Logo_mini Logo_wo Data
Social

TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Wiadomo, iż wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei. Z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby andrzejkowe, od początku miały na celu, jak dziewczęta mają poznać kandydata na męża. Gdy powstawała ta tradycja, wieczorem w wigilię imienin Andrzeja, spotykały się panny. Kobiety zamężne nie brały w tym udziału, ponieważ ich los, był już przesądzony. Wierzono, że przyszłość objawiają duchy, które zstępują na ziemię. Uważano, aby w obrzędach nie brały udziału kobiety w błogosławionym stanie, ponieważ duchy mogłyby zaszkodzić dziecku. Kawalerowie nie brali udziału w andrzejkowych wróżbach, ponieważ mieli swój własny wieczór. Mężczyźni wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień Św. Katarzyny - męczennicy, który przypadał na 25 dzień miesiąca.

B_czytaj_dalej B_sprawdz

Horoskop Andrzejkowy:

Horoskop Andrzejkowy dla każdego znaku zodiaku opracowała Tertef

Baran

Ona: To dobry czas na flirty, niezobowiązujące związki i dość częste zmienianie partnerów. Wszystko to zasługa niefrasobliwości z jaką podchodzić będziesz do partnerów. Jeśli chcesz trwałej relacji, oceniaj ich nieco bardziej krytycznie i realistycznie!
On: Na przestrzeni 12 miesięcy zmienić mogą się nie tylko Twój stosunek do związków czy oczekiwania co do partnerki, ale też Twój stan cywilny. To dynamiczny czas w którym nierzadko sam siebie zaskoczysz. Nie bój się odważnych, nieszablonowych decyzji i otwórz na ludzi zupełnie nie w Twoim typie!

Byk

Ona: Związki damsko męskie nie wydają się być twoim priorytetem. Czas poświęcisz raczej na podróże w głąb siebie co nie znaczy, że grozi Ci samotność. Wręcz odwrotnie, spokój, wyciszenie pomoże Ci zauważyć błędy jakie popełniałaś dotychczas i naprawić je, a przez to odnaleźć Twoją 2 połówkę.
On: Może i marzysz o miłości od pierwszego wejrzenia, ale rzeczywistość to nie film. Zdobycie obiektu uczuć wymagać od Ciebie będzie sporo samozaparcia, pracy i konsekwencji. Niemniej wytrwałość zostanie nagrodzona. Wysiłek nie pójdzie na marne.

Bliźnięta

Ona: Twoim kluczem do sukcesu jest zmiana towarzystwa, odważenie się nie odcięcie od tego co Cię ogranicza i dusi. Podświadomie doskonale o tym wiesz, dlatego też zmiany choć początkowo mogą wydawać się bolesne szybko przyniosą ulgę i radość.
On: W Twoim Zycie nie zabraknie okazji do dobrej zabawy uważaj więc byś w wirze zabawy nie przegapił kogoś wyjątkowego. Zastanów się czy chcesz pozostać wolnym strzelcem czy też nadszedł już czas w którym Twoim celem stają się rodzinne pielesze. Niedługo nie będziesz miał czasu na myślenie!

Rak

Ona: Nie powinnaś narzekać na brak adoratorów, ale też nie powinnaś czuć się zbyt pewnie bo konkurencja nie śpi! Postaw sobie jasny cel i konsekwentnie go realizuj: nie unikaj zobowiązań i dotrzymuj obietnic. Skacząc z kwiatka na kwiatek zdecydowanie więcej stracisz niż zyskasz.
On: Uważaj byś nie zamknął się w błędnym kole pomyłek. Postaraj się przyjrzeć relacjom w których byłeś dotychczas i odpowiedzieć sobie na pytanie czy aby nie ma czegoś, co łączy je wszystkie? Kiedy już odnajdziesz przyczynę swoich niepowodzeń, przyjdzie czas na nowy, zdrowy związek.

Lew

Ona: Najwyższy czas przestać kierować się opiniami i marzeniami innych. Zastanów się czego pragniesz, co daje Ci szczęście i nie bój się opinii innych. Naucz się słuchać i mówić, a możesz być pewna, że szybko znajdzie się ktoś, kto będzie Cię słuchał i z Tobą rozmawiał.
On: Nie pozwól kobietom wchodzić sobie na głowę i rządzić Twoim życiem i sercem. Nie zapominaj, że tylko jedna ma do tego prawo. Jeśli pozwolisz na to innym powstanie bałagan w wyniku czego stracisz wszystko co masz w tym doradców, czyli prawdziwych winowajców twojej samotności.

Panna

Ona: Dobry partner to przede wszystkim przyjaciel, osoba na której możesz polegać. Nie pomyl miłości z namiętnością, romansem czy zauroczeniem. W tym roku możesz stworzyć fantastyczny związek, jeśli tylko zrezygnujesz z adrenaliny i dasz szansę pozornie nudnemu człowiekowi.
On: Weryfikowana będzie Twoja wytrwałość i zdolności dyplomatyczne. Tylko od Ciebie zależy czy i jak długo będziesz walczył o to, co nawet ty w głębi duszy już dawno uznałeś za zakończone i niewarte uwagi. Czy warto więc walczyć? Może czas odpuścić i rozpocząć coś zupełnie nowego? Pierwsza połowa 2015 roku przyniesie odpowiedź.

Waga

Ona: Czas sprzyja nie tyle zmianom co prawdziwym rewolucjom. Nie trzymaj się zbyt kurczowo swoich przyzwyczajeń i dotychczasowych osiągnięć. Odważ się na nowe lub nie zdziw się jeśli los brutalnie zachęci Cię do zmian. Najwyższa pora zrobić porządki w życiu osobistym!
On: Będziesz miał okazję udowodnić, że jesteś gotowy na wszystko co wiąże się z wejściem w poważną relację. Jeśli zdasz ten test, możesz być pewny, że poznana w tym roku osoba zostanie przy Tobie na dłużej. Postaraj się więc by Twoje czyny nie przeczyły słowom! Jeśli stracisz zaufanie, stracisz też szansę na zmiany.
 

Skorpion

Ona: Uwaga na związki na odległość. Choć to właśnie wyjazdy stwarzają największe szanse na poznanie kogoś wartościowego, pozostań obiektywna. Nie pomyl wakacyjnego flirtu z poważną, uczciwą deklaracją. Sama również uważaj by nie narobić komuś niepotrzebnych nadziei!
On: Najpóźniej wiosną pozbędziesz się złudzeń i rozpoczniesz nowy rozdział swojego życia uczuciowego. Przygotuj się do tego, zamknij przeszłość i otwórz się na nowe znajomości. Pozwól sobie na eksperymenty, nie oczekuj, że pierwsza napotkana osoba stanie przy Tobie przed ołtarzem.

Strzelec

Ona: Nie bój się mieć ani bronić swojego zdania. Najgorsze co możesz zrobić to stawać murem za obiektem swoich uczuć. Twoje poświęcenie raczej nie zostanie docenione, a nawet przysporzy Ci cierpień. Nie daj się krzywdzić, idealnego partnera poznasz właśnie po tym, że będzie Cię słuchał i spełniał Twoje marzenia.
On: Czas spojrzeć prawdzie w oczy i podjąć męską decyzję co do dalszych losów. W tym roku wyjątkowo wyraźnie widać będzie Wasze dotychczasowe osiągnięcia, błędy, zalety i wady. Będziecie musieli się z nimi zmierzyć, a dzięki temu pójść naprzód drogą, na którą zasłużyliście! Innymi słowy czeka Was rok pod hasłem: „nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”!

Koziorożec

Ona: Uważaj na romanse! W tym roku możesz liczyć na wyjątkowe zainteresowanie ze strony panów mających już zobowiązania. Nie daj się zwodzić ich obietnicom bo tylko stracisz czas. Jeśli oprzesz się pokusom i trwonieniu energii - najpóźniej jesienią wejdziesz w stabilną relację.
On: W tym roku możesz uciekać od dojrzałych, odważnych decyzji, a tym samym również od miłości. Nie licz więc na wiele. Szczęście będzie Ci sprzyjać i nie powinieneś narzekać na brak okazji popoznawania ciekawych Pań, jednak przez Twoją lekkomyślność, większość z nich pozostanie niewykorzystana.
 

Wodnik

Ona: To czas w którym możesz o 180 stopni zmienić swoje podejście do kwestii związków. Tak tego czym jest dla ciebie związek, czego w nim oczekujesz jak też tego, kto jest dla Ciebie ideałem. Nie obawiaj się stawiania wymagań i podejmowania odważnych decyzji, jeśli chcesz być szczęśliwa.
On: Czas walki i wyrzeczeń. Uważaj by nie wystarczyć potencjalnej partnerki swoją zazdrością czy też zaborczością. To co dla Ciebie wydawać się może przejawem miłości, niejedna osoba uznać może za przejaw agresji. W relacjach damsko męskich postaw na dyplomację – nie zawsze musisz być macho!

Ryby

Ona: Masz teraz dobry czas na zbudowanie związku, który zakończy się przed ołtarzem. Będzie on związany z innymi zmianami, których dokonasz w swoim życiu. Nie bój się więc tego co nowe, nawiązuj nowe znajomości, odważ się na coś czego dotychczas się bałaś. Spełniając marzenia spełnisz też to największe.
On: Czas sprzyja rozliczaniu się z przeszłością, wyciąganiu z niej wniosków i rozliczaniu się z nią. Uważaj, byś nie uwięził się w świecie marzeń i nadziei. Postaraj się wyrwać z błędnego koła przeszłości, otwórz się na nowych ludzi, a przede wszystkim na nowego siebie! Nie tylko świat się zmienił, Ty również!

Copyright © 2010-2015, wrozbyonline.pl