Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

3249 Nadine 2016-10-19 9

21 październik św. Kordula pomaga samotnym kobietom znaleźć męża

Nadine
POLSKIFRANCUSKIWŁOSKI 
Karty Klasyczne Jasnowidzenie Numerologia
0048224 452 449 POLSKA I ZAGRANICA 4.99 zł brutto
708 788 284 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz dostępny tylko telefon

Św. Kordula jest postacią mało znaną w Polsce, a bardziej czczoną w Niemczech, szczególnie w Koloni.


Dzień św. Korduli jest obchodzony 21 października. Św. Korduli jest patronką, która chroni kobiety przed samotnością. Św. Kordula jest patronką kobiet niezamężnych i poszukujących męża. Dzięki modlitwom do niej, można znaleźć towarzysza swojego życia i to niezależnie od wieku. Na jej pomoc mogą liczyć także wdowy, które szukają wsparcia w codziennym życiu i pomocy w opiece dorastającym potomstwem. W dzień św. Korduli przybywają liczne samotne kobiety i ich rodziny by czynić modlitwy w intencji znalezienia partnera życiowego.

Często można odnaleźć święto Korduli, obchodzone jako wspomnienie liturgiczne przez kościół katolicki w dniu 22 października.

Kordula, to jedna z towarzyszek św. Urszuli, która nauczała prawd wiary chrześcijańskiej oraz wierności Chrystusowi. Urszula według legendy miała być córką króla Brytów. Pragnęła schrystianizować pogański lud swojego przyszłego męża. W drodze do przyszłego męża Urszula i jej towarzyski zostały wymordowane przez barbarzyńców. Z obawy przed śmiercią, Kordula odłączyła się od pozostałych kobiet, które zostały schwytane i zgładzone. Ukryła się i rozmyślała całą noc o wierze Chrystusa. Ostatecznie pokonała lęk i nazajutrz dając świadectwo wiary w Chrystusa, sama zgłosiła się w ręce barbarzyńców.

Dzień 21 października to dzień, w którym obchodzi się również święto Urszuli.  Św. Urszula to patronka chroniąca kobiety przed tymi, którzy chcieliby uczynić im krzywdę. Kobiety, które zaznały przykrości czy krzywdy ze strony mężczyzn lub takie, które czuły zagrożenie modliły się do św. Urszuli w dniu jej święta.  

Znaleźć można różne powiedzenia powiązane z św. Urszulą typu Urszula, jaka, cała zima taka.

Kult św. Urszuli czy św. Korduli był silnie rozpowszechniany w średniowieczu. Relikwiarz św. Korduli znajduje się w wielu kościołach np. Osnabrück, Königswinter i Rimini.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny tylko telefon
Nadine
Nadine
708 788 284 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Nadine, odwiedzin: 3249
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.