Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

1161 Nadine 2017-02-21 5

Ostatni tydzień karnawału- 23 luty tłusty czwartek

Nadine
POLSKIFRANCUSKIWŁOSKI 
Karty Klasyczne Jasnowidzenie Numerologia
0048224 452 449 POLSKA I ZAGRANICA 4.99 zł brutto
708 788 284 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz dostępny tylko telefon

Ostatni tydzień karnawału przypada na tłusty czwartek, czyli 23 luty. Ostatki inaczej zapusty to dni pełne hucznych zabaw, potańcówek, pijaństwa i objadania się.  


Niezamężne panie często były obiektem żartów i figlów.

Rytuały magii miłosnej były przeprowadzane w trakcie hucznych zabaw. Barwa różowa sprzyjała miłości, a niebieska nawiązywaniu kontaktów i powodzeniu w życiu towarzyskim. Dziewczęta, które chciały znaleźć swojego życiowego partnera zakładały suknie w kolorze różowym, a naszyjniki miały turkusy i granaty. Rozmaryn wpleciony w bukiet nadawał urok i czar.

Z kolei środa popielcowa sprzyjała rytuałom, które miały zapobiegać rozrzutnością i wydatkom na cały rok. Należało wsypać szczyptę poświęconego popiołu do szkatułek, w których przechowywano pieniądze.

Znane sa też inne rytuału tego miesiąca. Palenie świec, które miały przeganiać zło. Robienie porządków.

Święcone płatki róż miały chronić przed ciężkimi porodami.

14 lutego obchodzony jest dzień św. Walentego, święto miłości. W tym dniu obdarowywało się  jabłkami, marcepanami i miodem. To miało zapewnić słodycz miłości.

W tym roku 2017, słońce wejdzie do znaku ryb19 lutego, to dobry czas na podjęcie walki z nałogami. Wtedy może ona zakończyć się sukcesem. 

Czas ostatnich dni karnawału to przede wszystkim tańce i zabawa.

Za czasów starożytnych w Rzymie tradycja tłustego czwartku wiązała się z zażegnaniem zimy i witaniem nadchodzącej wiosny.

Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.

Inny zwyczaj tłutego czwartku to wiara, ze gdy ktoś tego dnia ustrzeże się od mycia naczyń i gotowania gorących potraw, nie będzie mógł w pełni delektować się dobrym zdrowiem przez cały rok.

Warto zjeść tego dnia pączka i poczuć się jak pączek w maśle. Żyć szczęśliwie. Smacznych pączków życzę Wszystkim i karnawałowego szaleństwa do białego rana.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny tylko telefon
Nadine
Nadine
708 788 284 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Nadine, odwiedzin: 1161
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.