Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Kwarc różowy - kamień miłości

Kategoria: Kamienie

Kwarc różowy - kamień miłości

Kwarc różowy to odmiana kwarcu o zabarwieniu bladoróżowym, ciemnoróżowym i różowoczerwonym. Posiada on magiczne właściwości. Zwany jest kamieniem miłości, gdyż ma moc uzdrawiania relacji osobistych i emituje silną wibrację  bezwarunkowej miłości.  Energia różowego kwarcu pomaga w zrozumieniu i przebaczeniu. Reprezentuje żeński pierwiastek.

Jest głównie kamieniem czakry serca, ale także splotu słonecznego i wyższych czakr czyli gardła, trzeciego oka i korony. Harmonizuje przepływ energii pomiędzy wszystkimi czakrami  i jest bardzo dobrym kamieniem ochronnym dla dzieci i niemowląt, u których czakra serca jest otwarta, a jego delikatna wibracja wzmacnia ich prawidłowy  rozwój i podtrzymuje zaufanie do świata. Kwarc różowy uspokaja i łagodzi pracę serca, pomagając szczególnie przy problemach na tle nerwowym.

Jest jednym z kamieni używanych do medytacji,  w której jest bardzo przydatny, emitując energię spokoju i delikatnego ciepła. Można medytować trzymając w dłoniach kwarc.

Kwarc różowy znacznie wzmacnia naszą  własną energię, podnosi na duchu, zwiększa empatię i wrażliwość człowieka. Budzi do życia również romantyczne, miłosne uczucia, dlatego może być używany w magii miłosnej podczas rytuałów, mających przyciągnąć miłość do naszego życia. Sprawdza się tu też dobrze w roli talizmanu. Noszenie tego kamienia budzi do życia, nastraja nas radośnie i pozytywnie do świata i otoczenia, pomaga zapomnieć o starych ranach na duszy, uzdrowić negatywne emocje, będące skutkiem przeszłych doświadczeń i otworzyć się na wibrację miłości. Sprzyja on także budowaniu więzi pomiędzy człowiekiem a Wyższymi Energiami.  Kwarc różowy pomaga nam uporać się z uczuciami smutku, straty, rozpaczy czy strachu, daję nam siłę, abyśmy mogli znów poczuć nadzieję i radość życia. Oprócz tego, że może pomóc nam przyciągnąć upragnioną miłość, przede wszystkim sprawia, że zaczynamy kochać i akceptować samych siebie, co tak naprawdę powinno być pierwszym krokiem. Może okazać się równie skuteczny jeśli chcemy uzdrowić uczucia i relacje związane z rodziną czy przyjaciółmi. Polecany jest dla osób, którym brakuje wiary w siebie i swoje możliwości, których nam dodaje. Wzmaga również płodność u kobiet i zmniejsza problemy na tle seksualnym, można go w tym celu np. trzymać w sypialni. Położony przy łóżku odgania także senne koszmary.

Jeśli chcemy, aby nasz kwarc dobrze nam służył, powinniśmy go najpierw oczyścić ze zbędnych energii, z którymi przed zakupem mógł mieć styczność, a które mogą być dla nas niekorzystne. Do tego celu wystarczy nam „zwykła” bieżąca woda z kranu.  Trzymajmy go pod strumieniem przez kilka minut, wyrażając intencję oczyszczania i wyobrażając sobie jak cała negatywna energia spływa wraz z lejącą się wodą. Następnie możemy go naładować energetycznie – przy kwarcu różowym dobrze powinno sprawdzić się energetyzowanie światłem Księżyca. Księżyc, który również – podobnie jak nasz kwarc- związany jest z energią żeńską, będzie się do tego idealnie nadawał.  Wystarczy położyć kamień w miejscu, gdzie będzie na niego padać światło Księżyca i zostawić, najlepiej na całą noc. Drugim dobrym sposobem będzie energetyzowanie go za pomocą promieni Słońca – podobnie jak przy sposobie pierwszym, położyć go np. na słonecznym parapecie. Czas będzie tu jednak krótszy, wystarczy nawet od 20 do 40 minut.

W trakcie użytkowania możemy wielokrotnie, co jakiś czas oczyszczać i ponownie ładować nasz kamień.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.