Nowy Rok Numerologiczny 2014 – rok siódemki

Data publikacji: 2013-10-02

Nowy Rok Numerologiczny 2014 – rok siódemki

Dziewiętnastego września bieżącego roku o godzinie 13:12 miała miejsce pełnia księżyca, wyznaczająca początek nowego roku numerologicznego. Wraz ze swoją energią, rok 2014 pojawił się o kilka miesięcy wcześniej, niż ma to miejsce w przypadku nowego roku kalendarzowego.

O tym fakcie wiedzą jednak zapewne wszyscy miłośnicy ezoteryki oraz tematu numerologii. Nowy rok numerologiczny rozpoczyna się bowiem na przełomie września i października, a wyznaczany jest właśnie przez pierwszą w tym okresie pełnię księżyca. Jaki będzie to rok dla każdego z nas? Jakie rodzaju wyzwania i szanse przyniesie ze sobą?

W każdym momencie naszego życia znajdujemy się pod wpływem dwóch, najważniejszych cykli, które ściśle związane są z naszą indywidualną datą urodzenia. Rok numerologiczny – o którym mowa będzie w tym artykule – wyznaczany jest poprzez zsumowanie wibracji drogi życia (uzyskiwanej przez sumę wszystkich cyfr z daty urodzenia i sprowadzeniu jej do liczby z zakresu 1-9, dla przypomnienia) oraz sumy cyfr danego roku numerologicznego. Ten zaś, jak już zostało wspomniane w powyższym akapicie, zmienia się na przełomie września i października. Od niecałych dwóch tygodni do naszej podstawowej wibracji drogi życia dodajemy więc liczbę 7 (2+0+1+4). Tym samym otrzymany wynik stanowi roczny cykl z większego, dziewięcioletniego, po zakończeniu którego następuje powrót do roku pierwszego i rozpoczęcia kolejnego cyklu.

Drugim cyklem, który ma największy wpływ na nasze „tu i teraz”, jest oczywiście rok osobisty, często pomijany bądź wręcz mylony przez wiele osób z rokiem numerologicznym. Ten pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, jest rokiem bardziej indywidualnym, obliczanym na podstawie zsumowania wibracji klucz życia (to suma dnia i miesiąca naszych urodzin, również sprowadzona do przedziału 1-9) z bieżącym rokiem kalendarzowym. Przykładowo więc, osoba urodzona piątego sierpnia (5.8) będzie miała klucz życia 13 (a więc 4) i w roku kalendarzowym 2013, od dnia swoich urodzin (bo ten, jakżeby inaczej, wyznacza początek nowego roku osobistego) znajdzie się w roku 4+2+0+1+3 =10= 1 osobistym. Rok ten będzie trwał dla tej osoby do dnia jej kolejnych urodzin, a więc do 5 sierpnia 2014.

Poniżej znajdziecie Państwo opis każdego roku numerologicznego dla każdej z dziewięciu podstawowych wibracji drogi życia:

Numerologiczna Jedynka – Rok ósmy

Wszystkie osoby, których droga życia wynosi 1, weszły właśnie w numerologiczny rok ósmy. Jest to rok bilansów i zapłaty za wszelkie wysiłki w przeszłości, a także czas poprawy sytuacji materialnej, związany z możliwością pojawienia się podwyżki, awansu czy premii. Generalnie rzecz biorąc, rok ósmy to rok wszelkich spraw finansowo-zawodowo-materialnych, o których mowa będzie poniżej.

Rok ten jest rokiem postępu – w sferze pracy, władzy, pieniędzy, sukcesów w każdej dziedzinie życia. W tym właśnie roku zbieramy plony z dotychczasowych, siedmioletnich wysiłków. To, jak zagospodarowaliśmy dotychczasowe siedem lat, obrodzi właśnie w tym roku – jeśli był to dobry cykl, czeka nas nagroda, jeśli zaś zmarnotrawiony, raczej nie należy liczyć na sukces, a jedynie straty. Tak jak wspomniałem wyżej, jest to rok korzystny dla spraw materialnych i finansowych, spełniania marzeń i ambicji – to dobry czas na zakładanie przedsiębiorstw, inwestowania, nabywania nieruchomości i tak dalej. To również okres możliwości zyskania awansu czy też nominacji na odpowiedzialne stanowisko.
W razie jakichkolwiek kłopotów w tym roku warto zwrócić się do przełożonych czy też osób wpływowych. Generalnie w ósemce dużą rolę w naszym życiu odegrają osoby starsze – albo więc my się będziemy nimi opiekować, albo będziemy mogli zasięgnąć ich rady czy wsparcia.

Radą oraz sugestią na ten rok jest zachęta do konstruktywnego wykorzystania jego energetyczności i aktywności w różnych dziedzinach życia. Należy jednak uważać na wewnętrzną nerwowość i wrażliwość, ponieważ numerologiczna ósemka niesie ze sobą często dużo gniewu i buntu wewnętrznego, co może skutkować rozstrojeniem emocjonalnym. Tak czy inaczej, ósemka jest wibracją sprzyjającą dla numerologicznych jedynek, warto więc nastawić się na dobre i produktywne wykorzystanie tego okresu – nie należy bać się przeszkód, tylko śmiało iść naprzód i sięgać po więcej.

Numerologiczna Dwójka (Jedenastka) – Rok dziewiąty

Dla wszystkich numerologicznych dwójek (czy też mistrzowskich jedenastek, w zależności od przyjętej szkoły ezoterycznej) końcówka roku 2013 oraz większa część 2014 będzie rokiem dziewiątym, a więc zamykającym dziewięcioletni cykl numerologiczny, w którym dojdzie do wszelkich zakończeń, podsumowań, zerwanych więzów czy utraconych interesów. Teoria jest taka, że rok dziewiąty jest rokiem trudnym, obfitującym w problemy wszelkiego rodzaju i na każdej płaszczyźnie życiowej – finansowej, zawodowej, zdrowotnej i osobistej.

W tym roku pojawia się konieczność wykazania się cierpliwością i nieuleganie depresji, zmęczeniu czy zniechęceniu. Ten rok należy niejako „przeczekać”, ale w żadnym wypadku biernie. W dziewiątce kończy się również wszystko to, co kłopotliwe, krępujące nas od dawna – to rok zakończenia i zerwania z przeszłością, sprawami i ludźmi z nią związanych. Jeśli więc od jakiegoś czasu planowaliśmy dokonać podsumowania oraz podjęcia bardziej stanowczych decyzji o zakończeniu pewnych spraw – teraz będzie na to najlepszy czas. Warto też nieco skupić się na refleksji nad całym minionym cyklem a także pamiętać, że w tym roku nie zaczynamy nowych, ważnych przedsięwzięć – czy to na płaszczyźnie zawodowo-finansowej czy też uczuciowej. Dotyczy to także podpisywania umów, rozpoczynania nowych związków czy pracy.

Rada i sugestia dla wszystkich dwójek? Spójrzcie z wiarą i optymizmem w przyszłość – czeka was bowiem nowy cykl i etap w życiu. Zakończcie ten obecny, poświęcając czas na zamykanie spraw trudnych, i przygotujcie się na rok pierwszy. Dwójki w dziewiątce mogą czuć się przybite i zniechęcone, także wygospodarujcie nieco czasu dla bliskich, których będziecie teraz szczególnie potrzebowały.

Numerologiczna Trójka – Rok pierwszy

Bez wątpienia dla numerologicznych trójek nadchodzi jeden z najbardziej intensywnych i pomyślnych okresów. Rok pierwszy, bo o nim właśnie mowa, stanowi fantastyczny zastrzyk nowej energii oraz początek kolejnego, dziewięcioletniego cyklu życiowego. Jest to rok podejmowania nowych, ważnych decyzji; będą one miały wpływ na cały nadchodzący cykl, a nie tylko na jeden rok! W tym czasie wszystkie trojki dostaną możliwość uniezależnienia się, podjęcia nowej pracy czy wzięcia na siebie nowych odpowiedzialności.

W jedynce jest czas na decydowanie o sobie samym oraz wypracowanie nowych metod działania – to rok nowych szans i nowych możliwości, ale na razie w sferze wstępnych planów i działania, pamiętajcie o tym. Teraz będziecie mogli również zawrzeć nowe, korzystne znajomości oraz wielce obiecujące przyjaźnie.

To generalnie dobry czas na wszelkiego rodzaju rozpoczynanie – na przykład studiów, nowej pracy, działalności na własny rachunek czy też angażowanie się w poważne inwestycje i interesy. Będziecie również mieli możliwość dokonania zmian w życiu osobistym, tak zarówno tych rozpoczynających, jak i kończących (bo rozpoczynających nowy etap) - a więc ślubu, rozwodu, wdowieństwa, pojawienia się dzieci. W tym czasie pojawia się także możliwość zmiany domu, miasta czy nawet kraju zamieszkania.
Rada dla trójek? Przede wszystkim wykorzystajcie otwartość na wszystko, co przyniesie los. Rozpocznijcie cykl twórczo i radośnie, pozytywnie. Od tego bowiem zależy, jak potoczy się kolejne osiem lat – ten rok to fundament dla nowej konstrukcji, czyli nowego etapu w życiu. Trójki w połączeniu z jedynką to prawdziwie wybuchowa mieszanka – można się więc spodziewać, że wszystkie trójki przechodzić będą teraz etap kolejnej młodości, zastrzyku energii, będzie was wszędzie pełno.

Numerologiczna Czwórka – Rok drugi

Jest to rok sprzyjający przede wszystkim pracy w grupie a także wszelkiego rodzaju kontaktom międzyludzkim. O roku drugim mówi się jako o roku miłości, gdyż często właśnie w tym okresie pojawiają się w życiu nowe przyjaźnie i zauroczenia, które odpowiednio pielęgnowane, mogą zagościć w naszym życiu na długie lata.
Pojawia się także możliwość zmiany miejsca zamieszkania lub pracy, często w tym roku jesteśmy w podróży. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rok ten jest okresem pewnego rodzaju zahamowania i zatrzymania spraw w stosunku do roku poprzedniego – istnieje możliwość pojawienia się przeszkód i problemów. Pamiętajcie też o tym, że nie będzie to tak dynamiczny i zabiegany rok jak poprzedni, jedynkowy.

Zawodowo będzie to dla wszystkich czwórek rok średni – ani nie najgorszy, ani nie najlepszy. Pracowite czwórki może to nieco frustrować i zniechęcać, ale warto pamiętać o tym, że wszystko ma miejsce w swoim czasie – po intensywnym roku pierwszym i przed szalonym rokiem trzecim, warto nieco zwolnić obrotów i dać sobie na wstrzymanie w niektórych kwestiach, nawet tak kluczowych dla naszego Ja, jakim w przypadku numerologicznej czwórki jest wszelkiego rodzaju praca. Należy pozwolić sprawom toczyć się po swojemu oraz pamiętać, że rok drugi to także rok dbania o swoje zdrowie – to czas na wszelkie zabiegi, kuracje czy badania medyczne. Może warto wreszcie wybrać się do dentysty albo kompleksowo się przebadać?

Numerologiczne czwórki, pamiętajcie – ten rok będzie rokiem przeznaczonym na zebranie sił i odpoczynek po burzliwym roku pierwszym. Spokojnie czekajcie na odpowiedni moment, aby rozpocząć w nim realizowanie projektów na dużą skalę. Nie zamartwiajcie się zatrzymaniem w sferze zawodowej, którego możecie teraz doświadczyć. A wszystkie czwórki-pracoholicy będą miały okazję by wreszcie zadbać o siebie i swój stan zdrowia.

Numerologiczna Piątka – Rok trzeci

Rok postępu i ekspansji w każdej dziedzinie życia – w interesach, finansach, pracy, działalności publicznej i życiu osobistym. To tak najkrócej, jak możemy streścić jeden z najintensywniejszych – obok roku pierwszego i piątego – etapów w dziewięcioletnim cyklu numerologicznym. To doskonały czas na rozwiązywanie wszelkich problemów – los z grubsza będzie wam w tym roku po prostu sprzyjał. Jest to bowiem rok nowych możliwości i wielu alternatyw, okazji do podjęcia zupełnie nieplanowanych wcześniej działań, także rozwinięcia zdolności twórczych i rozbudzenia wszelkich ambicji.

Rok trzeci stanowi także okres najbardziej sprzyjający życiu towarzyskiemu, a także sprawom zawodowym, rodzinnym, również sercowym. To czas przypływu energii życiowej, wewnętrznego optymizmu oraz wdzięku, możliwości zwiększonego zainteresowania ze strony potencjalnych partnerów czy partnerek. W tym roku po prostu nam się „CHCE” i nie muszę przypominać, że warto będzie to wykorzystać.
Numerologiczne piątki odczują w tym okresie przypływ radości, pogody ducha, przeznaczą więcej czasu na rozrywki i wszelkie przyjemności, pojawi się także możliwość wejścia w nowe środowisko i rozwinięcia kontaktów towarzyskich.
Drogie piątki, pamiętajcie o radach na ten rok – pojawia się w nim niejako konieczność do konstruktywnego wykorzystania nowych, napływających tutaj możliwości oraz niespodziewanego uśmiechu losu. Inaczej będzie to po prostu rok „pusty”, przeznaczony na imprezowanie i skakanie z kwiatka na kwiatek. A że jak wiadomo, piątka z trojką to niemalże bratnie dusze, toteż w tym roku będzie was wyjątkowo kusiło do odpuszczenia sobie obowiązków i powrotu do raczej „studenckiego” trybu życia.

Numerologiczna Szóstka (Trzydzieści Trzy) – Rok czwarty

I tak dla numerologicznych szóstek, bądź jak zakładają niektóre szkoły i mistrzowskich wibracji trzydzieści trzy, nadchodzi rok „siewu” – a więc czas odejścia od rozrywek i wejścia w rok ciężkiej pracy, w którym niewątpliwie należy uzbroić się w cierpliwość. Ponadto na efekty wypracowane w tym roku trzeba będzie poczekać. Jest to rok budowania przyszłości i skierowania na nią naszych wszelkich, dalszych planów. Warto tutaj uważać na podejmowane decyzje w sprawach finansowych.

O tyle ile w kończącym się powoli roku 2013 mogliście pozwolić sobie na opisany wcześniej rok zabaw i beztroski, teraz nadchodzi rok czwarty – rok ciężkiej pracy w pocie czoła. W tym roku wasze siły mogą zostać poddane wyjątkowej próbie – to zdecydowanie czas na to, by zacisnąć zęby, zakasać rękawy i przede wszystkim wziąć się do roboty. Jest to jednocześnie dobry rok na samodoskonalenie i podnoszenie własnych kompetencji: np. poprzez zapisanie się na jakiś kurs.

W tym roku nie należy odbywać dalekich podróży ani za bardzo angażować się w życie społeczne czy towarzyskie – to rok, w którym należy skupić się na najistotniejszych obowiązkach, gdyż to właśnie one wysuną się na pierwszy plan. To również ważny rok jeśli chodzi o zadbanie o zdrowie psychiczne – z racji faktu iż rok czwarty jest rokiem trudnym, może pojawić się u numerologicznych szóstek pesymizm i zniechęcenie a także potrzeba wprowadzenia w życie radykalnej zmiany.

Spokojnie – nie przejmujcie się zahamowaniem, spadkiem energii i brakiem efektów waszej pracy. Podobnie jak to miało miejsce w roku drugim – wszystko przyjdzie z czasem, w odpowiednim roku numerologicznym. Szczęśliwie jednak szóstki dobrze czują się w pracy i jeśli tylko wykorzystają odpowiednio wrodzoną, wysoką sumienność (w której śmiało mogą rywalizować z numerologicznymi czwórkami), to będzie to dla nich całkiem dobry okres.

Numerologiczna Siódemka – Rok piąty

Dla numerologicznych siódemek nastanie teraz rok nowych możliwości i wielkich zmian. Chociaż wibracja ta nie czuje się za dobrze w połączeniu z szaloną piątką, to i dla niej istnieje szansa by konstruktywnie wykorzystać nawet taki okres w życiu.

Rok piąty jest bowiem rokiem chaosu i wielkiego życiowego przewrotu, zamieszania – podobny jest przy tym do roku pierwszego, mogą bowiem pojawiać się tutaj rewolucje zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. W tym roku wszystko jest możliwe, wszystko dzieje się na raz. To czas wielkiego wzmocnienia energetycznego, pojawienia się spragnienia działania, podjęcia ruchu, nowych kontaktów towarzyskich a także wykorzystywania szans. Siódemki poczują się, jakby znów nastał dla nich rok trzeci, na dodatek z domieszką roku pierwszego – tak bowiem można by sprecyzować rok piąty.
W tym roku nie należy bać się ryzyka – jest to czas na pomyślne załatwianie wielu spraw życiowych, możliwość zmiany środowiska. To, dla przypomnienia po raz kolejny, rok sprzyjający wielkim zmianom, a więc np. zmianie pracy, podróżom bliskim i dalekim, czy nawet dokonania całkowitego przewrotu życiowego i odmiany o 180 stopni. To rok szczególnie wrażliwy dla osób posiadających „przewrotne” wibracje w kluczu życia (11, 13 czy też 16 z sumy dnia i miesiąca urodzenia) – w tym właśnie roku może się ujawnić wpływ wibracji klucz życia, który zaprowadzi was na całkiem nowe wody.

Numerologiczne siódemki czują się z piątkami nieco niekomfortowo. Ale pamiętajcie – rok piąty to bardzo ciekawy rok, obfitujący w liczne sukcesy. Wykażcie się odwagą i inicjatywą, ale nie pogubcie się w chaosie. Dajcie się miło zaskoczyć, pozwólcie sobie na spontaniczność, wyrwijcie się z dotychczasowego marazmu i zniechęcania. Macie bowiem możliwość by zaliczyć ten rok do najlepszego okresu w życiu!

Numerologiczna Ósemka – Rok szósty

W pewnym sensie można by pokusić się o stwierdzenie, jakoby w ujęciu numerologicznym szóstka stanowiła przeciwieństwo ósemki. W tych dwóch wibracjach zawarte są do pewnego stopnia odmienne wartości czy cechy, które razem mogą jednak stanowić harmonijne zestawienie.

Rok szósty to rok spokoju, harmonii i szczęścia, doskonały czas na czerpanie radości ze spraw uczuciowych i kontaktów towarzyskich. To czas, w którym szczególną rolę odgrywają w naszym życiu rodzina i najbliżsi – jest to również idealny rok na odnowienie starych znajomości, a także powrotów osób drogich serc i dawno niewidzianych. Dla osób samotnych to oczywiście idealny moment na zaangażowanie uczuciowe, ustabilizowanie życia emocjonalnego, założenie rodziny czy bardziej ogólnie rzecz ujmując: zacieśnienie więzów międzyludzkich.

To dobry czas na rozpoczęcie nowych inwestycji i rozpoczynanie działalności na własny rachunek - w tym okresie pojawić się może poprawa sytuacji materialnej, a całość stanowić będzie doskonały wstęp do wydarzeń mających nadejść w roku siódmym. O roku szóstym mówimy także jako o roku pokus przyjemności życia - warto więc skupić się na tym, co najważniejsze i nie dać się zbytnio rozproszyć przez mniej istotne kwestie.

Dla wszystkich ósemek rada: czeka was rok stabilny, jeśli chodzi o sprawy rodzinne i uczuciowe. Jeżeli jakaś relacja, np. przyjacielska czy miłosna zakończyła się w tym roku to znak, że potrzeba zmiany wisiała nad nią już od dawna. W tym roku pozwólcie sobie bardziej na kontakt z rodziną i bliskimi, zadbajcie o swoich przyjaciół, nie zapominając jednocześnie o obowiązkach zawodowych. Jeśli nadarzy się ciekawa okazja do zawarcia nowych przyjaźni czy wielkiej miłości – zdecydowanie idźcie za głosem serca.

Numerologiczna Dziewiątka – Rok siódmy

I na zakończenie wątku numerologiczne dziewiątki, które wchodzą właśnie w rok numerologiczny siódmy. Te dwie, bardzo do siebie podobne wibracje (niczym trójka z piątką) mają szanse na pozytywne zrealizowanie i wykorzystanie swojego wzajemnego potencjału tylko wtedy, jeśli zaufają swej wewnętrznej mądrości, intuicji i dla odmiany pozwolą sobie na coś nowego.

Rok siódmy jest rokiem sprzyjającym zdobyciu powszechnego uznania i szacunku – pojawia się w nim możliwość odniesienia sukcesu, a nawet stania się popularnym. Szczególnie dla wszystkich dziewiątek związanych z życiem publicznym będzie to okres, w którym nadarzy się możliwość sławy.

Siódmy cykl jest z jednej strony korzystny jeśli chodzi o interesy oraz realizację dawnych projektów, ale z drugiej zaś należy unikać ryzyka w kwestiach materialnych. Jest to zdecydowanie rok przeznaczony na rozwój intelektualny i duchowy. W związku z tym to również fantastyczny okres na odbycie dalekiej podróży czy rozpoczęcia studiów (ukończenia pracy magisterskiej lub przewodu doktorskiego), zgłębiania wiedzy. W tym roku pojawiają się głębokie refleksje i przemyślenia, autoanaliza, poszukiwanie sensu życia, wewnętrznego celu oraz możliwości rozwoju duchowego i umysłowego.

W tym roku należy uważać na zawarte znajomości i przyjaźnie – pojawi się bowiem skłonność do oszukiwania samego siebie. To także okres pewnej izolacji i osamotnienia wewnętrznego, poczucia samotności nawet w towarzystwie czy też w związku. Niektórzy znawcy numerologii twierdzą wręcz, że rok siódmy to tylko „łzy i rozpacz”, osobiście jednak nie przychylałbym się do aż takiego ekstremum.

Warto jednak pamiętać, że ten rok jest rokiem wrażliwości i podatności, rokiem smutków, możliwości strat i rozstań. Dobrze więc skupić się na przemyśleniach, zadbać o siebie i swój komfort psychiczny, wyciszyć się, a w razie potrzeby rozpocząć pracę nad problemami (np. poprzez psychoterapię). Wrażliwe dziewiątki będą w tym roku czuły się nieco gorzej, ale wewnętrzne troski skłonią je do odnalezienia odpowiedzi na nurtujące je pytania nie tylko poprzez wiedzę i mądrość, ale również na drodze medytacji oraz odnajdywania nowych, bardziej konstruktywnych strategii radzenia sobie w stresie.

Wszystkim państwu wchodzącym w kolejny rok numerologiczny – rok skłaniającej do refleksji i przemyśleń siódemki – składam od siebie najserdeczniejsze życzenia oraz zachęcam do jak najlepszego wykorzystania nadchodzącego okresu. Nie należy zapominać o tym, iż zgodnie z prawem cykli numerologicznych, wszystko przychodzi w swoim, przeznaczonym na to czasie, po którym przychodzi okres rozwoju oraz zahamowania w innych kwestiach, by z kolei po nim mógł znów nastąpić czas przemian w innych, a zatrzymania w odmiennych sferach. Nie należy więc spieszyć się zanadto ani frustrować się, jeśli coś nie idzie po naszej myśli – na wszystko przyjdzie odpowiednia pora.

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.