Pomocnik
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 72140 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

ARTYKUŁ

5364 Izabela Frąckiewicz 2009-10-26 33

Przejście na drugą stronę tęczowego mostu czyli o umieraniu

Dziedziny:
 
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich.
Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontkatu z Ekspertem
teraz niedostępny

Identyfikacja z ciałem, posiadaniem, relacjami, poglądami czy emocjami powoduje że śmierć jest okropna i odrażająca – opanowuje nas lęk.
Ci, którzy zjednoczą się z Duszą ze swoim Ja umierają pięknie, są pogodzeni ze śmiercią i akceptują ją jako nieodłączną część życia.
Wypieramy śmierć i umieranie, walczymy ze śmiercią i zawsze przegrywamy. Należy przestać bać się śmierci i pogodzić się z nią.
Jeżeli mówię śmierci TAK, to mówię również TAK życiu.
Pozbycie się lęku przed śmiercią uwalnia, pozwala rozkoszować się każdym dniem.
Problemem przy umieraniu nie jest sama śmierć lecz warunki, w jakich umieramy, często w samotności z dala od najbliższych, nieraz w szpitalnym korytarzu.
Bardzo ważną sprawą jest również uczciwość w stosunku do osoby odchodzącej, nie oszukujmy Jej, że wszystko będzie dobrze, że wyzdrowieje, porozmawiajmy z umierającym uczciwie i od serca. Nie omijajmy tematu śmierci, dajmy szansę na załatwienie spraw, które tego wymagają (komuś przebaczyć, prosić o wybaczenie, wydać dyspozycje odnośnie spraw materialnych, pożegnać się z najbliższymi).

 

Człowiek jest nie tylko istotą fizyczna ale i energetyczną składającą się z systemu pól energetycznych, bez których ciało fizyczne nie mogłoby istnieć.
System energetyczny człowieka składa się z trzech podstawowych składników:
- z ciał energetycznych,
- z centrów energetycznych (czakr)
- z kanałów energetycznych (nadi)

 

Ciała energetyczne to:
1 – ciało eteryczne ( jest nośnikiem siły witalnej oraz wszystkich fizycznych odczuć)
2 –ciało astralne (emocjonalne) jest nośnikiem naszych uczuć, emocji.
3 – ciało mentalne (nasze myśli, idee, poznanie intuicyjne i racjonalne)
4 – ciało duchowe (przyczynowe) to światło, pełnia i miłość, wew. jedność z całym życiem (boski pierwiastek w nas)

 

Proces umierania

 

Podczas umierania ciało eteryczne oddziela się od fizycznego i następuje śmierć.
Ciało fizyczne i eteryczne samo się rozpuszcza, trafiamy na płaszczyznę astralną lecz się nie zmieniamy, wciąż mamy uczucia, myśli.
Większość zmarłych zostaje przez jakiś czas w swoim ciele fizycznym potem odchodzą na wyższe poziomy. Im bardziej jesteśmy związani ze swoją fizycznością tym trudniej jest nam odejść wyżej.
Najgorsze są nałogi, które bardzo silnie przywiązują do fizycznej płaszczyzny.
Ludzie uzależnieni mogą po śmierci krążyć bardzo długo tam, gdzie znajduje się alkohol i narkotyki.
Im bardziej jesteśmy rozwinięci duchowo tym łatwiej jest nam odejść, o tym gdzie idziemy po śmierci decyduje nasze życie, jak żyjemy tak umieramy.
Gdy zaczyna się proces umierania ciało eteryczne zaczyna się zmieniać (energia eteryczna skupia się , wycofuje poza ciało fizyczne, ból fizyczny się zmniejsza, umierający zaczyna czuć się lepiej, lecz jest to chwilowa poprawa (to część procesu umierania).

 

Ciało eteryczne (główne drogi energii – nadis – przebiegają równolegle z nerwami) wycofuje się z układu nerwowego. Może to mieć gwałtowny przebieg (np. drżenie całego ciała) jak również proces ten można zauważyć obserwując oczy umierającego (wyraz oczu zmienia się całkowicie).
Cała energia skupia się na jednej czakrze, przez którą dusza opuszcza ciało fizyczne (kto jest bardziej emocjonalny to przez splot słoneczny, jeżeli jest bardziej rozwinięta czakra serca to przez nią.......i.t.p.)
Rozpuszcza się nić życia, kiedy rozpuszcza się nić życia osoba staje się martwa.

 

Podczas procesu umierania opuszczają nas zmysły, zmysł słuchu pozostaje najdłużej dlatego aby wspomóc umierającego należy mówić do niego, modlić się, śpiewać.
Palić sandałowe kadzidełko i pomarańczowe świece.

 

Zbliża się Święto Zmarłych – czas , w którym wspominamy naszych najbliższych, modlimy się, palimy świece aby wskazać im drogę do światła i bezwarunkowej miłości.
Nasi Zmarli nie potrzebują marmurowych i granitowych grobów, drogich kwiatów i wieńców, myślę, że te rzeczy są bardziej potrzebne nam żywym ..... Oni potrzebują jedynie światła, które poprowadzi ich tam gdzie będą mogli połączyć się z bezwarunkową miłością Stwórcy.

 

Nie traktujmy śmierci jako tematu tabu, rozmawiajmy o niej, przecież każdego z nas to czeka, uświadomienie sobie tego pozwoli nam na pełniejsze i lepsze życie, być może zaczniemy bardziej je cenić i cieszyć się każdą chwilą spędzoną tu na Ziemi.
..”Chwilo jesteś piękna – trwaj!”
 


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Izabela Frąckiewicz
Izabela Frąckiewicz
Izabela Frąckiewicz, odwiedzin: 5364
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę Scenic Group Sp. z o.o.
Copyright 1998-2017 © Scenic Group Sp. z o.o.