NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Numerologia - znaczenie, opis, znak zodiaku

Kategoria: Numerologia

Numerologia - znaczenie, opis, znak zodiaku

Numerologia jest jedną z nauk ezoterycznych, która opiera się o tajemnym istnieniu, niezwiązanym z naszą matematyką, znaczeń liczb jakie są w numerologii pozwalają te liczby zrobić analizę cech charakteru danej osoby jakie ma predyspozycje a także przewidzieć przyszłość. Jak ktoś jest na wyższym poziomie wiedzy to odczyta klucz do prawdziwej wiedzy natury świata. Numerologia odgrywa ważną rolę w magii i okultyzmie, wiemy że mają tu także znaczący klucz  do związków kosmicznych, a magie numerologiczna przypisuje się tym związkom.

Numerolodzy wiedzą, że przy pomocy analizy daty urodzenia oraz analizy numerologicznej imienia i nazwiska można zrobić opis charakteru, predyspozycji jakie mamy, a także osobowości oraz możemy dokonać prognoz w różnych dziedzinach naszego życia.

Całą potęgę liczb jak wiemy wykorzystywano w Egipcie oraz w Babilonii ale współczesna numerologia opiera sie na zapisach Pitagorasa z Samos był to około 495- 570 p. n. e

Kolejnym rdzeniem współczesnej numerologii jest wykorzystanie związków liczbowych pomiędzy liczbami i cyframi które istnieją w starożytnych alfabetach. Najlepsza i najbardziej znana metoda odczytywania ukrytych liczb jest Kabale gdzie jest teza o tym, że tworzywem światła były litery i liczby.

Współczesna numerologia opiera się na zasadach pitagorejskich oraz kabale. Ma na sobie piętno średniowiecznej chrześcijańskiej symboliki liczb tu łączy się także dorobek starożytności pogańskich praktyk oraz doktryny chrześcijańskiej. Nie zależnie jakie praktyki są stosowane założenie jest jedno że wszystko ma ze sobą powiązanie. U podstaw tego leży jedność, całość, pierwotna przyczyna że żyjemy w świecie wibracji. Każdy z nas posiada wibracje które są przypisane do nas, a numerologia to tylko rozszerzone studium, gdzie liczby od 1 do 9 utworzą pełen cykl naszej wibracji i harmonii Kosmosu. Z założeniem numerologów każda liczba ma swoją wibrację i jest indywidualna niesie za sobą duchowe, ezoteryczne, a także symbolikę przesłania. Interpretacja liczb ma znaczenie dat, numerów, cyfr związanych z naszym życiem na co dzień a także ma aktywny wpływ na nie, świadomie dobierając wibracje poszczególnych liczb.

Zaprezentuję szczegółową charakterystykę liczb od 1 do 9

 

1 numerologiczna jedynka

Twoje Motto: Odważnie podążaj swoją ścieżką, żyj w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami jakie masz.

Twoja Energia: Jesteś osobą dynamiczną, silną, masz bardzo wysoką energetykę w końcu jesteś jedynką. Masz także w sobie przywództwo lubisz wszystko zaczynać po swojemu. Masz dużo w sobie optymizmu i entuzjazmu do działania. Jesteś osobą bardzo ambitną, niezależną ale czasem zbyt agresywną wiec warto poskromić czasem agresje.

Twoja Planeta:  Planeta jedynki to Słońce jak słońce to żywioł ognia stąd twój kolor to żółty, złoty, pomarańczowy, czerwony, ciepły brąz oraz kolor miedziany.

Znak Zodiaku  Baran, Lew

Kamienie dla Ciebie: Kamienie którymi powinna sie jedynka otaczać to: Bursztyn,  kamienie w  żółtych barwach,  rubin, granat oraz złoto.

Rośliny które przypadną Ci do gustu: Lilie

Twoja osobowość: Liderzy, pionierzy, przywódcy, inicjatorzy, innowatorzy oraz perfekcjoniści. Masz dużo plusów, ale są i minusy agresja, niecierpliwość, gniew, zaborczość, egoizm, zarozumiałość, cynizm, zastraszanie, samotność.

Dni tygodnia dla Ciebie: 1, 10, 19, 28

 

2 numerologiczna dwójka

Twoje Motto: Miej dla siebie więcej wyrozumiałości wkraczaj w swoje życie łagodniej ale i delikatniej, polegaj na swojej znakomitej intuicji.

Twoja Energia: Dwójki są osobami gdzie posiadają znakomitą równowagę mają bardzo dobrą komunikację z innymi jeśli chodzi o współpracę, partnerstwo. Ale bywają osobami które są przeciwieństwem od innych u przez swoje nie dociągnięcia mogą popaść w konflikty zupełnie im to nie potrzebne.

Twoja Planeta: Dwójki planeta to Księżyc co za tym idzie żywioł Wody  i twoje kolory to biały, kremowy, niebieski, zielony.

Znak Zodiaku: Panna, Waga

Kamienie dla Ciebie: Kamieniami jakimi dwójka powinna się otaczać to są kamienie i metale, perły jak księżyc to i kamień księżycowy, kwarc, jadeit, agat, szafir oraz srebro.

Roślina która jest dla Ciebie: Lilia

Twoja osobowość: Szukasz w swoim życiu spełnienia na każdym poziomie  jak to dwie części lubisz mieć wszystko w komplecie jeśli chodzi o związek. Ważne są dla Ciebie relacje w partnerstwie czy związkach, ale też i przyjaźń jest dla ciebie bardzo ważna. Masz dużo miłości w sobie gdzie chcesz się z nią dzielić. Uwielbiasz spokój, masz także znakomitą intuicje. Twój minus to chwiejność,  kłamstwa i niedowartościowanie jesteś zbyt łatwowierny we wszystko czasem ktoś może to wykorzystać.

Dni tygodnia dla Ciebie: 2, 11, 20, 29

 

3 numerologiczna trójka

Twoje Motto: Macie swoje Motto żeby korzystać z radością oraz lekkością z życia przy tym dzieląc się z innymi po przez swoją twórczą, artystyczną ekspresję.

Twoja Energia: Masz dryg do pomnażania swojego dorobku  do rozwoju  osobistego. Masz bardzo dużą motywacje do działania najlepiej jak do tego wchodzi jeszcze pasja to razem bardzo dla Ciebie jest motywujące. Twoim motorem w energii jest radość oraz świadomość tego co robisz. Masz także znakomitą komunikację dzięki temu masz dużo kontaktów które umiesz znakomicie wykorzystać w swoim życiu.

Twoja planeta: Twoją planeta jest Merkury  żywioł powietrza, twoje kolory to żółty, fioletowy, purpurowy.

Znak zodiaku: Waga oraz Strzelec

Kamienie dla Ciebie: Kamień i metal dla ciebie to lapis lazuli, ametyst, tutkus, granat, cyna

Roślina dla Ciebie: Róża

Twoja osobowość: Masz ogromny apetyt na życie lubisz swobodę cenisz sobie wolność. Umiesz cieszyć się życiem i to Ci sie najbardziej podoba lubisz żyć pełną piersią droga trójko. Masz powodzenie w życiu nie masz co narzeka. Świetna osoba w towarzystwie masz duże poczucie humoru. Twoja wyobraźnia w życiu Ci pomaga, ale i czasem może przeszkadzać w wyolbrzymianiu sytuacji. Trojki bywają złośliwe ale także bywasz agresywny, czasem i zazdrość bywa uciążliwa w twoim życiu.

Dni tygodnia dla Ciebie: 3, 12, 21, 30

 

4 numerologiczna czwórka

Twoje Motto: Czwórka ma swoje motto życiowe całkiem niezłe, kładź fundamenty pod budowę nieba na ziemi.

Twoja Energia: Jesteście czwórki realistami bańka mydlana to nie dla was mydlenie oczu ale nie wam. Jesteście materialistami przykładacie do tego wielką wagę. Macie dużo w sobie siły w dochodzeniu do wszystkiego po swojemu. Jak postawicie sobie jakiś cel to choć by nie wiadomo co dopniecie to do końca. Macie w sobie oszczędzanie i zarabianie jak to się mówi równowaga.

Twoja Planeta:  Wenus jest twoją czwórka planetą jak Wenus to żywioł Ziemi, twoje kolory to zielony, szary, brązowy.

Znak zodiaku: Byk

Kamienie dla Ciebie: Kamienie dla czwórki i metale to granat, szafir, kamień kwarcowy, szmaragd, uran, ołów

Roślina dla Ciebie: Fuksja

Twoja osobowość: Z czwórką jest tak małymi krokami do celu "wyryć w kamieniu " na lata, przekuwać idee na materię. U ciebie jak można tak napisać lubisz budować i wzmacniać fundamenty które postawiłeś. Jesteś stały w uczuciach a także w postanowieniach. Lubisz porządek w swoim życiu i dyscyplinę. Czasem w twoim życiu upór jest tu przeszkodą ale także surowość do danej sytuacji czy osób. Potrafisz wpadać w monotonie a także rutynę temu omijaj nudę w życiu.

Twoje dni tygodnia: 4, 13, 22, 31

 

5 numerologiczna piątka

Twoje Motto: Lubisz osobą która chce żyć pełnią życia jesteś wolnym duchem i wiesz że przybyłeś tu by doświadczać piękno życia i chcesz z tego czerpać jak najwięcej.

Twoja Energia: Pomieszanie z poplątaniem lubisz ruch jesteś jako piątka bardzo dynamiczna. Masz w sobie dużo niepokoju. Jesteś osobą co ma dużą zmysłowość  co za tym idzie dużo erotyzmu. Bywasz niestały lubisz używać życia pełnego smaku. Jesteś osobą komunikatywną lubisz odrywać coś nowego pod czas podróży.

Twoja planeta: Planeta piątki to Mars, twoje kolory to pomarańczowy, żółty, różowy oraz czerwony

Znak Zodiaku: Bliźnięta

Kamienie dla Ciebie: Kamienie i metale twoje: akwamaryna, jaspis, platyna, rtęć

Roślina dla Ciebie: Goździki, groszek cukrowy

Twoja osobowość:  Piątki doświadczają pełni życia poprzez nieustanną stymulację lubią swobodę komunikacji, ale cenią wolość na wszystkich płaszczyznach życia. Masz temperament  czasem jest to atutem w życiu a czasem może to przeszkadzać. Lubisz podróże przygody, przygody seksualne nie są dla Ciebie przeszkodą  choć jesteś osobą inteligentną to szaleństwo umie zawładnąć twoim życiem. Masz  braki w skupieniu oraz w koncentracji,  ale i twoja nerwowość  i niecierpliwość jest minusem. Możesz popadać w uzależnienia.

Twoje dni tygodnia: 5, 14, 23

 

6 numerologiczna szóstka

Twoje Motto:  Wychodzisz z założenia że najlepiej się troszczyć o samego siebie.

Twoja Energia: Szóstki lubią się jednoczyć z innymi lubisz harmonie w życiu. Jesteś osobą systematyczną w działaniach. Jesteś w życiu niezawodny w małżeństwie jesteście lojalni chcecie tworzyć szczęście i radość. Potraficie kochać jesteście mocno uduchowieni.

Twoja planeta: Twoja planeta to Jowisz  żywioł Ziemi  a twoje kolory to zielony, turkusowy oraz różowy.

Znak Zodiaku: Rak, Ryby

Kamienie dla Ciebie: Kamienie i metale - agat, opal, turkus, szmaragd, diament, miedź

Roślina dla Ciebie: Tulipan, wawrzyn, jemioła, chryzantema

Twoja osobowość: Szóstki mają w sobie równowagę pierwiastka duchowego i cielesnego. Chcą służyć miłości stąd ta harmonia u was. Jesteście w życiu odpowiedzialni stąd wszystko co robicie to z pełną odpowiedzialnością. Ale posiadasz też minusy jesteś kapryśna szóstko oraz twoja pretensjonalność czasem potrafi zburzyć relacje. Bywasz zbytnio konfliktowy i często jesteś kłótliwy.

Twoje dni tygodnia: 6, 15, 24

 

7 numerologiczna siódemka

Twoje Motto: Poświęcę swoje życie na poszukiwanie prawdy, by w nieustraszony sposób móc promieniować nią zawsze.

Twoja Energia: Siódemki zagłębiają się w głębie energetyki wewnętrznej  co do tego mają wspaniały potencja. Potrafią świetnie przechodzić w swoim życiu przemiany. Swoją energią potrafią pod czas konfliktów wywarzyć równowagę by dojść do porozumienia.

Twoja planeta: Planeta siódemki to Saturn żywioł Wody  twoje kolory to biały, perłowy, srebrny, granatowy, fioletowy.

Znak zodiaku: Skorpion

Kamienie dla Ciebie: Kamienie i Metale dla Ciebie to perły, kamień księżycowy, ametyst, cyna

Roślina dla Ciebie:  Mak, pelargonia, hiacynt, słonecznik

Twoja osobowość: Masz wielkie pragnienie aby poznać tajemnice wszechświata oraz wewnętrzna doskonałość. Lubisz zagłębiać sie intelektualnie masz w sobie mądrość oraz zrozumienie. Twoje minusy to pracoholizm  jesteś podatny na uzależnienia  ale bywasz także bardzo oziębły w stosunku do innych.

Twoje dni tygodnia: 7, 16, 25

 

8 numerologiczna ósemka

Twoje Motto: Umiesz ujarzmić materię w służbie ducha.

Twoja Energia: Jesteś urodzonym szczęściarzem umiesz materializować swoje postanowienia jak coś robisz to jesteś skupiony na jednym mimo wysiłku, masz w sobie dużo mocy by być także skutecznym. Znakomity jesteś w kierowaniu zespołem. Promieniujesz nawet w gorsze dni.

Twoja Planeta:  Uran to planeta ósemki a żywioł to Woda, Kolory ósemki ciemnobrązowy, szary, czarny, śliwkowi, fioletowy, czerwony.

Znak zodiaku: Koziorożec

Kamienie dla Ciebie: Kamienie i metale: chryzolit, topaz, rubin, mika, żelazo, ołów

Roślina dla Ciebie: Begonia, jaśmin, hiacynt,  dalia, rododendron

Twoja osobowość: Masz w sobie wytrwałość  która Cię prowadzi na nie jedną drogę. Jesteś człowiekiem bardzo pracowitym a zarazem masz w sobie  autorytet. Świetnie się sprawdzisz w bankowości lub na parkiecie giełdy. Finanse to twój raj lubisz je zarabiać, odkładać ale świetnie czujesz się pod czas zakupów, ale nie byle jakich lubisz sie otaczać luksusem. Twoja szczerość jest atutem ale niekiedy może kogoś zaboleć. Trochę teraz o tej słabej stronie masz czasem w sobie brak równowagi i chwiejność podpartą agresją. Bywasz zbyt kłótliwy a twoja wybuchowość może przeszkadzać w relacjach.

Twoje dni tygodnia: 8, 17, 26

 

9 numerologiczna dziewiątka

Twoje Motto: W swoim życiu doświadczaj miłości wszystkimi zmysłami i hojnie sie nią dziel.

Twoja Energia: Dziewiątka na polu towarzyskim jest bardzo sympatyczna jest duszą zabawy na imprezach. Jest do wszystkich bardzo dobrze nastawiona ludzie sie w koło ciebie skupiają bo masz w sobie energie pozytywną. Twój entuzjazm wielu osobom brakuje a ty masz go w zanadrzu.

Twoja Planeta: Neptun jest planetą dziewiątki a żywioł to Ogień, twoje kolory to są, karmazynowy, purpurowy, czerwony, różowy.

Znak Zodiaku: Ryby, Wodnik

Kamienie dla Ciebie: Kamienie i metale dla ciebie to rubin, topaz, diamenty oraz żelazo.

Rośliny dla Ciebie: Magnolia, ostrokrzew

Twoja osobowość: Dziewiątki całe swoje życie dążą do tego, aby przerodzić swoje przekonania w czyny. Dziewiątki są osobami bardzo uduchowionymi oraz stara sie zarazić innych swoimi przekonaniami. Lubi eksperymenty  oraz lubi prowadzić badania po czym wszelkie wnioski stara się rozpowszechnić. Numerologiczne dziewiątki nie są obojętne na komfort materialny.

Twoje dni tygodnia: 9, 18, 27

 

Pozdrawiam

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"