Heart_2
Wyszukaj Eksperta
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy dziś
na żywo godz. 22:00

665 Wróżka Malwina 2020-06-17 0

Ostrożeń

Tarot Numerologia Wróżba dla biznesmenów
Uczucia, Biznes, Wsparcie duchowe
0048223 285 108 POLSKA I ZAGRANICA 3.70 zł brutto
teraz niedostępny

Dzisiaj opowiem Wam o magicznym zielu ostrożenia.

Ostrożeń warzywny, zwany także w tradycji ludowej czarcim żebrem, pietra zielem, zielem carskim jest w Polsce ziołem pospolitym.


Rośnie bardzo często przy lasach, na polanach lub w dolinach rzek.

W Szwajcarii, gdzie medycyna tradycyjna jak i ziołolecznictwo jest traktowane na równi z medycyną akademicką, jest często wykorzystywany w ziołolecznictwie.

W lecznictwie ludowym stosowano go jako środek przeciwgośćcowy, moczopędny, przeciwzapalny, także do kąpieli i pielęgnacji włosów.

Ostrożeń jest stosowany również jako odtruwacz wątroby, oraz jako wzmocnienie produkcji żółci. Chroni też wątrobę przed stłuszczeniem, co w dzisiejszych czasach doskwiera coraz większej ilości ludzi, nie tylko ze względu na alkohol, lecz coraz częściej z powodu nadmiernej ilości spożywanego cukru (niealkoholowe stłuszczenie wątroby).

Napar z czarciego żebra poza działaniem leczniczym dla naszego organizmu uspokaja także nerwy i wzmacnia siły witalne u osłabionej osoby. Świetnie zatem sprawdzi się u osób które ogólnie czują osłabienie.

W ezoteryce czarcie żebro jest równie szeroko stosowane, na przykład do zdejmowania uroków i klątw. Jeśli mamy podejrzenia lub pewność, że ktoś nam złorzeczy, warto sporządzić sobie kąpiel oczyszczającą. Wówczas przygotowujemy napar z 50-100 gram ziela. Po 10 minutach parzenia napar wlewamy do wanny z wodą i obmywamy się. Można też dodać do wanny sól, która również działa oczyszczająco, dla wzmocnienia całego rytuału oczyszczania. Taką kąpiel najlepiej wykonać gdy księżyca ubywa, choć jeśli sytuacja tego wymaga, warto odbyć kąpiel bez względu na fazę księżyca.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Wróżka Malwina
Wróżka Malwina
autor: Wróżka Malwina, odwiedzin: 665
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.