Pomocnik
Sugestia

5818 Lena Tall 2008-12-08 36

Trochę złośliwie o targach...

Tarot Karty Cygańskie Wahadełko
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
0048224 452 459 POLSKA I ZAGRANICA 4.00 zł brutto
teraz niedostępny

Chyba przejadły się te targi warszawiakom, choć w ostatnich czasach są rzadziej.
Byłam na targach w piątek późnym popołudniem i w niedzielę przed południem – tłumów nie zauważyłam.


A kim byli wystawcy?
Jak zwykle, głównie wystawcami byli wróżbici, w większości panie; niektóre z nich reklamowały się nawet jako „znana z telewizji”…
Warto nadmienić, że namnożyło się fachowców, specjalistów, zatem jest w kim/czym wybierać.
Osoby, które dotychczas zajmowały się na przykład tylko tarotem (a to akurat wiem, bo wielu wróżbitów znam osobiście, wielu z widzenia, gdy sama bywałam wystawcą) – nagle rozszerzyły zakres działalności o karty Lenormand, klasyczne, cygańskie, jakieś anielskie taroty, jasnowidzenie, jasnosłyszenie, egzorcyzmy, numerologię, oczyszczanie z negatywnych energii.
Nie neguję potrzeby własnego rozwoju duchowego, a co za tym idzie – poszerzania zakresu usług, ale jakoś nie mam przekonania do pewnych nazwisk, zatem nie umiem dać wiary w ich wszechstronność i rzetelność…
Tak naprawdę – już nie wiadomo, kto jest kim i kto co potrafi, ale tu chyba ważna jest tylko, mówiąc kolokwialnie, kasa.
Naturalnie usiłowali owi wróżbici każdą przechodzącą osobę wciągnąć do swojego stoiska, lecz, z jakim skutkiem nie wiem…, nie wiem też, jakie były stawki i czy za jedno pytanie, czy za seans.
Ale wciąganie do stoiska – to targowy standard. Każdy ma jedyne i niepowtarzalne wyroby oraz usługi.

 

Kolejną grupę stanowili różni przedstawiciele tzw. medycyny alternatywnej, zatem bioenergoterapeuci, uzdrowiciele ludowi, magnetyzerzy, kręgarze, irydolodzy i masażyści z Azji, a ostatnia grupa, dość liczna, jeśli nie najliczniejsza – to handlarze/handlowcy.
Można było kupić wszystko, począwszy od różnego rodzaju kremów i maści na każdą okazję i dolegliwość, poprzez zioła, herbaty, przyprawy.
Sporo było biżuterii (niekoniecznie ezoterycznej), kamieni półszlachetnych, kadzidełek, świeczek, lampek i świeczników solnych.



Czy to targi medycyny naturalnej czy ezoteryki – tego nie wiem, zresztą nazwa nie jest istotna. Ważny jest charakter tego przedsięwzięcia, a że charakter targi straciły – wiadomo już od dawna.
Zrobiło się to zwykłe targowisko, gdzie kupisz smalec z gęsi, miód, zjesz chińskie bułeczki z grzybkiem mun, zdegustujesz sok z marchwi, wyciśniętej w specjalnym urządzeniu, też do sprzedania, wypijesz napój aloesowy, pomagający na wszystko i zrobisz sobie zdjęcie aury lub posiedzisz na wibrującym fotelu, którego zadaniem jest poprawienie krążenia, a może masaż kręgosłupa…
Komentować nie będę, bo wyżej streściłam moje spostrzeżenia i przemyślenia.
Wiadomo, że wszystko ulega zmianie, tylko szkoda, że te niezwykłe ongiś targi już nie są spotkaniami z ezoteryką, a jedynie ogromnym straganem.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Lena Tall
Lena Tall
autor: Lena Tall, odwiedzin: 5818
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.