Pomocnik
Sugestia
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

1466 Moka 2018-02-01 9

Obchody Nowego Roku Chińskiego

01 Moka
POLSKI 
Tarot Astrologia - horoskop Wahadełko
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
ODKRYJ NUMER ↓224 452 ...442 5.00 zł brutto CAŁY ŚWIAT
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...035 4.92 zł brutto POLSKA
zajęty: prowadzi rozmowę

Nowy Rok Chiński ma kilka nazw i dwa początki. Jeden to Nowy Rok solarny a drugi lunarny. Ten, który jest tak hucznie obchodzony czyli Nowy Chiński Rok lunarny jest świętem ludowym, religijnym oraz państwowym. Rozpoczyna się zawsze wraz z nowiem a kończy się podczas pełni księżyca.


W roku 2018 Chiński Nowy Rok przypada w piątek 16 lutego, 2018 roku, a kończy 4 lutego 2019 roku. Jest to rok Psa, żywiołu Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Dodatkowo, zarówno w kalendarzu lunarnym, jak i solarnym początek roku to Święto Wiosny. Dla zainteresowanych: w ruchomym kalendarzu lunarnym nazywa się ono CHUN JIE - Dzień Wiosny. A w stałym (prawie) kalendarzu słonecznym to święto nazywa się LI CHUN – Nadejście Wiosny.

Z kolei Chiński Nowy RokSolarny na bazie,  którego tworzy się analizy potencjału terenu - działek i domów czyli Feng Shui, bada potencjał osobisty czyli osobisty horoskop chiński (BaZi), a także jakość czasu zapisaną w kalendarzu ZeRi rozpoczyna się na ogół czwartego lutego. W tym roku, Chiński Nowy Rok solarny rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 05:30. 

Chińska tradycja każe na Nowy Rok dokładnie wysprzątać dom, aby w ten sposób symbolicznie pozbyć się resztek starego roku. W chińskich miastach zawiesza się  czerwone latarnie. Drzwi chińskich mieszkań ozdabiają życzenia, które pisane są złotymi literami na czerwonym tle - czerwień to dla chińczyków tradycyjny kolor szczęścia. W niedzielę setki milionów rodzin zasiadają do wspólnego posiłku, w którym podaje się tradycyjne noworoczne  potrawy. Rybę ponieważ oznacza bogactwo, długie kluski dla długowieczności, kulki mięsne i okrągłe ciasteczka ryżowe, bo to symbol trzymania się rodziny razem. Dzieci w prezencie dostaną "szczęśliwe" czerwone koperty w których są pieniądze. Potem starsi siadają do madżonga, starej chińskiej gry, i siedzą tak do rana. W ten dzień można, a nawet trzeba hałasować z całych sił, ponieważ wierzą oni, ze petardami, gongami i cymbałami, są w stanie odgonić  złe duchy. Chińska legenda mówi, że Nian, co we współczesnym języku chińskim oznacza słowo „rok”, pierwotnie słowo to, oznaczało złego potwora/smoka polującego na ludzi przed nadejściem zimy. Obronił ich stary człowiek, który sprytnie zaoferował, aby zamiast ludzi smok połykał drapieżną zwierzynę. Nian oczywiście przystał na taką propozycję. Gdy stary człowiek odchodził nakazała, aby na znak zwycięstwa Chińczycy przystrajali swoje obejścia czerwonym papierem. Świecili lampiony i wszystkie światłą oraz świętowali.

Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba. Dlatego też ten rok jest czasem wielkiej przyjaźni, większej międzyludzkiej tolerancji. Wiele nieporozumień i konfliktów ma szanse na pozytywne zakończenie. Jest to doskonały czas na pogłębianie więzi, na pozytywne uczucia, na spełnienie w związkach. Ci którzy do tej pory byli samotni, mają szansę na znalezienie swojej połówki.

Sprawy finansowe też będą układać się pomyślnie, jednak jest to rok, nie na indywidualne działanie a na działanie w spółkach, należy wiec postawić w tym roku na współpracę, na lojalność i wzajemną pomoc. Ważne aby zaprezentować się jako osoba lojalna, szczera i oddana dla zespołowej sprawy.

Wszystkiego dobrego w Nowym Chińskim Roku Psa


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

zajęty: prowadzi rozmowę
Moka
Moka
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...035 4.92 zł brutto POLSKA
autor: Moka, odwiedzin: 1466
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"

Najchętniej czytane

Horoskop na 2019 rok

Znajdź swój rok urodzenia i zapoznaj się z horoskopem na rok 2019. Sprawdź, co dla twojego...

CZYTAJ DALEJ >

Znaczenie daty urodzenia

Czym jest numerologia? Numerologia opiera się na liczbach od 1 do 9.

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop miłosny dla mężczyzn (wg znaku Zodiaku)

RYBYMiłość mężczyzny spod znaku Ryb jest jak powiew łagodnego, ciepłego, wiosennego wiatru. Jego...

CZYTAJ DALEJ >

Obrona przed atakami energetycznymi

Zdarza się, że ludzka zazdrość, zawiść nie zna granic. Dlatego chciałabym dziś Państwu przybliżyć...

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop indiański na tydzień 06.08-12.08.2018 r.

Czy już wiesz którym indiańskim znakiem zodiaku jesteś? Sprawdź, a dowiesz się co Cię spotka...

CZYTAJ DALEJ >

Fazy Księżyca i ich wpływ na ludzi

Księżyc - Naturalny satelita ziemi, prócz wpływu na cykle odpływów i...

CZYTAJ DALEJ >

Nowy Rok Numerologiczny 2014 – rok siódemki

Dziewiętnastego września bieżącego roku o godzinie 13:12 miała miejsce pełnia księżyca...

CZYTAJ DALEJ >

Karmiczna miłość

Większość osób interesujących się ezoteryką wie, czym jest karma. Może tylko tak dla...

CZYTAJ DALEJ >

Toksyczni ludzie, toksyczne związki - jak sobie z nimi radzić

Często spotykam się z pytaniami czy dany związek jest toksyczny, czy mamy do czynienia z...

CZYTAJ DALEJ >

Horoskop indiański na tydzień 27.08-02.09.2018 r.

Sprawdź swój horoskop indiański i zaplanuj najbliższy tydzień

CZYTAJ DALEJ >
Strona jest zarządzana przez firmę All Connect Sp. z o.o.
Copyright 1998-2019 © All Connect Sp. z o.o.