Pomocnik
Sugestia

673 Wróżbita Jakub 2019-04-08 2

Athame

Runy Tarot Biała Magia
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Finanse
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich. Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontaktu z Ekspertem
teraz niedostępny

Athame, jest to nóż a właściwie sztylet, który służy do przekazywania energii. Może zastąpić nam różdżkę. Zastępuje on miecz – jest wygodniejszy w użyciu. Przypisany mu jest ogień, kierunek południowy, znak zodiaku Strzelec i planeta Jowisz.


Athame powinno mieć czarną lub fioletową rękojeść. Ostrze powinno być obosieczne (Athame jest sztyletem), co ma przypominać, że Magia jest obosieczna, może nieść życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo.

Nazwa Athame, używana jest głównie w Wicca, lecz każdy ze znanych nam rodzajów magii, używa owego sztyletu do przekazów energetycznych, zakreślania kręgu. Pomocny może być również w czasie inwokacji lub ewokacji bytów. Athame symbolizuje ochronę, zazwyczaj w tego rodzaju rytuałach jest używany.

Athame pod żadnym pozorem nie można mylić z nożem rytualnym. Nie służy on do przelewu krwi, rycia, rzeźbienia czy przekłuwania.

Jedyny kontakt z krwią jaki może mieć Athame, występuje w czasie konsekracji. Wtedy właśnie prosimy Byty wyższe o błogosławieństwo noża, a także spuszczamy na jego ostrze, kroplę swojej krwi, w celu przypisania go do siebie i swojej energetyki.

W Wicca bardzo słyną czynnością jest włożenie Athame do kielicha, co symbolizuje złączenie się Boga z Boginią (Athame- energia męska, solarna, faliczna. Kielich – lunarna, żeńska).


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Wróżbita Jakub
Wróżbita Jakub
Wróżbita Jakub, odwiedzin: 673
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.