Pomocnik
Sugestia

494 Wróżbita Jakub 2019-08-07 0

Kontakt ze Świętymi a magia

Runy Tarot Biała Magia
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Finanse
Ekspert nie ma włączonych usług telefonów bezpośrednich. Wejdź na profil Eksperta aby zobaczyć metody kontaktu z Ekspertem
teraz niedostępny

Czyli jak pogańska kultura weszła do chrześcijaństwa.

Często u osób działających magicznie, można dojrzeć na piersi krzyż. A ich ołtarze, wypełniają się barwnymi wizerunkami świętych. Czy to figurek, czy obrazów, bądź zdjęć. 

Dlaczego tak bardzo krytykowana przez kościół magia, chetnie połączyła się z chrześcijaństwem?

Odpowiedz jest prosta. Chrześcijaństwo w pewnym okresie swojej historii, masowo wybijało wszystkich pogan. Nowo ochrzczeni ludzie, nie wyrzekli się dawnych praktyk. Nie wyrzekli się dawnych bóstw, których odwzorowaniem są właśnie swieci kościoła katolickiego.


Dawniej, każde bóstwo odpowiadało za swoją przysłowiową działkę. Jedno za plony, a drugie za lasu. Taka formę, postanowiło przyjąć również chrześcijaństwo. Dlatego, gdy katolik jedzie w drogę, modli się do Św.Krzysztofa, a gdy zgubi klucze, zwraca się do Św. Piotra lub Św. Rity.

 Wszystko to maluje dzisiejsze chrześcijaństwo, na religie nie monoteistyczną, a politeistyczną, która w swoim panteonie, posiada zgraje kolorowych „bóstw”.

Ważna też jest symbolika. Gdy, osoba działająca ma na swoim ołtarzu Marię, nie zwraca się do niej jako do cudotwórczyni, a jako do archetypu matki, kobiety opiekującej się, która zawsze podaje pomocną dłoń.

Chrześcijaństwo zagarnęło z pogaństwa o wiele więcej niż bóstwa, którym nadało nowe imiona i wygląd. Zagarnęło, również praktyki. Jak rytuały oczyszczające (egzorcyzmy), czy okadzanie. A także święta.

 

Przypominam o możliwości umawiania się na seanse z Tarotem, a także zapisy na rytuały.

Ściskam was serdecznie


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Wróżbita Jakub
Wróżbita Jakub
Wróżbita Jakub, odwiedzin: 494
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.