Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Księżyc Czarownic

Data publikacji: 2020-10-08

Kategoria: Wróżby ogólne

Księżyc Czarownic

Każda wróżka, wiedźma, czarownica ma świadomość mocy jaka tkwi w różnych fazach księżyca. Z tego powodu używają tej wiedzy od dawna, aby zapewnić sobie, odwagę, szczęście, sukces i oczywiście zwiększyć moc swoich zaklęć. Księżyc jest najbliższym ciałem niebieskim na naszym niebie i ma ogromny wpływ na nasze życie. Każda osoba praktykująca magię, synchronizuje ją z fazami księżyca-  dodając czarom moc. Istnieje 8 głównych faz księżyca, z których każda ma swoją własną moc i specyficzną energie.

W zależności od faz księżyca zaklęcia mogą stać się osłabione lub wzmocnione, dlatego trzeba upewnić się, że rzucasz właściwe zaklęcie we właściwej fazie księżyca.

Życie według cykli księżyca może pomóc nam poczuć się szczęśliwszymi, zdrowszymi i bardziej energicznymi. Kluczem jest zawsze pracować z naturą, nigdy przeciwko niej. Walka z naturą jest z góry spisana na niepowodzenie. Większość czarownic podąża za 4 głównymi fazami księżyca: nowiem, 1 kwadrą, pełnią i 4 kwadrą, jednak bardziej zaawansowani uczniowie używają wszystkich faz księżyca:

    Nów (New Moon)

    Sierp przybywający (First Crescent)

    Pierwsza Kwadra (First Quarter)

    Księżyc przed pełnią  (Waxing Gibbous)

    Pełnia księżyca (Full Moon)

    Ubywający księżyc (Waning Gibbous)

    Trzecia kwadra (Third Quater Moon)

    Sierp ubywający (Balsamic Moon)

Istnieją również specjalne fazy księżyca, ciemny księżyc, niebieski księżyc i zaćmienie Księżyca.

Każda faza księżyca jest symboliczna dla tego, jakiego rodzaju magię planujesz stosować. Kiedy księżyc wydaje się rosnąć od nowiu do pełni, powinien być używany do magii pozytywnej lub magii która wprowadza nowe rzeczy do  życia, podczas gdy ostatnia połowa cyklu księżycowego, okres zanikania, to czas  do usunięcia lub wypędzenia niechcianych rzeczy z twojego życia. Pomiędzy wami jest ciemny księżyc, czas największej mocy oczyszczającej lub negatywnej magii, i księżyc w pełni, czas największej mocy pozytywnej magii.

Księżyc jest jednym z najstarszych symboli bogini, reprezentującym żeńskie aspekty boskości, w przeciwieństwie do Słońca, które reprezentuje męskość. Gdy księżyc przemieszcza się po niebie i przechodzi przez kolejne fazy, jest  symbolem faz życia kobiety. Księżyc potrzebuje około 28 dni, aby przejść przez pełny cykl księżycowy, który również wpływa na cykl płodności kobiety. Dodając do tego czyste piękno samego księżyca, rozświetlającego najciemniejszą noc, tym łatwiej pojąć cześć, jaką czarownice zawsze darzyły księżyc.

Aby uczcić fazy księżyca, sabaty czarownic często spotykają się, aby czynić magię i obcować z boginią pod jej boskim światłem. Spotkania te są znane jako Esbats.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.