Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

3658 Fragula8 2020-01-10 0

Księżyc

Promocja
Tarot Karty Anielskie Biała Magia
Partnerstwo Samopoczucie Praca
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich. Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontaktu z Ekspertem
teraz dostępny

Księżyc powodując przypływy i odpływy mórz i oceanów wywiera silny wpływ na naszą planetę ziemię. Miesiąc księżycowy trwa od 28 do 30 dni i 13 miesięcy w roku, natomiast podróż księżyca po niebie w czasie trwania miesiąca księżycowego dzieli się na cztery fazy nazywane kwadrami.


Kiedy Księżyc wschodzi i zachodzi razem ze Słońcem jest to tzw. Nów Księżyca wtedy też nie widać Księżyca na niebie. W czasie nowiu jest najlepszy czas na skoncentrowaniu się na sobie, na pracy nad rozwojem osobistym oraz duchowym. A także optymalny okres na leczenie i odpoczynek tzw. „niedziela czarownicy”.

Kiedy na niebie zaczyna pojawiać się tak zwany „rosnący rogalik” w kształcie litery D jest to tzw. Księżyc rosnący inaczej – pierwsza kwadra. Jest to korzystny czas na magię pozytywna, bo wtedy Księżyc przyciąga i wzmacnia wszystkie energie poprzez zaklęcia zwiększające pozytywne rzeczy dotyczące na przykład ; zdrowia, miłości czy finansów.

Jeśli Księżyc znajduje się naprzeciwko Słońca i możemy go zobaczyć w całej okazałości przez całą noc – to ten czas nazywamy pełnią. Podczas pełni Księżyca możemy uprawiać wszystkie rodzaje magii – jest to czas mocy, w którym każdy z nas odczuwa przypływu mocy psychicznych.

Jest to najlepszy czas na pozbycie się wszystkich negatywnych wpływów poprzez stosowanie magii ochronnej. Podczas pełni magia działa najsilniej i uznaje się siedmiodniowy rytuał – trzy dni przed pełnią, podczas niej i trzy po pełni.

Wtedy też zbierane zioła mają największą moc. Miesiąc, w którym występują dwie pełnie Księżyca nazywa się trzynastą pełnią lub trzynastym miesiącem. Każda z dwunastu pełni ze względu na swoją specyfikę została odpowiednio nazwana tj.:

Styczniowa pełnia – „Wilczy Księżyc „

Lutowa pełnia - „Burzliwy Księżyc „

Marcowa pełnia - „Czysty Księżyc „

Kwietniowa pełnia - „ Księżyc zasiewów „

Majowa pełnia - „Zajęczy Księżyc „

Czerwcowa pełnia - „ Księżyc Driad „

Lipcowa pełnia - „Miodowy Księżyc „

Sierpniowa pełnia - „Jęczmienny Księżyc „

Wrześniowa pełnia - „Żytni Księżyc „

Październikowa pełnia - „Krwawy Księżyc „

Listopadowa pełnia - „Śnieżny Księżyc”

Grudniowa pełnia - „Dębowy Księżyc”

Trzy dni po pełni Księżyca to tzw. Trzecia kwadra, wtedy księżyca zaczyna ubywać i zaczyna on wyglądem przypominać tzw. Cienki rogalik w kształcie litery C. Jest to czas na rytuały eliminujące problemy.

Możemy w tym czasie pozbyć się chorób, negatywnych energii, kłopotów itp.


 

Bibliografia:

„Moc kadzidełek, olejków i ziół na co dzień „ M. Winszewski, Białystok 2004 – wydanie I (STR. 15-17)

„Moc amuletów i talizmanów na co dzień” M. Winszewski, Białystok 2005 – wydanie I

(STR. 48-56)


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Fragula8
Fragula8
autor: Fragula8, odwiedzin: 3658
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.