Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Typy ludzi, których spotykasz

Data publikacji: 2022-12-13

Kategoria: Doradztwo duchowe

Typy ludzi, których spotykasz

“Dlaczego ta osoba stanęła na mojej drodze?” - na pewno zdarzyło Wam się zadawać sobie to pytanie. Najczęściej wtedy, gdy ktoś nas bardzo zrani, zawiedzie, rozczaruje, kiedyś ktoś nas opuści. I z tego artykułu dowiecie się, jaka jest odpowiedź, czemu ktoś w naszym życiu się pojawił. Nie ma przypadków w życiu. Każda osoba, którą spotykamy jest albo dla nas lekcją, sprawdzianem lub darem.

Lekcje

Ludzie, którzy stają na naszej drodze, są w życiu, ale później decydują się odejść same albo tak się dzieje, że muszą odejść. To są osoby, które w pewien sposób zawodzą nasze zaufanie, które nas ranią, a finalnie stają się dla nas pewnego rodzaju lekcją. Trzeba nauczyć się spotkania z takimi osobami, które musiały w naszym życiu się pojawić, aby pewne rzeczy nam pokazać, nauczyć czegoś, żeby czasem nas w czymś wzmocnić. Te spotkania bardzo często owocują tym, że stajemy się silniejsi, mądrzejsi, te osoby przypominają nam, jak bardzo sami dla siebie jesteśmy ważni. A to dlatego, że po tych spotkaniach jest konieczność decyzji, aby coś przepracować. To najtrudniejsze spotkania, ale finalnie możemy za nie podziękować, jeżeli zdecydujemy się odrobić tę lekcję, którą dają nam te osoby.

 

Sprawdziany

To taka grupa osób, która może nie jest tą grupą najchętniej spotykaną, ale to ci, którzy muszą stanąć na naszej drodze po to, żebyśmy na przyszłość zdecydowali się tego typu do życia nie wpuszczać. To są te osoby, które pokazują nam, że odrobiliśmy lekcje. Czasami musimy spotkać parę razy pewne typy osób, parę razy dać się w pewien sposób wykorzystać. Kilkakrotnie wejść w jakieś niezdrowe relacje po to, żeby pewnych rzeczy się nauczyć.
Później zdarza się takie spotkanie, kiedy już jesteśmy mądrzejsi i potrafimy samemu sobie i innym pokazać, ile sami jesteśmy dla siebie warci, jakie są nasze wartości, gdzie jest nasz granica wolności. Te spotkania są bardzo istotne, bo pokazują nam, że jesteśmy już silniejsi, niż kiedyś w przeszłości.

 

Dary

Kolejna grupa osób to dary. Można powiedzieć, że to takie “anioły”, które również spotykamy na naszej drodze To są te osoby, które towarzyszą nam na przestrzeni życia. To nie znaczy, że nigdy z życia nie odchodzą, czasem muszą to zrobić. Nieraz są to ludzie, którzy mieli do życia wejść, ale na konkretny okres. Na przykład nauczyciel, który był wzorem, a swoją postawą nas zainspirował. To nic złego, że te osoby odchodzą z naszego życia, bo ich dobro, mądrość, miłość do nas nieraz staje się naszą nieodłączną cząstką. 

 

Najważniejsze jest to, by zrozumieć, że możemy mieć pretensje do losu, że pewne osoby musiały stanąć na naszej drodze, ale prawda jest taka, że one się pojawiają, jednak to do nas należy decyzja, czy wpuszczamy tych ludzi do życia, czy nie. Patrząc na to przez ten pryzmat, że każdy człowiek może być dla nas lekcją, sprawdzianem lub darem - finalnie możemy za każdą z tych osób być wdzięcznymi. To dlatego, że każdą z tych relacji możemy przekuć na coś dobrego dla nas. 

 

Warto też rozważyć, że my również dla drugiego człowieka czasem możemy być darem, sprawdzianem lub lekcją. To do nas należy decyzja, kim jesteśmy dla danej osoby. Gdy biorę pod uwagę historie opowiadane mi przez Klientów, zrozumiałem, że można tkwić
w relacjach, które są dla nas lekcją. Zadają ból, wywołują łzy, zostawiają ogromne ślady i właśnie lekcje, które pokazują jasno, co jest jeszcze do przepracowania. Dzięki nim można też się nauczyć, kim się jest, jakie są nasze potrzeby, na co komuś można pozwolić, a na co nie. Później, po tych wszystkich odbytych lekcjach, można zauważać czerwone, ostrzegawcze flagi i nie dubluje się błędów z przeszłości. 

 

Patrzenie na to w ten sposób pozwala uniknąć pretensji do losu, dlaczego to jest tak, że na naszej drodze stają takie, a nie inne osoby. Czasem niektóre relacje mogą być ogromnym manifestem, który pozwala zdać sobie sprawę z naszej wyjątkowości. Pewne osoby muszą się pojawić na drodze, by nasze oczy się otwarły na potrzeby w relacjach. Warto w ten sposób myśleć o osobach, które nas zawiodły i wyciągać wnioski. Dzięki temu można uniknąć popełniania błędów z przeszłości i zwiększyć świadomość oczekiwań, granic - swoich i drugiego człowieka.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.