Horoskop świąteczno - noworoczny 24.12.21 – 06.01.22

Data publikacji: 2021-12-21

Horoskop świąteczno - noworoczny  24.12.21 – 06.01.22

Co szykuje dla nas los na okres świąteczno - noworoczny? Sprawdź i zmierz się z przeznaczeniem....

Baran

Uczucia: Mimo, że Boże Narodzenie to najradośniejszy czas w roku, nie będą to najłatwiejsze chwile dla wielu Baranów. Wrócą dawne urazy, nawet jeśli, drogi Baranie, będziesz się bardzo starał zachować dystans i grzeczność. Rodziny się nie wybiera, zatem przygotuj się na to, co już znasz - w dobrym i złym sensie. Sylwester przyniesie szansę na radosne, spontaniczne świętowanie. Przyjaciele Cię nie zawiodą, o ile zdecydujesz się spędzić z nimi więcej czasu niż zwykle oraz wykażesz się inicjatywą, spontanicznością i poczuciem humoru. Możliwe miłe niespodzianki ze strony dawno niewidzianych, nieco już zapomnianych znajomych. Samotne Barany poszukujące partnera w ciągu najbliższych tygodni muszą uzbroić się w cierpliwość.

Praca/kariera: Doskonały czas na weryfikację dotychczasowych osiągnięć i podjęcie decyzji, co dalej. Jeśli zdecydujesz, że pora zakończyć ten etap, to zrób to, ale pamiętaj, by nie palić za sobą mostów. Koniec roku będzie sprzyjał podjęciu korzystnych dla Ciebie decyzji, pod warunkiem, że ich realizacja będzie naprawdę gruntownie przemyślana, a nie chaotyczna. Warto też czerpać z dotychczasowego doświadczenia, a szczególnie nie popełniać dawnych błędów. Czas sprzyja wzięciu na siebie dodatkowych obowiązków oraz podnoszeniu kwalifikacji.

Finanse: Jeśli zachowasz zdrowy rozsądek, to najbliższe tygodnie nie obciążą nadmiernie Twojego budżetu. Możesz nawet coś niespodziewanie zyskać, gdy posłuchasz głosu intuicji, wybierając np. numery w totolotku lub akcje na giełdzie. Ogólnie czas nie będzie jednak sprzyjał Twoim finansom, zatem warto tę sferę życia otoczyć troską, pamiętając, że zawsze może być w życiu nieco trudniej. Dobrze by było, abyś, drogi Baranie, zastanowił się nad gromadzeniem oszczędności na nieprzewidziane sytuacje; po trochu, ale stale. To najlepsza decyzja, z jaką możesz wejść w nowy 2022 rok i wytrwać.

Zdrowie: Używki i ułańska fantazja, przez które beztrosko nadwyrężasz swój organizm, mogą przynieść niespodziewanie osłabienie. Zatem lepiej wykorzystać świąteczny czas na umiarkowany ruch na świeżym powietrzu, bez brawury i ryzyka kontuzji, przeziębienia itp. Unikaj także przejadania się i zbyt dużych ilości alkoholu. Teraz Twój organizm  jest bardziej wrażliwy i wymaga troski, mimo że zwykle świetnie sobie radzi z podobnymi okolicznościowymi ekstrawagancjami. Nie będą Ci również służyć: brak aktywności fizycznej i nadmiar snu.

 

Byk

Uczucia: Czas świąteczny upłynie pod znakiem nostalgii. Dopadnie Cię sentymentalny nastrój i trudno będzie uniknąć wspomnień, także tych niemiłych. Zapragniesz wrócić do uczuć z dzieciństwa, wczesnej młodości i odnaleźć atmosferę ówczesnych rodzinnych świąt. Samotne Byki obojga płci silniej niż zwykle odczuwać będą tęsknotę za upragnioną miłością, utraconą Partnerką/Partnerem. W okresie świątecznym warto poświęcić więcej czasu przyjaciołom, wyruszyć w podróż, byle tylko nie siedzieć samotnie w domu, oddając się smutnym wspomnieniom. Jeśli tylko zechcesz, drogi Byku, możesz przywitać Nowy Rok w doborowym towarzystwie i szampańskim nastroju.

Praca/kariera: Większość z Was, drogie Byki, poświęci czas nie pracy, ale rodzinie i przedświątecznej, świątecznej i poświątecznej krzątaninie. Nie będzie to miało negatywnych skutków dla pracy, a nawet pozwoli spojrzeć na zawodowe problemy z innej perspektywy. Niemniej warto poświęcić czas i energię na bardziej krytyczne spojrzenie, dokąd zmierzasz zawodowo? Twoja kariera od pewnego czasu utknęła w martwym punkcie. Cenisz stabilizację, ale kto się nie rozwija, ten się cofa. Może najwyższa pora podnieść kwalifikacje zawodowe?

Finanse: Jak zwykle okażesz zdrowy rozsądek i oszczędność, dzięki czemu święta Bożego Narodzenia nie nadwyrężą Twojego domowego budżetu. Umiesz łączyć "przyjemne z pożytecznym", o czym wiedzą najbliżsi, więc możesz nawet spodziewać niewielkiego przypływu gotówki. Na sylwestra może jednak warto zaszaleć i niespodziewanie wyjechać? Cóż są warte pieniądze, jeśli nie można ich wykorzystać do sprawienia sobie frajdy... Takie szaleństwo zdecydowanie poprawi Ci humor, zregeneruje nadwątlone siły i wcale nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu.

Zdrowie: Uwaga na używki i przejadanie się, bo może się to zakończyć kilkudniową niedyspozycją. Ogólnie jednak Twoje zdrowie będzie otaczać korzystna aura, zatem śmiało możesz planować wypoczynek na świeżym powietrzu, wyjazdy itp.. Na Twoje samopoczucie największy wpływ będą miały nastroje otaczających Cię osób. Postaraj się więc unikać tych, którzy zwykle odbierają Ci radość życia i równowagę wewnętrzną. Unikaj także samotności, ponieważ może Cię wpędzić w pesymistyczny nastrój.

 

Bliźnięta

Uczucia: Nieważne, czy spędzisz święta Bożego Narodzenia z rodziną czy przyjaciółmi. Ważne, że okażesz się duszą towarzystwa, spiritus movens świątecznego, radosnego nastroju, niezastąpionym towarzyszem wszelkich zabaw w domowych pieleszach oraz na łonie natury. Nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych do załatwienia, gdy w grę wchodzi świetna zabawa i dzielenie radości z osobami najbliższymi Twemu sercu. Samotne Bliźnięta mogą nagle zrozumieć, że przyjaźń jest cenniejsza od miłości... Sylwester może przynieść drobne kłótnie z kimś, kto stracił Twoją sympatię i zaufanie, a niespodziewanie pojawi się w Twoim otoczeniu.

Praca/kariera: Tylko niektóre Bliźnięta będą teraz myślały o sprawach zawodowych, karierze, kształceniu się. Zdecydowana większość po prostu odłoży tę sferę życia na bok oraz skupi się na odpoczynku i celebrowaniu w świąteczno-noworocznym nastroju. Na szczęście nie odbije się to negatywnie na sprawach zawodowych. Ot, taka promienna aura otacza teraz Bliźnięta płci obojga, że nie sposób się na nie gniewać, tym bardziej że zwykle z humorem i wdziękiem potrafią wybrnąć z najtrudniejszych, najdziwaczniejszych sytuacji.

Finanse: Chętnie wydasz więcej niż zwykle, by sprawić najbliższym i sobie radość. Najciekawsze, że te wydatki zwrócą Ci się z wysokim procentem, w dodatku szybciej niż się spodziewasz. Bardzo dobrą inwestycją okażą się dla Ciebie, drogi Bliźniaku, podróże, szczególnie te niezbyt dalekie. Jednak wydawaj tylko to, czym na dziś dysponujesz i tylko tyle, ile masz tu i teraz. Jak ognia wystrzegaj się pożyczek, bo bardzo trudno będzie je spłacić i mogą zachwiać Twoim domowym budżetem na wiele miesięcy. Unikaj też pożyczania komuś, bo stracisz i pieniądze, i znajomego.

Zdrowie: Doskonałe samopoczucie, sprzyjająca aura, możliwość szybkiej, naturalnej regeneracji sił nadwątlonych przedświąteczną gonitwą. Właściwie nic specjalnego nie musisz robić. Wystarczy wysypiać się, nie przejadać i aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu, by zachować równowagę fizyczną i emocjonalną. Bliźnięta obojga płci cierpiące na chroniczne, ale niezagrażające życiu dolegliwości mogą spodziewać się szansy na trwałą poprawę. Warto skorzystać ze sprzyjających okoliczności oraz aury energetycznej. Kluczem do uzdrowienia jest zrozumienie rzeczywistej przyczyny choroby chronicznej, która zwykle okazuje się zachwianiem naturalnej i zarazem delikatnej równowagi.

 

Rak

Uczucia: Duszą i sercem będziesz przy osobach najbliższych Tobie. Niemniej dwa świąteczno-noworoczne tygodnie nie będą należały do najłatwiejszych, najmilszych i najradośniejszych - mimo Twoich usilnych, szczerych zamiarów. Rodzinne niesnaski wrócą jak bumerang, mimo Twoich starań, by w tym roku obyło się bez wytaczania dział przy rodzinnym opłatku. Najlepiej by było, abyś, drogi Raku, nabrał dystansu do postępowania osób Ci najbliższych i nie próbował łagodzić sporów, w których nie jesteś stroną lub które prowadzą donikąd. Za to sylwester i Nowy Rok przyniosą miłe niespodzianki towarzyskie, o ile zachowasz się spontanicznie i pozwolisz się zabrać tam, gdzie nigdy jeszcze nie byłeś...

Praca/kariera: Twoja obowiązkowość i dar poświęcenia na rzecz wykonywanej pracy zostaną wystawione na ciężką próbę, może niejedną... Będzie Ci towarzyszyć poczucie, że po raz kolejny jesteś wykorzystywany przez innych, a przecież już powinieneś być w domu, by dopilnować wszystkiego przed pierwszą gwiazdką... Wiele Raków spędzi w pracy nie tylko Wigilię, ale i przedsylwestrowe popołudnie. Może najwyższy czas, by wykazać się asertywnością, dając innym szansę na wykazanie się poświęceniem dla firmy czy własnej kariery zawodowej...? Nie musisz robić tego, czego z głębi duszy nie chcesz.

Finanse: Świąteczno-noworoczne tygodnie okażą się dość stabilne dla Twoich, drogi Raku, finansów. Możesz się też spodziewać dobrych wiadomości i premii tytułem ciężkiej, rzetelnie wykonywanej pracy. Możesz być więc spokojny, bo najważniejsze, najbardziej kosztowne wydatki masz już za sobą. Niektóre Raki będą niestety zmuszone płacić za niefrasobliwość najbliższych i - niestety - nie uda się już odzyskać tych pieniędzy. Lepiej unikaj noworocznych postanowień w sferze finansów, bo i tak okażą się iluzoryczne.

Zdrowie: Największy wpływ na Twoje zdrowie mają dieta oraz Twój stan emocjonalny. Postaraj się więc zachowywać pogodę ducha i równowagę, mimo wszystko i wbrew wszystkim. Unikaj także przejadania się, bo znów za kilka chwil słabości zapłacisz tygodniami zrzucania zbędnych kilogramów oraz przygnębieniem, że przecież w tym roku miało nie być świątecznego obżarstwa z Twoim udziałem w roli głównej... Zachowaj także umiarkowaną ostrożność, uprawiając sport, szczególnie, że robisz to zrywami, a nie regularnie. W przeciwnym razie nabawisz się kontuzji.

 

Lew

Uczucia: Święta Bożego Narodzenia jednak Cię rozczarują. Twoje zamiary mogą zostać opacznie odebrane i natrafić na nieoczekiwany sprzeciw ze strony najbliższej Ci osoby. To tylko pogłębi Twoje poczucie osamotnienia wśród rodziny. Samotne Lwy także muszą się liczyć z twardą rzeczywistością i raczej unikać nawiązywania znajomości celem zagłuszenia samotności. Sylwester i Nowy Rok upłyną już znacznie radośniej, bo w gronie kilku oddanych przyjaciół, nawet gdyby się okazało, że wspólnie będziecie świętować na leśnej polanie... Niektóre Lwy zapragną samotności i tylko w niej odnajdą wytchnienie, odzyskają radość codzienności. Warto postawić na przyjaźń. Miłe niespodzianki ze strony dawno niewidzianych krewnych lub znajomych.

Praca/kariera: W tej sferze możesz zachowywać się jak bomba z opóźnionym zapłonem. Trudno będzie z Tobą wytrzymać, jeśli zdecydujesz się na konfrontację, udowodnienie swoich racji, czy realizację ambicji. Święta oraz okres noworoczny jedynie wzmocnią Twoje przekonanie, że w obecnym miejscu pracy oraz/lub z dotychczasowymi współpracownikami po prostu tracisz czas, bo już od jakiegoś czasu nie rozwijasz się, a tylko drepczesz w miejscu. Możliwe burzliwe wymiany opinii z przełożonymi lub kluczowymi klientami. Wiele z Was, drogie Lwy, z dniem Nowego Roku podejmie wyzwanie dynamicznego rozwoju zawodowego, zmiany pracy, podniesienia kwalifikacji.

Finanse: Sfera finansowa stabilna. Niektóre wydatki - jak co roku o tej porze - okażą się zbędne albo zbyt kosztowne. Planom rozwoju w dziedzinie zawodowej będą towarzyszyć ambitne plany poprawy sytuacji finansowej. Mają one duże szanse na pełną realizację, o ile będziesz polegać na sobie, nie oglądając się na innych, nie licząc na łaskawość losu. Gry losowe to także nie dla Ciebie. Jeśli chciałabyś, drogi Lwie, poprawić swoją sytuację materialną, to powinieneś wziąć się rzetelnie do pracy, poczynając od podniesienia kwalifikacji zawodowych...

Zdrowie: Dość stabilne. W tej dziedzinie życia otacza Cię harmonijna aura energetyczna. Wystarczy zatem, drogi Lwie, że zachowasz umiarkowanie przy stole, zadbasz o ruch na świeżym powietrzu. Unikaj także brawury, popisywania się, szczególnie w okresie sylwestrowo - noworocznym. Może to bowiem mieć przykre skutki w postaci dotkliwych kontuzji, przeziębień, za które wyłącznie Ty będziesz odpowiedzialny. Niektóre Lwy, te obdarzone przez naturę wyjątkowo cholerycznym usposobieniem, mogą narazić się na przykre, bo fizyczne konsekwencje braku taktu czy nieumiarkowania w słowach...

 

Panna

Uczucia: Tylko pogratulować, bo towarzyski nastrój i radość z dzielenia codzienności z najbliższymi nie będą Cię opuszczać. Co prawda ktoś z Twego otoczenia będzie się starał sprowokować Cię do kłótni itp., ale nie zmąci to Twego świąteczno-noworocznego nastroju. Panny w stałych związkach mogą liczyć na wsparcie oraz harmonijną współpracę, serdeczne okazywanie uczuć ze strony osób najbliższych ich sercu. Panny samotne mogą liczyć na miłe niespodzianki towarzyskie, choć lepiej nie dać się wciągnąć w sytuacje powrotu do "byłych".

Praca/kariera: To może być trudny czas dla wielu z Was, drogie Panny. I bardzo owocny, choć na efekty przyjdzie poczekać nawet kilka miesięcy. Lepiej nie bierz na Siebie teraz dodatkowych zobowiązań, obowiązków, zastępstw itp.. Czas będzie Ci sprzyjał w planowaniu rozwoju zawodowego zgodnego z Twoimi talentami oraz aktualnymi możliwościami. Wykorzystaj wolne dni, ułóż plan i konsekwentnie go zrealizuj. Wtedy Twoja kariera ruszy z miejsca, dając poczucie satysfakcji, uznanie społeczne oraz otwierając przed Tobą nowe możliwości. Ważne, abyś, droga Panno, zachowała plany w sekrecie i działała w odpowiedniej, sprzyjającej chwili.

Finanse: Bez zmian - tak można podsumować najbliższe tygodnie. Największe wydatki już za Tobą. Wrodzona oszczędność oraz krytycyzm nie pozwolą Ci nadwyrężyć stanu posiadania z powodu świątecznych kaprysów. Może jednak warto, abyś, droga Panno, zrobiła Sobie jakiś naprawdę ekskluzywny prezent i nacieszyła się choć przez chwilę owocami ciężkiej pracy, starań, wyrzeczeń ostatnich 2-3 lat...?

Zdrowie: Nawet niewielka ilość tego, co Wam zwykle szkodzi, tym razem spowoduje kilkudniową niedyspozycję. Zatem mimo świątecznego "odpustu" dietetycznego, powinnyście, drogie Panny, unikać ryzyka w tej sferze. Paradoksalnie czas będzie sprzyjał Wam w eksperymentowaniu w dziedzinie kulinariów, o ile będzie unikać tego, co Wam szkodzi. Radosny nastrój oraz towarzyskie nastawienie będą Wam sprzyjać także w dziedzinie zdrowia, bo uda Wam się bez szwanku przejść nerwówkę przedświątecznych przygotowań. Tylko niektóre zodiakalne Panny na skutek zbytniego pośpiechu mogą doznać drobnych kontuzji. Warto pamiętać, że spieszyć należy się powoli...

 

Waga

Uczucia: Świąteczno - noworoczny nastrój nie powinien Cię opuścić, choć mogą się zdarzyć drobne nieporozumienia, szczególnie w sferze podziału obowiązków z Partnerką/Partnerem lub innymi członkami rodziny. Ważne rozmowy, układanie planów na przyszłość oraz ważne dla Twojego partnerstwa sprawy lepiej odłożyć na drugą połowę stycznia lub luty 2022 roku. Teraz czas sprzyja cieszeniu się serdeczną atmosferą z najbliższymi tu i teraz. Wagi samotne nie powinny popadać w zwątpienie i zbyt krytycznie podchodzić do bilansu uczuciowego w życiu. To, co najlepsze, jeszcze przed Wami, nawet jeśli sylwestra spędzicie tylko w gronie przyjaciół, wciąż bez pary...

Praca/kariera: Zaniedbania i lenistwo już w styczniu 2022 roku niekorzystnie odbiją się na Twoim prestiżu zawodowym oraz finansach. Zatem, mimo świąteczno-zabawowej atmosfery, wykonuj obowiązki zawodowe rzetelnie, systematycznie, niczego nie odkładając na później. Bardzo prawdopodobne, że będziesz zmuszona wykonywać także pracę innych współpracowników na skutek ich niespodziewanej nieobecności. Uwaga na kontakty z przełożonymi lub kluczowymi klientami. Szczególnie tuż przed sylwestrem mogą wyniknąć trudności, którym trzeba będzie pilnie stawić czoła, rezygnując z części osobistych planów.

Finanse: Warto unikać teraz działania wg przysłowia "Zastaw się, a postaw się". Od pewnego czasu otacza Cię aura sprzyjająca finansom. Niemniej najbliższe tygodnie mogą znacząco nadszarpnąć Twój budżet i wcale nie będzie łatwo wyrównać wydatki w tempie, do którego przywykłaś. Pod żadnym pozorem nie powinnaś, droga Wago, korzystać teraz z pożyczek. Twoje obecne plany finansowe nie powiodą się, co w najlepszym sensie oznaczać będzie dla Ciebie utratę płynności finansowej na 2-3 miesiące nadchodzącego roku. Możliwe także, że ktoś z Twoich bliskich będzie pilnie potrzebował Twojego wsparcia. Licz się z tym, że nie będzie łatwo odzyskać pożyczoną kwotę, a udzielona teraz pożyczka może przyczynić się do niesnasek między Tobą i dłużnikiem.

Zdrowie: Ogólnie aura energetyczna wokół Ciebie sprzyja Twojemu organizmowi i nie powinnaś, droga Wago, narzekać na zdrowie. Warto jednak zadbać o regularne i wartościowe pod względem odżywczym posiłki, a nie tylko o estetykę świątecznego wystroju oraz tradycyjne potrawy. Najbardziej szkodliwe są dla Ciebie: słodycze, nadmiar alkoholu i przejadanie się. Może warto pomyśleć o "last minute" i spędzić wolne dni na aktywnym zimowym wypoczynku? Wszelki ruch na świeżym powietrzu dobrze Ci zrobi, a i najbliżsi chętnie spędzą czas, niekoniecznie siedząc wyłącznie przy suto zastawionym stole.

 

Skorpion

Uczucia: Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra raczej spędzisz dość tradycyjnie, w otoczeniu rodziny i znajomych. Jednak nie dany Ci będzie spokój ducha, ponieważ aura wokół Ciebie nie będzie sprzyjać harmonijnym, ciepłym kontaktom. Twój cięty dowcip i błyskotliwe riposty mogą stać się przyczyną niesnasek. Możliwe też wybuchy zazdrości, niezadowolenia, wspominanie dawnych nieporozumień "od czasów Piasta Kołodzieja"... Unikaj plotek oraz dyskusji o niczym, bo narazisz się na - fałszywą -opinię, że wywołujesz kłótnie... Jeśli zapragniesz spędzić świąteczne dni tylko z Partnerem/Partnerką i z dala od rodziny, to będzie strzał w dziesiątkę, mimo że inni nie zrozumieją, dlaczego...

Praca/kariera: Idealnie byłoby wziąć teraz urlop i uciec od wszelkich zobowiązań i obowiązków. Niewielu z Was, drogie Skorpiony, będzie to dane. Dni między świętami Bożego Narodzenia a sylwestrem okażą się bardzo pracowite, wymagające zawodowo. Znakomity czas na egzaminy lub ostatnie do nich przygotowania. Zakończą się sukcesem i otworzą przed Tobą nowe możliwości rozwoju zawodowego, awansu społecznego. Unikaj jednak konfrontacji z przełożonymi oraz współpracownikami, ponieważ mogą wrócić dawne osobiste urazy i znów będziesz zmuszony wspiąć się na wyżyny dyplomacji, by je załagodzić.

Finanse: "Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"... Ciesz się tym, na co możesz Sobie teraz pozwolić, nie przejmując się tym, na co Cię nie stać. Nie wydawaj pieniędzy, które dopiero zarobisz lub które dopiero możesz zarobić w najbliższym czasie. Wszelkie ekstrawaganckie kaprysy skończą się brutalnym zderzeniem z twardą rzeczywistością... Co gorsza, nie będzie łatwo wyrównać straty, na które się w ten sposób narazisz. Jedyne wydatki, które zwrócą się z nawiązką to: świąteczno - noworoczne wakacje, wykształcenie oraz drobiazgi dla osoby bliskiej Twojemu sercu.

Zdrowie: Bardzo prawdopodobne przeziębienia i niedyspozycje pokarmowe. Będziesz teraz bardzo wrażliwy na wychłodzenie oraz infekcje. Warto zadbać o ciepłe, pełnowartościowe i lekkostrawne posiłki, unikając świątecznego obżarstwa. Drogi Skorpionie, zatroszcz się także o równowagę i spokój emocjonalny. Dobrze Ci zrobi SPA, umiarkowany ruch na świeżym powietrzu i dużo snu. Dobry czas, by rzucić palenie lub zrezygnować z innych używek, które systematycznie niszczą Twoją naturalną odporność. Mimo że lubisz alkohol, a Twój organizm zwykle dobrze go toleruje, to w najbliższych tygodniach lepiej zachować wstrzemięźliwość. Twój organizm potrzebuje teraz odpoczynku, by zregenerować nadwątlone siły.

 

Strzelec

Uczucia: Wigilia Bożego Narodzenia upłynie w dość spokojnej, rodzinnej atmosferze. Późniejsze dni spędzisz z ukochaną osobą. Możesz liczyć na Jej/Jego zrozumienie, tolerancję i miłość. Jeśli niespodziewanie wybierzecie się na kilkudniową sentymentalną, romantyczną podróż, to jeszcze wzmocnicie Waszą więź. Samotne Strzelce także mogą liczyć na miłe niespodzianki, choć ze strony przyjaciół, bliskich znajomych. Dajcie się wyciągnąć z domowych pieleszy lub pozwólcie się wprosić do Siebie, nie zważając na bałagan. Samotnym Strzelcom przyjdzie jeszcze poczekać na miłość. Warto też wybrać się na zabawę sylwestrową z nieznajomymi.

Praca/kariera: Dla wielu Strzelców najbliższe dni okażą się bardzo pracowite i wymagające. Masz teraz doskonały czas, by nadrobić zaległości oraz pokazać się jako rzetelny, pracowity, kompetentny pracownik, współpracownik. Aura wokół Ciebie sprzyjać także będzie podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz planowaniu rozwoju kariery. Jeśli do tej pory zwlekałeś, odkładając plany i trudne rozmowy na "wieczne jutro", to teraz masz niepowtarzalną szansę, by ruszyć z miejsca. Niemniej czas nie będzie korzystny dla Strzelców poszukujących stabilnej, nowej pracy.

Finanse: Najtrudniejsze sprawy dotyczące finansów już za Tobą. Teraz możesz cieszyć się z owoców wcześniejszych decyzji. Jeśli odczuwasz niezadowolenie ze swojej sytuacji finansowej, to najwyższa pora bardzo krytycznie przyjrzeć się własnym poczynaniom i radykalnie zmienić podejście do tej sfery życia. Liczenie na łaskawość losu w tej dziedzinie zdecydowanie zakończy się rozczarowaniem. Unikaj pożyczek: nie pożyczaj nikomu i od nikogo. Jeśli ktoś poprosi Cię o wsparcie, to potraktuj to jako prezent i - jeśli zechcesz – podaruj tyle, ile możesz.

Zdrowie: Świąteczno - noworoczne dwa tygodnie będą Ci sprzyjały, abyś odpoczął psychicznie i fizycznie. Najlepsze dla Ciebie byłyby teraz: umiarkowany ruch na świeżym powietrzu oraz lekka, bezalkoholowa dieta. Jeśli zatroszczysz się o Siebie, to dolegliwości, które dokuczały Ci w 2021 roku, miną. Jak zawsze zachowaj ostrożność, pijąc alkohol oraz jedząc słodycze. Jeśli nie zatroszczysz się o Siebie, to w najbliższym czasie groźne w skutkach mogą okazać się przeziębienia, drobne kontuzje, zatrucia pokarmowe.

 

Koziorożec

Uczucia: Możesz liczyć na miłą, serdeczną atmosferę wśród najbliższych. Nic i nikt jej nie zmąci, choć mogą pojawić się niespodziewani goście z daleka. Święta Bożego Narodzenia upłyną tak, jak lubisz. Jeśli nie masz planów sylwestrowo-noworocznych, to przyjaciele i najbliższa Ci osoba zadbają, byście wspólnie spędzili ten czas na radosnej zabawie, nawet gdyby ta zabawa miała odbyć się w domu. Miłe niespodzianki czekają Koziorożce ze strony ich dzieci. Samotne Koziorożce powinny unikać spędzaniu czasu samotnie. Trzeba wyjść do ludzi, teraz jest doskonały czas, by zerwać z przyzwyczajeniem czekania, aż coś się samo zadzieje...

Praca/kariera: Znakomity czas na nowy etap w tej sferze życia. Nawet na urlopie możesz wpaść na świetne pomysły, dzięki którym trafnie, korzystnie pokierujesz swoją drogą zawodową, osiągając wymarzony prestiż społeczny. Jeśli do tej pory zwlekałeś z podjęciem decyzji o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, to teraz jest idealna pora, by zacząć i w przyszłości z sukcesem zakończyć edukację. Uważaj jednak, by Twoje zamiary były realistyczne i sensownie rozłożone w czasie. Entuzjazm i potrzeba zmiany mogą Cię zwieść, powodując jedynie zamieszanie, przynosząc kłopoty.

Finanse: To nie będzie czas zbierania plonów finansowych, a raczej tworzenia planów, w jaki sposób je zdobyć. Intuicja wsparta rzetelną wiedzą to teraz Twoi, drogi Koziorożcu, najlepsi sprzymierzeńcy. Nie powinieneś brać kredytów ani liczyć na czyjekolwiek wsparcie. Przed Tobą trudne chwile, ale masz szanse zacząć zupełnie nowy etap finansowy, dający poczucie bezpieczeństwa, komfortu i satysfakcji.

Zdrowie: Nie powinieneś narzekać na tę sferę życia w najbliższym czasie. Aura fizyczna i emocjonalna Ci sprzyja, drogi Koziorożcu. Doskonały czas na rehabilitację, turnusy uzdrowiskowe, dietę - także odchudzającą, rozpoczęcie ćwiczeń na siłowni, gimnastyki itp.. Postaraj się też znaleźć więcej czasu na sen i spacery. Czas spędzony w rodzinnym gronie najbliższych Ci osób pozwoli Ci odzyskać spokój ducha i poczucie wewnętrznej harmonii. Nawet jeśli trzymasz linię i na co dzień dbasz o dietę, to nie ulegaj pokusie przejadania się, bo zmarnujesz nadarzającą się okazję regeneracji naturalnych sił obronnych Twojego organizmu.

 

Wodnik

Uczucia: Otacza Cię aura miłości, przyjaźni oraz łaskawości otoczenia. Możesz więc liczyć na miłe niespodzianki, a także je planować i wcielać w życie. Spontaniczny wyjazd zamiast tradycyjnej Wigilii może i zaskoczy Twoją rodzinę, ale sprawi radość osobie najbliższej Twojemu sercu. Ogólnie: najlepiej wykorzystasz sprzyjające okoliczności, gdy będziesz, drogi Wodniku, postępował zgodnie ze swoim sercem, zgodnie ze swą wolą, nie oglądając się na opinie otoczenia. Tylko wówczas będziesz wspominać świąteczno - noworoczne tygodnie jako szczęśliwe. W przeciwnym razie ugrzęźniesz w żalu i pozostaniesz nieobecny duchem wśród rodziny, a także wśród znajomych, przyjaciół na sylwestra...

Praca/kariera: Odpoczynek dobrze Ci zrobi. Zatem, nawet gdy będziesz musiał wykonywać obowiązki zawodowe, to rób to spokojnie i ze świadomością, że akurat Tobie wolno odłożyć mniej ważne, mniej pilne sprawy na później. Czas będzie także sprzyjał refleksji i planom rozwoju zawodowego. Niektóre Wodniki zapragną całkowicie zmienić kierunek dotychczasowej kariery, co z perspektywy czasu nie do końca okaże się korzystną decyzją. Lepiej nie robić też noworocznych postanowień, bo i tak nic z nich nie wyniknie...

Finanse: Czas korzystny dla rozpieszczania Siebie oraz osoby najbliższej Twojemu sercu. W pozostałych kwestiach raczej trzeba będzie ograniczyć wydatki. Zawiodą także plany dodatkowych zarobków. Możliwe jednak, że od dawna niewidziany dłużnik odda Ci część lub całość długu. Możesz spróbować szczęścia w grach liczbowych, ale z przymrużeniem oka i zaufaniem do życia… Masz szansę na niewielką wygraną. Pamiętaj: aby ją pomnożyć, należy podzielić się nią z najbardziej potrzebującymi...

Zdrowie: Doskonały czas na zimowe wakacje pod palmami lub gdzieś indziej, z dala od domu i codziennej rutyny. Aktywny wypoczynek, znakomity nastrój, lekka dieta tylko wzmocnią Twój organizm. Możesz teraz gromadzić zapasy energetyczne na dłużej, szczególnie że początek przyszłego roku przyniesie nowe wyzwania. Unikaj używek, słodyczy, alkoholu. To Twoi najwięksi wrogowie. Choć w najbliższych dniach Twój organizm dobrze zniesienie nadużycia względem higienicznego trybu życia, to jednak z czasem wrócą one w postaci zapalenia stawów, nadmiernej wrażliwości na zimno, nietolerancji pokarmowych...

 

Ryby

Uczucia: Zdecydowana większość Ryb pozostanie w romantyczno-świątecznym nastroju, nieco oderwana od rzeczywistości. Czułość, sentymentalizm, skłonność do płaczu z radości lub żalu będą na porządku dziennym, czy to wśród rodziny, czy  to w trakcie sylwestra. Pojawią się też od dawna niewidziani znajomi, co przyniesie sporo zamieszania... Samotne Ryby mogą mieć skłonność do popadania w depresję oraz uciekania w samotność, pogrążania się w odmętach czarnej rozpaczy i tęsknoty za straconymi okazjami, dawnymi ukochanymi itp.. Rada: na przekór wyjść do ludzi i spędzić sylwestra w gronie nowo poznanych osób. To mogą być naprawdę szczęśliwe chwile...

Praca/kariera: Ta sfera życia ulegnie zawieszeniu. Nawet obecna fizycznie w miejscu pracy Ryba będzie błądzić myślami przy choince, marzyć o tym, co się może zdarzyć, tęsknić za tym, czego nie ma i wspominać to, co już minęło i nigdy nie wróci. Zatem najlepiej zawczasu przygotować się na iluzoryczne efekty pracy. Może się zdarzyć i tak, zwłaszcza w przypadku Ryb zatrudnionych w pomocy społecznej, że będziesz, droga Rybo, pracowała ze zdwoją siłą i dumą, że możesz robić to, co kochasz, służąc innym pomocą, dobrym słowem i energią.

Finanse: Od pewnego czasu trwa nie najlepszy czas dla finansów Ryb. Święta Bożego Narodzenia oraz sylwester tylko pogłębią kryzys. Niektóre Ryby zostaną w ten sposób zmobilizowane do aktywności celem poprawy w tej sferze życia. Niemniej nie będzie to ani łatwe, ani nie nastąpi szybko. Dobrym rozwiązaniem byłoby rozwijanie Twojego, droga Rybo, naturalnego talentu. Tylko w ten sposób zapewnisz Sobie stały, szczodry przypływ środków materialnych. Wszelkie inne sposoby zarabiania i pomnażania majątku, szczególnie te uznawane przez ogół za rozsądne i bezpieczne, nie spełnią pokładanych w nich nadziei. Przyda się połączenie intuicji i rzetelnej wiedzy. Nowy Rok to idealny czas na zmianę postawy w tej sferze życia. Owoce nie pojawią się od razu, ale każdą podróż zaczyna się od aktu woli - pierwszego kroku...

Zdrowie: Powinnaś, droga Rybo, uważać na Siebie. Twój organizm potrzebuje troski, szczególnie w zakresie dobrej diety i wzmocnienia odporności. Najwyższa pora poważnie podejść do zadbania o kondycję fizyczną oraz wyeliminowania z jadłospisu tego, co ewidentnie, dzień po dniu, szkodzi. Okres świąteczny, wolne dni i przygotowania do sylwestra sprzyjają rozpoczęciu nowego trybu i stylu życia. "W zdrowym ciele - zdrowy duch!"

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.