Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy dziś
na żywo godz. 21:00

1349 Tarocista Leszek 2020-06-18 0

Przesilenie letnie - Noc Kupały

Tarot Numerologia Reiki
Uczucia Finanse Rozwój duchowy
0048224 452 413 POLSKA I ZAGRANICA 4.50 zł brutto
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

Najkrótsza noc w roku i najdłuższy dzień, przesilanie letni będzie 21 czerwca i rozpocznie się astronomiczne lato. Słońce osiąga swój szczytowy poziom, a natura pełnie swojej mocy. To czas celebrowania wzrostu i obfitości. Pierwszy dzień kalendarzowego lata i Sabat Litha, święto obchodzone na całym świecie.


Już od czasów starożytnych był to dzień wyjątkowy, Ateńczycy podczas przesilenia letniego oddawali cześć Kronosowi – bogowi rolnictwa. Druidzi czcili Słońce i do dziś osoby praktykujące tradycje pogańską spotykają się w pobliżu Stonehenge, aby celebrować ten dzień. W naszej kulturze słowiańskiej to również bardzo ważne święto, znane jako Noc Kupały, Sobótka, czy Noc Świętojańska. Święto ognia i wody, które mają działanie oczyszczające. W trakcie tej nocy wyruszano w poszukiwaniu magicznego kwiatu paproci, który miał przynieść szczęście i obfitość każdej osobie, która go znajdzie, nie jest to łatwe, bowiem kwiat paproci zakwita tylko na chwilę. W tradycji słowińskiej ważne jest palenie ognisk jako symbol zwycięstwa światła nad ciemnością. Przeskakując przez ognisko, zapewniano sobie zdrowie, szczęście i powodzenie. Bardzo znaną tradycją jest puszczanie wianków na wodzie. Dziewczęta plotły wianki, po to, aby puścić je z nurtem rzeki. Wianki te wyławiali kawalerowie i odnajdywali właścicielkę wianka, po to, aby spędzić z Nią noc, albo i całe życie.

Celtowie świętowali Sabat Litha. Najważniejszym drzewem tego Sabatu był Dąb jako symbol siły i wytrwałości. Nawiązywano kontakty z duchami natury i istotami spoza ludzkiego, widzialnego świata. Ważnymi zwierzętami, którym składano hołd był byk i krowa jako symbol płodności, koń jako symbol szybkości oraz pszczoła jak symbol obfitości, nowego życia oraz dobrego zdrowia.

Warto i dziś celebrować święto przesilenia letniego i wykonać rytuały, które przyciągną nam szczęście, zdrowie i powodzenie.

Jeśli mamy możliwość zapalenia ogniska, to warto złożyć ofiarę z ziół zawiniętych w papier z modlitwami. Odpowiednie zioła to krwawnik pospolity, dziurawiec zwyczajny i lawenda. Modlitwę warto ułożyć samemu, uwzględniając w niej to, co chcemy uzyskać. Wokół ogniska tańczymy z radością, ciesząc się tym, że światło zwycięża mrok.

Każdy z nas bez problemu może przeprowadzić dowolny rytuał, np. Powitanie świtu, czyli pozdrowienie Słońca. O poranku skieruj się w stronę wschodzącego słońca. Zapal kadzidło różane lub cynamonowe, możesz użyć tez zapachu, który lubisz najbardziej i wypowiedz nastepujące słowa: "Błogosławione Słońce, witam twoje promienie przed nadejściem świętego dnia przesilenia.

Niech będą pozdrowione twoje ciepło i światło, przynoszące dzień wychodzący z nocy. Witam świt z radosnym sercem, i tak właśnie rozpoczyna się Letnie Przesilenie!"

Możesz zrobić sobie pachnącą ziołami relaksującą kąpiel - użyj mięty, rumianku, dziewanny, poczuj czar dawnych obrzędów i zacznij świętowanie.

Pamiętajmy o tym, aby nasz dom był również odpowiednio przygotowany do tego święta, przystrójmy go kolorami, ustawmy kolorowe świece, jako że to święto ognia, celebrowanie światła, ustawmy świece białe, żółte, pomarańczowe, czerwone i złote. Użyjmy kamieni cytrynu, diamentu herkimeru, karneolu, oliwinu i jadeitu oraz tygrysiego oka, które przynosi szczęście i dobrobyt.

Dom ustrojony sezonowymi kwiatami, a na naszym stole powinny znaleźć się sezonowe warzywa i owoce, miód, tradycyjny chleb, lemoniada, miód pitny. Niech to będzie dla Ciebie czas radości, świętowania i spełniania marzeń. Spędź ten czas z przyjaciółmi, baw się i wymawiaj pozytywne afirmacje, które dopasuj do swoich potrzeb np. „Każdego dnia wypełnia mnie miłość, radość, szczęście.”, Jestem wypełniony energią zdrowia i radości.” Ułóż własne afirmacje, które będą zgodne z wibracją Twojego serca.

Pamiętaj o tym, że obchodząc święto światła, Sabat Litha, Kupalnockę, czy Sobótkę, łączysz się ze swoimi przewodnikami duchowymi, oddajesz cześć siłom natury, które poprowadzą Cię do szczęścia.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Tarocista Leszek
Tarocista Leszek
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Tarocista Leszek, odwiedzin: 1349
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.