mądrości.


W uproszczeniu kolory kamieni korespondują z danymi jakościami "planetarnymi", takich ciał niebieskich jak Słońce, Merkury, Księżyc, Jowisz, Mars, Wenus, Saturn. Dobrze zaprogramowany przez nas kamień, korespondujący z dana planetą może pomagać nam w naszych życiowych zmaganiach, przezwyciężaniu problemów, jak i w naszym ogólnym duchowym rozwoju. Dobrze dobrane kamienie potrafią przyciągać do nas to, czego chcemy, jak i odpychać to, czego sobie nie życzymy, pełniąc jednocześnie dla nas rolę ochronną. Musimy jednak pamiętać, że nie są to "samograje" lecz jedynie pomocnicy wspomagający nasz kontakt z naszą nieśmiertelną duszą.

AUTOR ARTYKUŁU

Robert

Robert

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"