Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

1060 Fragula8 2020-06-04 0

Magia Lalek

Promocja
Tarot Karty Anielskie Biała Magia
Partnerstwo Samopoczucie Praca
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich. Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontaktu z Ekspertem
teraz dostępny

W magii mamy możliwość pozytywnego wykorzystania lalek, do wpływania na negatywne sytuacje, do wspierania procesu uzdrawiania, na poprawę sytuacji finansowej, na przyciągnięcie partnera i do wielu jeszcze innych celów. Lalki już w kulturze dawnych Słowian miały szczególne miejsce: ochraniały gospodarstwo, zapewniały szczęście i dobrobyt, a także towarzyszyły wielu obrzędom.


W magii do której używa się lalek obowiązują pewne zasady:
– powinna zostać zachowana analogia do tematu
– lalka powinna być energetycznie naładowana.


Aby nadać lalce siłę trzeba wykorzystać magiczną korespondencję, podczas robienia lalki bierzemy pod uwagę pasujące kolory, wypełniamy lalkę odpowiednimi ziołami, kamieniami szlachetnymi,rzeczami przynoszącymi szczęście, symbolami szczęścia itp.
Każda lalka powinna mieć swoje imię lub określenie typu dobry duch dający ochronę. Po zrobieniu magicznej lalki powinna ona zostać poświęcona przez kontakt z powietrzem (szałwia, kadzidło lub lawenda), ogniem (biała świeca - płomień ), wodą i ziemią (sól). Następnie w stanie spokoju i relaksu wyjaśniamy lalce, jakie zadanie chcemy przed nią postawić. Należy jej powiedzieć czego sobie od niej życzymy i co chcemy jej za
to dać – np. lalce miłosnej możemy obiecać kadzidła w każdą sobotę. Przez te przemowę umieszczamy w lalce ducha, który będzie w niej mieszkać. Po spełnieniu przez lalkę zadania, jesteśmy z nią powiązane nawzajem, dllatego powinnyśmy nawiązać kontakt z duchem lalki i zapytać go wprost czy chce pozostać nadal przy nas jako przyjaciel, czy chce żeby lalka zostala uwolniona i zwrocona żywiołom. Możemy się o tym dowiedzieć również za pomocą wahadelka lub kart. Jeśli duch lalki chce zostać oddany żywiołom
musimy się z lalką pożegnac, za pomocą mocy zaklęcia zdejmujemy z niej magiczny ładunek i pozwalamy jej znowu odejść przez ziemię, wodę, ogień i powietrze lub "rozebrać" lalkę na części, następnie spalić, a pozostały po jej spaleniu popiół zakopać w ziemi. Palimy lalkę najlepiej, wtedy kiedy księżyc będzie w tym samym znaku zodiaku, co w czasie jej przygotowania.


Jeśli energia lalki bedzie chciala zostać jeszcze z nami, to powinnyśmy przygotować ładne miejsce i nakarmić lalkę jak wcześniej. Nalezy pamiętać żeby co pół roku lalkę ponownie zapytać czy nadal chce pozostać z nami.


Jako ciekawostke chciałabym wymienić kilka rodzajów lalek:
Ziarnuszka: pękata laleczka wypełniona ziarnem, stawiana przy piecu, chroniła dom i zapewniała dostatek. Ziarno, którym wypełniano Ziarnuszkę, stanowiło ostatnią rezerwę na czas zimy, z niego też brano pierwszą garść na wiosenne zasiewy.


Karmicielka: laleczka z dużym biustem, mająca zapewnić obfitość, dostatek i pomyślność.


Dziesięciorączka: lalka z dziesięcioma rączkami, z których każda symbolizowała inne zajęcie, pomagała w prowadzeniu gospodarstwa domowego.


Otulaczki: sznurek z laleczkami zawieszany nad kołyską, aby ochronić dziecko przed złymi duchami.


Lichomanki: małe laleczki, które wieszano na początku zimy w okolicy komina, jako ochronę przed chorobą i przeziębieniem. Wierzono, że zmylą energię chorobową, która po wleceniu przez komin do domu- zagnieździ się w lalkach, a nie w ludziach. Na wiosnę lichomanki palono, aby zniszczyć złą energię, którą wchłonęły.


Nierozłączki: lalki kobiety i mężczyzny, połączone ramieniem, towarzyszyły obrzędom weselnym i miały zapewnić miłość, wierność i szczęśliwe pożycie młodej parze.


BIBLIOGRAFIA
Claire, Magia Wiedźm, Studio Astropsychologii, Białystok 2011, Wydanie I
http://bialamagiawiedzmowyzakatek.blogspot.com/2015/06/laleczki-do-zadan-specjalnychczyli.
html


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Fragula8
Fragula8
autor: Fragula8, odwiedzin: 1060
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.