Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Merkury

Kategoria: Astrologia

Merkury

Znaczenie planet w horoskopie, ich wpływ na nasze życie.

Merkury - planeta krążąca najbliżej Słońca. Dawna nazwa Merkuriusz – posłaniec przynoszący wieści, informacje. Opiekun urodzonych w znaku Bliźniąt. Charakteryzuje się zmiennością, jest młodzieńczy i niespokojny. Ma szybki refleks i bystry umysł. Odpowiada za układ oddechowy, system nerwowy, wykształcenie i inteligencję. To kupiecka natura, lubi ryzyko i hazard. Jest sprzeczny wewnętrznie: dba o komfort życia lub w ogóle nie potrzebuje komfortu. Podopieczni Merkurego są podejrzliwi, przebiegli, a nawet podstępni. Umieją postępować z innymi, kierując się wrodzoną inteligencją. Ludzie Merkurego są świetnymi mówcami i politykami. Mają wyraźnie dwoistą naturę, typową dla Bliźniąt. Pozycja Merkurego w horoskopie wskazuje na aktywność intelektualną i mentalność. To właśnie miejsce Merkurego opowiada nam o człowieku w aspekcie sposobu myślenia, a także postrzegania otaczającej rzeczywistości.

Merkury mocno osadzony na mapie życia np. w Byku czy Pannie ukazuje człowieka racjonalnego, dobrze zorganizowanego i świetnie radzącego sobie w interesach, kogoś kto potrafi zadbać o siebie i najbliższych, nawet w czasie kryzysu finansowego. Bywa jednak też uparty i zamknięty w sobie. Merkury w Lwie to osobowość Cesarza, przywódcy i dyrektora. Merkury w Wodniku i Rybach to duchowy przewodnik i wizjoner z wielką wyobraźnią. Usytuowanie Merkurego na mapie życia pozwala zgłębić prawdziwą naturę człowieka, głównie charakter, intencje, skłonności i słabości. Tak zwany typ psychologiczny. Merkury jasno określa czy mamy do czynienia z człowiekiem otwartym i uczciwym, czy jest to cwaniak i manipulator. To wszystko ważne jest w partnerstwie i relacjach między ludzkich w ogóle, szczególnie wtedy gdy dochodzi do konfliktów i nieporozumień, a nawet rozwodów i rozstań. Negatywna pozycja Merkurego prowadzi do smutku, depresji i poczucia winy, powoduje problemy psychiczne i kompleksy.

Dobre usytuowanie sprawia, że ktoś jest radosny, przyjacielski, nastawiony optymistycznie i promieniuje pozytywną energią. Rozpoznanie osobowości i charakteru w horoskopie, pozwala lepiej zrozumieć zachowanie i postępowanie ludzi. Dzięki tej wiedzy mamy szanse na lepsze relacje partnerskie, głębsze zrozumienie bliskiej osoby i obiektywną ocenę ewentualnych problemów partnerskich. Merkuriusz, posłaniec przekazujący wiadomość – energię, treść, od jednej osoby do drugiej, informacje dobre i złe, radosne i smutne. Na tym przykładzie widać jak ważne jest znaczenie Merkurego. Może wyrządzić krzywdę w postaci roznoszenia plotek i szerzenia nienawiści ale może też przynosić dobre wiadomości i radosne nowiny. Wszystko zależy od tego gdzie znalazł swoje miejsce na mapie naszego życia.

AUTOR ARTYKUŁU

Paweł Therion

Paweł Therion

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.