Rok Logo_wo
Social

TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Wiadomo, iż wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei. Z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby andrzejkowe, od początku miały na celu, jak dziewczęta mają poznać kandydata na męża. Gdy powstawała ta tradycja, wieczorem w wigilię imienin Andrzeja, spotykały się panny. Kobiety zamężne nie brały w tym udziału, ponieważ ich los, był już przesądzony. Wierzono, że przyszłość objawiają duchy, które zstępują na ziemię. Uważano, aby w obrzędach nie brały udziału kobiety w błogosławionym stanie, ponieważ duchy mogłyby zaszkodzić dziecku. Kawalerowie nie brali udziału w andrzejkowych wróżbach, ponieważ mieli swój własny wieczór. Mężczyźni wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień Św. Katarzyny - męczennicy, który przypadał na 25 dzień miesiąca.

B_czytaj_dalej B_sprawdz

Horoskop Andrzejkowy:

Horoskop Andrzejkowy dla każdego znaku zodiaku opracowała Akia

Baran

Uwielbiasz spontaniczne zabawy i radosne niespodzianki. Dziś masz szansę na obie i to w doborowym towarzystwie. Będziesz duszą towarzystwa. Jeśli jednak postanowisz kameralnie spędzić wieczór na wróżbach, to niebawem okaże się, że wróżby zaczęły się spełniać. Warto zastanowić się, czego tak naprawdę pragniesz, bo 29.11 możesz otrzymać cenne wskazówki, w jaki sposób osiągnąć upragniony cel.

Byk

Andrzejki spędzisz samotnie lub w gronie najbliższych Twojemu sercu. To będzie idealny czas na to, aby bezpiecznie puścić wodze fantazji i marzeniom. Otrzymasz niepowtarzalną szansę na poprawę jakości życia uczuciowego. Pozwól Sobie na oderwanie się od ziemi i cieszenie się tym, co jest Ci dane. Wdzięczność za najmniejsze dobro przyciąga pomyślność. Nie przesadź tylko z alkoholem, bo Twój organizm tym razem nie zregeneruje się szybko.

Bliźnięta

Jak co roku Andrzejki obudzą w Was niepokój i sceptycyzm. Z jednej strony będziecie podekscytowane nieprzewidywalnością magii wróżb Andrzejkowych. Okaże się też, że jak zwykle nie zaspokoją one Waszej ciekawości, a nawet nieco rozdrażnią, bo nie wszystko wywróży się po Waszej myśli. Z drugiej jednak strony będziecie Sobie tłumaczyć, że to tylko zabawa. Może warto połączyć intuicję ze zdrowym rozsądkiem? Przyszłość nie jest z góry ustalona. To Wasze myśli i emocje kreują ją i ograniczają zarazem.

Rak

Dobrze wiesz, że w tłumie najłatwiej zamaskować samotność. Andrzejki to doskonały czas, abyś przestał uciekać przed przeszłością i odciął się od niej raz na zawsze. Gdy wybaczysz Sobie, to smutek, gniew, złość odejdą w zapomnienie. Gdy popatrzysz na przyszłość z nadzieją, bez lęku, nauczysz się spodziewać tylko tego, co najlepsze, wtedy znów zaczniesz radować się Życiem, kontaktami z ludźmi. Wykorzystaj Andrzejki jako ogromna szansę na dobre wróżby i odzyskanie nadziei.

Lew

Postaraj się spędzić ten czas z tymi, którzy są bliscy Twojemu sercu. Zrezygnuj z hucznej zabawy na rzecz kameralnego spotkania. Jeśli dobrze je zaplanujesz, to nie tylko będziecie się wspólnie świetnie bawić, ale zaplanujecie wspólny wyjazd - spełnienie marzeń. Życie jest pełne niespodzianek i warto oczekiwać tylko tego, co najlepsze. Wtedy wszystkie znaki na niebie i ziemi będą Ci sprzyjać. Odradzam jednak podejmowanie pochopnych decyzji oraz zobowiązań partnerskich i towarzyskich.

Panna

Największym wyzwaniem dla Ciebie jest to, abyś nauczyła się traktować wróżby jak wskazówki, dzięki którym odróżniasz pułapki od szans. Tymczasem masz skłonność do tego, by wykorzystywać je do kontrolowania tego, czego pragniesz. Życia nie da się kontrolować. Im bardziej analizujesz, tym bardziej ograniczasz Swoje możliwości i niszczysz szanse. Podejdź do Andrzejek i wróżb spontanicznie, puść wodze fantazji i posłuchaj Swojego serca. Wówczas otrzymasz inspirację i radość Życia.

Waga

Czas Andrzejek upłynie Ci dość niespokojnie. Znajomi będą się spóźniać, marudzić i psuć rozrywkę. Ukochana osoba nie okaże dość zrozumienia dla Twoich nastrojów i oczekiwań. Zapragniesz ciszy i spokoju. I to będzie strzał w dziesiątkę, bo w samotności przyjdzie do Ciebie rozwiązanie. Zrozumiesz, co i dlaczego odbiera Ci wewnętrzny spokój. Zapisz Swoje marzenia na karteczkach i włóż pod poduszkę. Zaraz po przebudzeniu wylosuj jedną z nich i włóż całą duszę w realizację, a spełni się.

Skorpion

Masz za Sobą trudne miesiące. Andrzejkowe wróżby pomogą Ci z większym dystansem spojrzeć na piętrzące się wyzwania i pojawią się niespodziewane szanse na rozwiązania niektórych problemów. Możesz też odzyskać nadzieję i radość Życia. Zachęcam Cię do zabawy z woskiem. Pobudzi Twoją wyobraźnię, da inspirację. Spędzić ten czas wśród przyjaciół. Zaniedbywałeś Ich ostatnio i to także przyczyna Twego zmęczenia. Potrzebujesz zastrzyku ożywczej energii, bezpretensjonalnej radości.

Strzelec

To Twój czas :). Andrzejki możesz spędzić radośnie, towarzysko i w większym gronie. Taniec, huczna zabawa i wróżby na dłużej będą przez Ciebie wspominane z rozrzewnieniem. Postaraj się jednak powściągnąć temperament, ponieważ Twoja skłonność do przesady może przyciągnąć kłopoty towarzyskie i finansowe, a nawet prawne. Dla Ciebie najbardziej kreatywną wróżbą Andrzejkową okaże się mapa życzeń. Uważaj też, czego naprawdę zapragniesz, bo może się spełnić. Życie jest loterią, a Ty możesz zapanować nad nią tylko za pomocą podejmowania w pełni świadomych wyborów.

Koziorożec

Przed Tobą czas wyzwań i ciężkiej pracy. Mało kto lepiej od Ciebie rozumie, że przyszłość zależy od własnego wysiłku człowieka. Masz jednak skłonność do odbierania Życia jako wroga, z którym trzeba nieustannie walczyć. Andrzejki to czas zabawy, dzielenia się radością z innymi. Puść wodze fantazji, dopuść do głosu wyobraźnię i beztroskę. Otrzymasz dzięki temu inspirację, by bardziej kreatywnie spojrzeć na obecne trudności, wyzwania. To Twoje myśli i uczucia współtworzą wraz z pracą Twoją przyszłość.

Wodnik

Jeśli wybierzesz samotne spędzenie tego czasu, to odpoczniesz i nie będziesz żałować, że ominęła Cię zabawa Andrzejkowa i wróżby. Jeśli jednak zdecydujesz się spędzić ten czas w większym gronie, to niespodziewanie dla Siebie wystąpisz w roli eksperta w dziedzinie interpretacji woskowych przepowiedni. Twoje kreatywne i oryginalne spojrzenie oraz wyobraźnia dadzą początek świetnej towarzyskiej zabawie. Unikaj alkoholu i nie dystansuj się za bardzo. Masz wokół Siebie więcej życzliwych Ci osób, niż uważasz.

Ryby

Mało kto potrafi dorównać Wam w harmonijnym łączeniu finansowej z uczuciową sferą Życia. Jedynym zagrożeniem jest to, że macie skłonność do podejmowania decyzji opartych nie na faktach, ale emocjach. Unikajcie samotnego spędzania Andrzejek. Lepiej dla Was jest spędzić ten czas wśród nieznajomych w pubie, klubie itp., niż samotnie. Nie traktujcie też Waszych wrażeń i wyobraźni tak śmiertelnie serio. To tylko inspiracje, które pomagają w lepszym zrozumieniu rzeczywistości i Was samych. Przyszłość nie jest z góry określona i warto twardo stąpać po ziemi, realizując marzenia.

Copyright © 2010-2016, wrozbyonline.pl