Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy dziś
na żywo godz. 21:00

1217 Miranda 2019-07-03 2

Sens niepokojących snów

Miranda
POLSKI 
Tarot Horoskop Karty Anielskie
Uczucia Praca Rozwój duchowy
0048224 452 428 POLSKA I ZAGRANICA 3.68 zł brutto
708 588 022 POLSKA 3.69 zł brutto
teraz niedostępny

Sen jest formą rozmowy między naszą podświadomością a świadomością, a językiem tej komunikacji wewnętrznej są obrazy i uczucia, jakich doświadcza osoba śniąca.


Choć znaczenie symboli sennych można znaleźć w ogólnodostępnych sennikach, poskładanie tych informacji w sensowną całość przysparza sporo problemów.

Każdy człowiek jest niepowtarzalną indywidualnością, więc nie możemy identycznie rozumieć tego samego symbolu u każdego.

Podświadomość działa zaskakująco i może wykorzystać nawet Twojego znajomego do tego, aby przekazać Ci istotną wiadomość. Np.  jeśli kojarzysz jakąś osobę z fałszem, właśnie ta postać może odwiedzać Cię we śnie za każdym razem, gdy  nadciągają podobne kłopoty ze strony zupełnie innych osób.

W przypadku skomplikowanych przekazów można poprosić o pomoc tarocistę.

Aby zrozumieć sens snu, nie wystarczy opowiedzieć go, ale trzeba się nastawić na to, że osoba pomagająca w interpretacji zada kilka pytań. Podajemy wszystkie szczegóły, nie pomijając rzeczy, które nam się wydają bez znaczenia. Znaczenie mają kolory, miejsce, okoliczności, przemyślenia, postacie i ich wygląd. Jeśli osobę ze snu znamy realnie, trzeba wyjaśnić, jakie relacje istnieją między nami, kim ona jest dla osoby śniącej. Ważne są odczucia oraz pierwsze skojarzenie, jakie mamy po przebudzeniu.

W momencie przebudzenia mamy idealny kontakt ze swoją intuicją, więc warto zwrócić uwagę na pierwszą myśl, jaka się pojawi, albo zadać sobie pytanie od razu po otwarciu oczu- jakie mam skojarzenia- z kim lub z jaką sytuacją kojarzy mi się ten sen? Zwykle intuicja wskazuje bezbłędnie temat lub osobę, z jaką należy kojarzyć obrazy senne.

Pierwszym krokiem w zrozumieniu przekazu jest rozpoznanie typu snu, gdyż nie wszystko co się śni i niepokoi, należy traktować jako przestrogę lub problem do rozwiązania.

Jeśli ktoś ma np. męczący dzień, natłok spraw lub kontaktów i w nocy śnią mu się sny chaotyczne, absurdalne, w których pojawiają się elementy rzeczywiste z przeżyć z poprzedniego dnia, to wizje senne są tylko efektem pracy umysłu, który selekcjonuje informacje, które do niego trafiły. To, co uzna za ważne, zostanie zapamiętane, a reszta informacji zostanie schowana głębiej w podświadomości, w zakamarkach niepamięci. Tego rodzaju sny są jak gdyby produktem ubocznym pracy mózgu po dniu bogatym w bodźce zewnętrzne i interpretacja tego nie ma żadnego sensu ani znaczenia dla nas.

Kolejny rodzaj snów to sny wyzwalające. Ich cechą charakterystyczną jest to, że często się powtarzają, w niektórych przypadkach nawet latami. Niektóre z nich to koszmary, które przerażają. Snów wyzwalających nie powinniśmy się bać, bo ich działanie jest terapeutyczne, nawet jeśli są straszne. Wynikają z emocji zepchniętych do podświadomości. Nasza psychika ma skłonność do tłumienia tych informacji, z którymi trudno sobie radzi. Zwykle to wszystkie rzeczy, których się obawiamy lub nie chcemy ich przyjąć do świadomości, a czasem to niespełnione marzenia. Umysł zechce „przerobić” trudną sytuację w warunkach komfortowych, gdy wszystko dzieje się w wyobraźni a nie w rzeczywistości. Po to śnią się koszmary- abyśmy jeszcze raz zmierzyli się twarzą w twarz ze swoim strachem. Jeśli ktoś boi się agresji, będzie mu się śnić, że jest atakowany (przez ludzi, dzikie zwierzęta, żywioły itd.). Gdy ktoś obawia się bycia zdradzonym, będzie mu się śnić notorycznie, że jest zdradzany. Gdy ktoś lęka się o bliską osobę, będzie mu się śniło, że jest ona w niebezpieczeństwie… 

Jeśli postąpimy odważnie we śnie i poradzimy sobie ze strachem, prawdopodobnie tego rodzaju koszmar już nigdy nie powróci. Emocja zostanie uleczona. Sny wydają się czasem brutalne, a mimo to mają pozytywny wydźwięk.  Bywa, że są zapowiedzią końca problemu. Czym bardziej osoba śniąca jest zdecydowana w działaniach i pewna siebie, tym mocniej jest zdeterminowana, aby zakończyć pewne etapy w swoim życiu. Np. jeśli ktoś ucieka przed niebezpieczeństwem i nagle zacznie walczyć z zagrożeniem, to sygnał, że pokonał swój lęk.  Osoby nękane w snach przez swoich byłych partnerów zakończą powtarzające się koszmary w momencie, w którym we śnie zabiorą swoje rzeczy z mieszkania ex partnera lub go wyrzucą- przez okno, przez drzwi (czyli symbolicznie- ze swojego życia), albo chociaż zdobędą się na odwagę i powiedzą mu wprost, co myślą o nim. Agresja we śnie u osoby śniącej oznacza, że walczy ze swoimi „demonami”.  Nie ma potrzeby doszukiwania się w tym przestrogi przed aktem przemocy w rzeczywistości.

Tarocista jest od tego, żeby postawić karty na tą sferę życia, która budzi w kimś niepokój, np. czy osoba dręczona wizjami zdrady, faktycznie jest zdradzana w życiu realnym.

Jeśli ktoś jest po przykrych doświadczeniach w jakiejś znajomości, bardzo jest to prawdopodobne, że będzie śnił o tej osobie po rozstaniu się z nią. Sprawdzamy wtedy w kartach, co się dzieje między tymi ludźmi, jaka czeka ich przyszłość i czy ich drogi się zejdą. Jeśli nie ma perspektyw na ciąg dalszy, czas pogodzić się z przeszłością, jakakolwiek była i wybaczyć sobie błędy, pomyłki czy zaufanie, jakim obdarzyliśmy kogoś, kto na to nie zasługiwał i zamknąć ten rozdział. Sny pojawiają się tak długo, aż psychika pogodzi się z tym, czego zmienić się nie da. Analizowanie każdego słowa rzadko przynosi wyjaśnienia i więcej możemy dowiedzieć się z ogólnej atmosfery wydarzeń i szczegółów obrazów śnionych.

W przypadku snów życzeniowych może się komuś przyśnić na przykład, że pogodził się z byłym partnerem lub partnerką, bo gorąco tego pragnie. Taki sen bywa również wyzwalający, jeśli nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo jest formą rekompensaty za niespełnione marzenie. Czyli -skoro nie możesz mieć tego realnie, to chociaż dostaniesz to we śnie.  Wywołuje to tymczasowe uzdrowienie tęsknoty za czymś lub za kimś. Takie sny dają złudną nadzieję i ułatwiają poradzenie sobie z poczuciem niespełnienia, dopóki ktoś nie jest gotów wewnętrznie na przyjęcie prawdy.

Nasz umysł próbuje nas wzmocnić w obliczu problemów, zahartować i nauczyć odwagi, ale potrafi też pocieszyć, gdy uzna, że chwilowo tak będzie dla nas korzystniej. Jest to nasza wewnętrzna siła uzdrawiająca i taki jest jej ostateczny cel- uzdrowienie emocjonalne.

Zdarzają się też sny, które podsuwają nam ważne informacje lub przestrogi, które są niedostrzegane przez racjonalną i logiczną część umysłu. Np. poznajemy kogoś, niewiele o nim wiemy i we śnie otrzymujemy wskazówkę, czego możemy się spodziewać po kimś takim. Mogą to być przestrogi, aby mu nie ufać i nie angażować się, a kiedy indziej zachęcają do bliższego poznania się.

Osobnym zagadnieniem są sny ze zmarłymi, które interpretuje się albo pod kątem relacji z osobą śniącą albo informacji, jakie taki sen może przekazywać. Każdą sytuację należy omawiać indywidualnie.

Nie ma gotowych schematów czytania znaczenia snu, dlatego senniki nie są wystarczającą wskazówką.

Zapraszam do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Miranda
Miranda
708 588 022 POLSKA 3.69 zł brutto
autor: Miranda, odwiedzin: 1217
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.