Pomocnik
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 72140 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

ARTYKUŁ

10728 Beatrix 2009-03-12 57

Amulety, talizmany i czary szczęścia cz. I

01 Beatrix
POLSKIANGIELSKINIEMIECKIROSYJSKI
Tarot Karty Lenormand Numerologia
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Finanse
 
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...047 4.92 zł brutto Bezpośredni numer
teraz niedostępny

Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że w życiu codziennym stosujemy nieświadomie przedmioty, które można nazwać amuletem, talizmanem, bądź czarem szczęścia. Są to rzeczy mające dla nas wartość sentymentalną, lub wiążą się z jakimś ważnym wydarzeniem, zostały przez nas znalezione, otrzymaliśmy w prezencie od życzliwej osoby, lub je po prostu sami kupiliśmy. Mogą to być obrączki ślubne, maskotki, bibeloty, monety i wiele innych...

 

 

Amulety chronią właściciela przed niebezpieczeństwem, mogą także odpierać choroby. Są raczej bierne i pełnią funkcję ochronną w życiu człowieka. Przedstawię teraz Państwu niektóre amulety, które przetrwały próbę czasu i zostały obdarzone przez ludzi różnych epok zaufaniem :

 

 

Krzyż Ankh jest to krzyż z pętlą u góry zamiast pionowego ramienia, nazywany także Kluczem Życia i uważany był przez Egipcjan za amulet wielkiej mocy, który oprócz ochrony zapewniał dobre zdrowie i pomyślność.

 

 

Tradycyjny Krzyż jest również formą amuletu, noszony jest głównie w celu okazania wiary chrześcijańskiej, ale i też po to, aby chronił nas przed złem. Jest jednym z najstarszych symboli i od tysięcy lat uznawany jest za przedmiot święty.

 

 

Oko Horusa jest też ważnym amuletem pochodzącym z Egiptu i jego podstawowym znaczeniem jest ochrona właściciela przed złym spojrzeniem, w tamtych czasach przypisywano mu nawet moc ochrony przed ślepotą.

 

 

Talizmany zapewniają siłę, opiekę, wsparcie i energię osobie przez którą są noszone i w przeciwieństwie do amuletów nie chronią biernie swojego właściciela, lecz zapewniają mu szczególne korzyści w danej dziedzinie. Oto kilka sławnych talizmanów:

 

 

Gwiazda Dawida zwana także Pieczęcią Salomona jest sześcioramienną gwiazdą powstałą z nałożenia na siebie dwóch trójkątów. Oprócz funkcji ochronnej przynosi również szczęście i moc osiągnięcia wszelkich pragnień. Jest min symbolem religii żydowskiej i narodu Izraela. Uznaje się, że pochodzi z czasów króla Salomona, syna króla Dawida.

 

 

Ręka Fatimy jest silnym talizmanem arabskim, przynosi ochronę i szczęście szczególnie noszącym ją kobietom, jest symbolem szczodrości, gościnności. Reprezentuje cechy, które nosiła uznana za doskonałą córka proroka Mahometa - Fatima.

 

 

Tai Chi znany także jako talizman Yin Yang jako stary chiński symbol oznacza połączenie przeciwieństw, pierwiastka męskiego i żeńskiego, nocy i dnia, zła i dobra, wschodu i zachodu, przypomina nam że te rzeczy nie mogą samodzielnie istnieć i do pełnej harmonii muszą być one zrównoważone we wszechświecie. Chroni równowagę wewnętrzną i pobudza do osobistego rozwoju.

 

 

Czary szczęścia stanowią kombinacje amuletu i talizmanu. Są aktywne jak talizmany, ale też działają ogólnie jak amulety. Mają przynosić właścicielowi szczęście i powodzenie. Oto niektóre z nich :

 

 

Pentagram skierowany jednym wierzchołkiem do góry jest symbolem białej magii i skutecznie blokuje dostęp złym energiom, a także pomaga spełniać pragnienia i uaktywniać wewnętrzne moce, by osiągnąć zewnętrzne cele. Nie każdy wie, że w starożytnym Rzymie był noszony przez ukrywających się chrześcijan jako znak rozpoznawczy.

 

 

Czterolistna Koniczynka jest starodawnym irlandzkim czarem używanym do przyciągnięcia szczęścia i chyba nie ma nikogo kto nie szukałby czterolistnej koniczynki w trawie. Znaleziona w maju przyniesie szczęście na cały rok.

 

 

Medalik Świętego Krzysztofa jest powszechnie znanym czarem chroniącym podróżnych. Św Krzysztof, jest patronem podróżnych i był męczennikiem. W/g legendy w trzecim wieku żył w pobliżu rzeki człowiek, który często pomagał przeprawiającym się przez nią ludziom. Pewnego dnia przenosił przez rzekę dziecko, które z każdym krokiem robiło się co raz cięższe. Z trudnością dotarł na drugi brzeg i dziecko powiedziało mu wówczas, że właśnie przenosił cały Świat wraz z jego grzechami. Rzeka była Rzeką Śmierci, a dziecko, które przenosił to Chrystus.

 

 

Amuletów, talizmanów i czarów szczęścia można by wymienić jeszcze wiele. Postaram się je Państwu przedstawić w dalszych częściach tego felietonu.

 


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Beatrix
Beatrix
ODKRYJ NUMER ↓708 788 ...047 4.92 zł brutto Bezpośredni numer
autor: Beatrix, odwiedzin: 10728
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę Scenic Group Sp. z o.o.
Copyright 1998-2017 © Scenic Group Sp. z o.o.