Pomocnik
Sugestia

2969 Moka 2017-08-25 8

Znak chiński - Kot

Moka
POLSKI 
Tarot Astrologia - horoskop Wahadełko
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
0048224 452 442 POLSKA I ZAGRANICA 6.00 zł brutto
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
teraz dostępny

Pewno większość z Was wie co to jest horoskop chiński, w bardzo wąskim zakresie i jedyne jakie ma o nim wyobrażenie to takie, że do każdego roku przypisane jest określone zwierzę np. Rok smoka. Stety, niestety, astrologia chińska, jak i klasyczna posiada wiele, aspektów i niuansów.


W Astrologi klasycznej, każdy miesiąc roku symbolizowany jest przez przypisany mu znak, np. sierpień-lew, wrzesień - Panna, jest zatem 12 znaków a także dla każdego znaku astrologicznego przypisany jest jeden z czterech żywiołów – ogień, ziemia, powietrze lub woda. Natomiast w Astrologi Chińskiej jest 12 zwierząt i 5 żywiołów, które związane są z latami, godziną urodzenia i znakami zwierząt –

Woda - synonim zimna i zimy, zamknięcia w sobie, tajemniczości, dominująca emocją jest lęk;

Drewno - synonim łagodności, równowagi, harmonii i kreatywności;

Ogień - synonim entuzjazmu, energetyczności, namiętności. Może być ogniem zewnętrzym lub wewnętrznym;

Ziemia -  jest synonimem bezpieczeństwa, płodności, trwałości oraz materializmu;

Metal - to synonim surowości, silnej woli, przenikliwości, a także cięcia.

Te 5 żywiołów zwanych jest również pierwiastkami.

Istnieje także żywioł przeznaczenia lub tzw. żywioł podstawowy, który zmienia się zgodnie z latami urodzin. Każdy żywioł obejmuje dwa lata, powraca więc co 10 lat. Co 60 lat powtarza siętaka sama kombinacja znaku i żywiołu. Istnieją jeszcze żywioły stałe, które wiąża się na przywitanie ze znakami i godzinami, dla przykładu: osoba urodzona 15 lutego 1975 roku o godzinie 17 w chińskim horoskopie jest kotem w żywiole metalu wynikającej z godziny a z roku w żywiole drewna. I skoro pojawił się tu kot to kilka słów  o chińskim znaku Kota.

Opisując  kota nasuwają się od razu takie skojarzenia  kot- samotnik, kot-oryginał, kot-osobliwość, kot - wcielenie, wszystkiego co tajemiczne, subtelne i wszechobecne, kot dziecię nocy i snu, o którym mawiał Yean Cocteau: Wolę kota niż psa, ponieważ nie ma kotów policyjnych.

Kot jest mocno skrajny balansujący między balansujący między ogromnym zamiłowaniem do komfortu a głęboką potrzebą wolności. Główne zalety  osoby spod znaku Kota  to dyskrecja, ostrożność, głęboka uczciwość. Kot jest tolerancyjny i wytrwały, rzadko się denerwuje. Zachowują spokój i zimną krew. Lubi poszerzać swoją wiedzę,  a także nią się dzielić. Jest wierny i czuły do pełnego szczęścia potrzebna mu jest miłość, to jest jego główne źródło ciepła, a koty jak wiemy są mega ciepłolubne.

 Wady to  drażliwość- dlatego stara się nie narażać na krytykę, która zagroziła by im wewnętrzny spokój. Nie obcy jest im też  egoizm, a także fochy-kto ma kota doskonale o tym wie J a niekiedy i pedanteria.  Wszystko musi mieć zaprogramowane i pod kontrolą inaczej stają się bezradne wręcz bliskie paniki.

Znak chińskiego Kota nazywanego również Królikiem odpowiada w zachodnim horoskopie.

 W życiu zawodowym poważny i wytrwały. Świetny w roli przyjaciela- nie sypnie informacji dalej, nie poplotkuje o twoich sprawach.  Jeśli chodzi o pieniądze, ostrożny- bo jak wiadomo-ostrożność jest matką pewnościJjednak, gdy zauważy nadwyżki na swym koncie trwoni je beztrosko, obdarzając najbliższych podarkami. Dlatego ani skąpstwo ani spekulacje nie wchodzą u nich w grę.

Kot absolutnie nie może żyć bez macierzystego portu, dba o harmonię w rodzinie. chociaż nigdy nie będą jej niewolnikami. W tym znaku nie ma miejsca na klasyczną „Matkę Polkę”Jednak miejsce gdzie stworzył dom wraz z ogniskiem domowym to jego priorytet. Uwielbia intymne, a zarazem wyrafinowane spotkania we dwoje przy kominku gdy za oknem szaleje wichura, często w tym ciepłym i serdecznym klimacie goszcząc przyjaciół.Kocha wszystko co piękne i wygodne, choć nie zawsze są obdarzone dobrym gustem, zawsze dbają o czystość i porządek.

Kot nie znosi podejmowania decyzji. Opowiadania sie po czyjejś stronie w sytuacjach konfliktowych, potyczek słownych, ani nadmiernej gestykulacji. Świetnie sprawdza się w roli filozofa, ze względu na swą doskonałą pamięć –historyka a także urzędnika państwowego, polityka czy dyplomaty, o ile nie zostaje zmuszony, do „walki w pierwszym szeregu”, Ceni pracę wymagającą drobiazgowości i dobrze zorganizowaną, natomiast jeśli należy wykazać się kreatywnością, zacząć coś od nowa czy stworzyć od zera. Ma wielki kłopot.

 Dla tego znaku ulubionym miejscem jest cicha ścieżka nocna. Najlepiej gdy jest ona blisko domu, jak u Kiplinga, podązam mokrymi scieżkami lasu, jestem kotem, który chadza własnymi drogami i każde miejsce jest dla mnie jednakowo dobre…

Znak chińskiego Kota nazywanego również Królikiem, odpowiada w zachodnim horoskopie znakowi - Byk

Godziny przypisane do znaku to 5-7


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Moka
Moka
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
autor: Moka, odwiedzin: 2969
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.