Pomocnik
Sugestia

1817 Moka 2018-02-01 11

Obchody Nowego Roku Chińskiego

Moka
POLSKI 
Tarot Astrologia - horoskop Wahadełko
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
0048224 452 442 POLSKA I ZAGRANICA 6.00 zł brutto
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
teraz dostępny

Nowy Rok Chiński ma kilka nazw i dwa początki. Jeden to Nowy Rok solarny a drugi lunarny. Ten, który jest tak hucznie obchodzony czyli Nowy Chiński Rok lunarny jest świętem ludowym, religijnym oraz państwowym. Rozpoczyna się zawsze wraz z nowiem a kończy się podczas pełni księżyca.


W roku 2018 Chiński Nowy Rok przypada w piątek 16 lutego, 2018 roku, a kończy 4 lutego 2019 roku. Jest to rok Psa, żywiołu Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Dodatkowo, zarówno w kalendarzu lunarnym, jak i solarnym początek roku to Święto Wiosny. Dla zainteresowanych: w ruchomym kalendarzu lunarnym nazywa się ono CHUN JIE - Dzień Wiosny. A w stałym (prawie) kalendarzu słonecznym to święto nazywa się LI CHUN – Nadejście Wiosny.

Z kolei Chiński Nowy RokSolarny na bazie,  którego tworzy się analizy potencjału terenu - działek i domów czyli Feng Shui, bada potencjał osobisty czyli osobisty horoskop chiński (BaZi), a także jakość czasu zapisaną w kalendarzu ZeRi rozpoczyna się na ogół czwartego lutego. W tym roku, Chiński Nowy Rok solarny rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 05:30. 

Chińska tradycja każe na Nowy Rok dokładnie wysprzątać dom, aby w ten sposób symbolicznie pozbyć się resztek starego roku. W chińskich miastach zawiesza się  czerwone latarnie. Drzwi chińskich mieszkań ozdabiają życzenia, które pisane są złotymi literami na czerwonym tle - czerwień to dla chińczyków tradycyjny kolor szczęścia. W niedzielę setki milionów rodzin zasiadają do wspólnego posiłku, w którym podaje się tradycyjne noworoczne  potrawy. Rybę ponieważ oznacza bogactwo, długie kluski dla długowieczności, kulki mięsne i okrągłe ciasteczka ryżowe, bo to symbol trzymania się rodziny razem. Dzieci w prezencie dostaną "szczęśliwe" czerwone koperty w których są pieniądze. Potem starsi siadają do madżonga, starej chińskiej gry, i siedzą tak do rana. W ten dzień można, a nawet trzeba hałasować z całych sił, ponieważ wierzą oni, ze petardami, gongami i cymbałami, są w stanie odgonić  złe duchy. Chińska legenda mówi, że Nian, co we współczesnym języku chińskim oznacza słowo „rok”, pierwotnie słowo to, oznaczało złego potwora/smoka polującego na ludzi przed nadejściem zimy. Obronił ich stary człowiek, który sprytnie zaoferował, aby zamiast ludzi smok połykał drapieżną zwierzynę. Nian oczywiście przystał na taką propozycję. Gdy stary człowiek odchodził nakazała, aby na znak zwycięstwa Chińczycy przystrajali swoje obejścia czerwonym papierem. Świecili lampiony i wszystkie światłą oraz świętowali.

Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba. Dlatego też ten rok jest czasem wielkiej przyjaźni, większej międzyludzkiej tolerancji. Wiele nieporozumień i konfliktów ma szanse na pozytywne zakończenie. Jest to doskonały czas na pogłębianie więzi, na pozytywne uczucia, na spełnienie w związkach. Ci którzy do tej pory byli samotni, mają szansę na znalezienie swojej połówki.

Sprawy finansowe też będą układać się pomyślnie, jednak jest to rok, nie na indywidualne działanie a na działanie w spółkach, należy wiec postawić w tym roku na współpracę, na lojalność i wzajemną pomoc. Ważne aby zaprezentować się jako osoba lojalna, szczera i oddana dla zespołowej sprawy.

Wszystkiego dobrego w Nowym Chińskim Roku Psa


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz dostępny
Moka
Moka
708 888 091 POLSKA 7.69 zł brutto
autor: Moka, odwiedzin: 1817
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © 4C sp. z o.o.